Tag: Jakich roślin nie lubią sarny

Jak odstraszyć sarny z działki?

Drzewa Ozdobne
Sarny to zwierzęta roślinożerne, które potrafią dokonać poważnego spustoszenia na działce. Uwielbiają zajadać się warzywami i kwiatami, ale równie chętnie podgryzają drzewka owocowe oraz ozdobne. Na inwazję nieproszonych gości najczęściej narzekają działkowicze, których uprawy znajdują się bardzo blisko lasów. Niejednokrotnie jednak zdarza się, że w poszukiwaniu pożywienia potrafią przejść spory dystans. Co zrobić, żeby działka nie była przez nie rujnowana? Jak skutecznie je odstraszyć? Dlaczego przydatne będzie mydło? Sprawdźmy.


Podobne porady

sarny

Jak odstraszyć sarny?

Szkodniki, Choroby, Problemy
Sarny potrafią dokonać ogromnego spustoszenia w ogrodzie czy na działce. Chodzą i zjadają wszystko, z czego jesteśmy tak dumni - warzywa, owoce i rośliny ozdobne. Poniżej kilka wskazówek i porad dotyczących płoszenia saren.

Sarny w ogrodzie: Skuteczne sposoby odstraszania

Szkodniki, Choroby, Problemy
Sarny w ogrodzie to niemały problem dla właścicieli działek, zwłaszcza tych zlokalizowanych w pobliżu leśnych terenów. Potrafią w ciągu kilku chwil spustoszyć grządki, nie wspominając o niszczycielskich śladach, jakie pozostawiają na krzewach czy drzewkach rosnących w ogrodach czy sadach. Podpowiadamy, jak skutecznie pozbyć się niechcianych gości, zniechęcając ich do wizyt, ale nie wyrządzając im krzywdy.