Tag: Monstera

Monstera: Uprawa, wymagania i pielęgnacja

Rośliny doniczkowe
Monstera nie bez powodu wiedzie prym wśród roślin ozdobnych i cieszy się ogromną popularnością w gronie dekoratorów wnętrz czy miłośników flory. Przejść obok niej obojętnie trudno, bo rozmiary, jakie osiąga, są naprawdę okazałe. Wzrok przyciągają jej skórzaste, przypominające kształtem serce, liście. Do jej atutów zaliczyć należy także fakt, że nie jest zbyt chimeryczna i wymagająca w uprawie. Jakie warunki należy spełnić, aby monstera pięknie rosła w mieszkaniu? Kiedy najlepiej ją przesadzać i w jaki sposób rozmnażać? Jak często ją nawadniać i czym nawozić? Niezbędne wskazówki znajdziecie poniżej.

Monstera: Jak ją pielęgnować, by miała piękne liście?

Rośliny doniczkowe
Jeśli prześledzić zdjęcia roślin doniczkowych pokazywane w mediach społecznościowych, to te prezentujące urokliwą monsterę wysuwają się na absolutne prowadzenie. Okazałe - zdobione finezyjnymi "dziurami" i imponujących rozmiarów - liście są choćby absolutnym hitem Instagrama. W końcu nie od parady monstera otwiera zestawienie najbardziej popularnych kwiatów. Czego zatem warto dowiedzieć się o tej nietuzinkowej roślinie? Dlaczego brak wspomnianych dziur na jej liściach jest niepokojącym symptomem i świadczy o błędach popełnianych w pielęgnacji? Czego dowodem są ciemne plamy obecne na roślinie? Na którym parapecie postawić najlepiej doniczkę z monsterą? Jak często ją podlewać i czym najlepiej nawozić? Odpowiedź na te i inne pytania oraz garść cennych informacji można znaleźć poniżej.


Podobne porady

dziecko nie słucha matki

Jak stawiać wymagania dziecku?

Dziecko i Dyscyplina
Wielu rodziców bywa dla swoich małych pociech zbyt pobłażliwymi. “Jeszcze się napracuje”, “Nic się nie stanie, gdy zje kolejną słodką przekąskę”, “Ustąpię dla świętego spokoju, po co mi sceny?” - powtarzasz sobie kolejny raz i znów siadasz na podłodze, by pozbierać po maluchu rozrzucone zabawki. Ustępujesz, gdy zamiast pożywnej kolacji chce zjeść kolejnego batonika. Potem, kiedy maluch staje się przedszkolakiem, zaczynasz dostrzegać swój błąd. Dziecko niechętnie wykonuje polecenia i robi, co chce. Jak to zmienić?

Jak uprawiać zioła uwzględniając ich wymagania?

Zioła
Zioła to wyjątkowo odżywczy i aromatyczny dodatek do przyrządzanych przez nas potraw i bezcenny element domowej apteczki. Ich walory wymieniać można by długo, ale cenione są także za to, że są niewymagające w uprawie. Oczywiście poszczególne gatunki mają swoje indywidualne upodobania, ale koniec końców nie są one zbyt wygórowane. Podpowiadamy, gdzie najlepiej stawiać doniczkę z miętą, jak często podlewać tymianek i dlaczego rozmaryn i szałwię należy wystawiać na słońce.

Konwalnik płaskopędowy: Wymagania, uprawa, zastosowania

Rabaty Kwiatowe
Konwalnik płaskopędowy to oryginalna roślina, która wyróżnia się czarnymi liśćmi. Nie bez powodu nazywany jest "czarną trawą", gdyż bardzo ją przypomina i podobnie jak ona rośnie w gęstych kępach. W Polsce konwalnik jest rzadko spotykany, znajdziemy go przede wszystkim w ogrodach botanicznych oraz parkach. Swoją barwę zachowuje przez cały rok, dlatego może być ciekawą ozdobą w twoim ogródku. Jakie ma wymagania? Czy potrzebuje specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych? Przekonajmy się.

Oryginalne rośliny doniczkowe, które odmienią wnętrze

Rośliny doniczkowe
Chcesz odmienić wnętrze w swoim mieszkaniu, ale odstrasza cię wizja męczącego i kosztownego remontu? Są na to o wiele tańsze i szybsze metody. Postaw na oryginalne rośliny doniczkowe, które nie tylko wprowadzą do mieszkania nową jakość, ale też poprawią twój nastrój, a nawet oczyszczą powietrze. Pamiętaj, że ważne są nie tylko kwiaty, ale sposób ich ułożenia, dobór doniczek i kwietników. Możliwości są ogromne, liczy się pomysł i wyobraźnia.

Jaskier azjatycki. Wymagania i uprawa

Kwiaty
Wiosną dyskonty rozszerzają swój asortyment o różne rośliny i sadzonki. Wiele z nich oferuje również i te kwitnące, które kuszą kupujących swoim pięknem. Choć wyglądają obłędnie, nie wszyscy decydują się na ich nabycie. Niektórzy obawiają się, że nie poradzą sobie z ich uprawą. Okazuje się jednak, że niektóre gatunki nie są wymagające. Minimalna uwaga sprawi, że będą kwitnąć przez kilkanaście tygodni. Przykładem jest jaskier azjatycki – roślina, która świetnie sprawdza się w domowej uprawie. Jak go pielęgnować? Przekonajmy się.

Judaszowiec kanadyjski. Wymagania, uprawa

Drzewa
Judaszowiec kanadyjski jest dużym drzewem pochodzącym z Ameryki Północnej, które w naturalnych warunkach osiąga nawet 10 m wysokości. Jego atutem są piękne kwiaty pokrywające niemal każdą część tej oryginalnej rośliny. Niestety, w Kanadzie zmniejsza się jego populacja, dlatego judaszowiec został objęty ścisłą ochroną gatunkową. Choć uprawa drzewa nie jest skomplikowana, może stanowić wyzwanie. Jakie wymagania ma judaszowiec kanadyjski? Co trzeba o nim wiedzieć? Sprawdźmy.