Tag: Filcowe pisanki

wielkanocne jajka z filcu

Jak zrobić jajka z filcu?·

Dekoracje Wielkanocne
Filcowe jajka to oryginalna ozdoba wielkanocna. Mogą być prezentowane w całości lub przedzielane na pół, tworząc jeszcze bardziej unikalne dekoracje. Jajka z filcu robi się bardzo prosto. Poradzą sobie z tym nawet dzieci, jednak licz się z tym, że narobią przy okazji sporo bałaganu. Oto jak się zabrać do wykonania tego projektu:
pisanki z wełny czesankowej

Jak zrobić pisanki z wełny czesankowej?·

Dekoracje Wielkanocne
Wielkanoc już czai się za rogiem. To ostatni dzwonek, żeby zabrać się za przygotowanie ozdób wielkanocnych. Najbardziej charakterystycznym symbolem Wielkanocy jest jajko – pisanka. Nieuniknione jest więc udekorowanie świątecznego stołu, jak i domu wielkanocnymi pisankami. Pisanki można kupić, ale po co? Lepiej zrobić samemu. Poniżej znajdziesz instrukcję, jak zrobić pisanki z wełny i zamienić ją tak, aby wyglądała jak filc. Nie ma na co czekać, trzeba brać się do pracy, bo Wielkanoc minie.
zajączki z plastikowych jajek

Jak zrobić zajączki z plastikowych jajek?

Wielkanoc z Dziećmi
Malutkie zajączki wykonane z plastikowych jajek to wspaniały pomysł na wielkanocne ozdoby dla najmłodszych. Motek włóczki, odrobina kleju i kawałek białego filcu – tak niewiele trzeba, żeby wykonać ten projekt. Więcej szczegółów znajdziesz poniżej.
pisanki kurczaczki w skorupkach

Jak zrobić pisanki - kurczaczki w skorupkach?

Pisanki
Słodziutka i banalnie prosta w przygotowaniu dekoracja wielkanocna dla najmłodszych i nieco starszych domowników. Te kurczaczki zrobione są z tego, co jest esencją kurczaczkowatości – z jajek. To doskonała alternatywa dla tradycyjnych pisanek.


Podobne porady

korale z wełny czesankowej

Jak zrobić korale z wełny czesankowej?

Robienie biżuterii
Korale z wełny czesankowej w sklepie kosztują niemało. Jest to dość dziwne biorąc pod uwagę fakt, że ich zrobienie nie stanowi żadnego problemu. Wełna czesankowa dostępna jest w sklepach w dużej palcie barw. Jeśli jednak nie znajdujesz nic, co odpowiadałoby twoim preferencjom, kup naturalną wełnę czesankową i zafarbuj ją. Poniżej dowiesz się jak zrobić korale przedstawione na zdjęciu obok. Wykorzystaj tą instrukcję do tworzenia własnej kolekcji czesankowej biżuterii.
dynia na Halloween z wełny czesankowej

Jak zrobić dynie na Halloween z wełny czesankowej?

Dekoracje na Halloween
Kto powiedział, że dynia na Halloween musi być prawdziwą dynią? Czyż małe wełniane dynie nie spełniają swojej funkcji dekoracyjnej równie dobrze? Jeśli tobie też wpadły w oko, przeczytaj ten artykuł. Przekonasz się jak łatwo jest je wykonać.
choinka z szyszek

Jak zrobić choinkę z szyszek z bombkami z wełny?

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Zamień zwykłe szyszki w piękne choinki. Dzięki temu, że są malutkie naddaje im to niesamowitego uroku. Choinki z szyszek możesz wykorzystać jako ozdoby bożonarodzeniowe w domu czy mieszkaniu, ale jest to też świetny pomysł na prezent. Choinka pod choinkę? Czemu nie! Dorób do szyszek śliczne bombki z czesanki wełnianej i podziwiaj swoje dzieło.
zajączki wielkanoc

Jak zrobić wielkanocne zajączki i kurczaczki z czekolady?

Dekoracje Wielkanocne
Okres świąt to czas rodzinny. Spotkań w gronie rodziny i wspólnych przyjęć. Pośród gości z pewnością znajdą się najmniejsze pociechy, które kochają wszystko co słodkie. Dla takich milusińskich przygotuj małą słodką przekąskę. Łatwe i szybkie do przygotowania wesołe czekoladowe kurczaczki i zajączki z pewnością szybko znikną ze stołu. Nie tylko dzięki tym najmłodszym...