Tag: Nerki

nerki

Jak zadbać o nerki?

Choroby Układu Moczowego
Nerki to bardzo ważny organ w naszym organizmie. Odpowiadają one za wiele funkcji życiowych. Dzięki nim szkodliwe produkty przemiany materii są usuwane z naszego organizmu. Poza tym nerki regulują ciśnienie tętnicze krwi oraz zatrzymują niezbędne dla organizmu składniki. Pełnią one funkcję filtra, który pomaga pozbywać się toksycznych substancji z organizmu. W związku z tym bardzo ważne jest regularne kontrolowanie stanu naszych nerek. Warto jest regularnie (np. co roku) robić badania tych bardzo ważnych narządów wewnętrznych. Aby promować takie myślenie co roku obchodzony jest Światowy Dzień Nerki. To święto przypada na drugi czwartek marca. Podczas tego dnia organizuje się wiele spotkań, happeningów czy też wykładów, które uświadamiają ludziom jak przeciwdziałać chorobom nerek oraz jak o nie dbać. W poniższym artykule również zajmiemy się tą tematyką.
Napar szczawiowy

Jak zrobić napar ze szczawiu?

Ziołolecznictwo
Ze szczawiu możemy przyrządzić smaczny napar, który pomoże przy dolegliwościach wątroby i nerek. Taką herbatką można również płukać jamę ustną w przypadku owrzodzenia, jak również przemywać czyraki i trudno gojące się rany.
ból nerek

4 domowe sposoby na zdrowe nerki

Choroby Układu Moczowego
Gdy zaczynasz odczuwać kłopoty z nerkami, zacznij działać od razu. Nie dopuść do tego, by uformowały się w nich kamienie. Wypróbuj domowe sposoby, które pozwolą ci oczyścić nerki i pozytywnie wpłyną na zdrowie całego układu moczowego. Wszystkie niezbędne w przepisach składniki znajdziesz w kuchni. Pamiętaj, że opisane poniżej sposoby przyniosą oczekiwany efekt tylko wtedy, gdy będziesz stosować je regularnie.
nerki

Jak dbać o zdrowie nerek?

Choroby Nerek
Choroby nerek bardzo często rozwijają się podstępnie, nie dając żadnych objawów. Dlatego tak ważne jest, by w porę zorientować się, że coś jest nie tak. Podpowiadamy, na jakie objawy zwrócić uwagę i kiedy zrobić badania.
nerki

Co warto wiedzieć o wielotorbielowatości nerek?

Choroby Nerek
Na wielotorbielowatość nerek (PKD) cierpi ponad 12.5 milionów ludzi na całym świecie. Jest to choroba dziedziczna - dzieci, których rodzice cierpią na to schorzenie mają o 50 procent większe szanse na zachorowanie. Choroba ta prowadzi do tworzenia się licznych torbieli w nerkach, które w końcowym efekcie mogą prowadzić do ich niewydolności. Istnieją dwa główne typy tej choroby - autosomalny dominujący lub autosomalny recesywny.
zioła oczyszczające nerki

6 ziół wspomagających proces oczyszczania nerek

Choroby Nerek
Nerki są specyficznym narządem, zdolnym do samooczyszczania. W celu wzmocnienia tego procesu należy spożywać duże ilości płynów - w postaci wody i innych napojów, lecz również odpowiednich warzyw. Oprócz usuwania toksyn, właściwie oczyszczone nerki mogą również pomóc w utrzymaniu prawidłowego ciśnienia krwi oraz poprawić funkcjonowanie dróg moczowych i pęcherza moczowego. Zdrowa dieta, ćwiczenia i częste nawadnianie organizmu są istotne dla podtrzymania dobrej kondycji nerek. Istnieje również kilka łatwo dostępnych produktów, które znacząco pomagają w ich oczyszczaniu. Poznajcie kilka z nich.
dieta na nerki

Jak oczyścić nerki naturalnymi środkami?

Choroby Nerek
To nie magiczne rozwiązanie, które obiecuje „nerki oczyszczone w 72 godziny”, ale takie, które pomoże ci przejść przez cały proces stopniowo. Po pierwsze przez trzy pierwsze dni całkowicie wyeliminuj kawę, alkohol, napoje gazowane, sól oraz produkty zawierające dużo białka. Wszystko to podrażnia nerki i uniemożliwia pęcherzowi usuwanie toksyn. Zastąp wymienione napoje wodą, a zamiast mięsa jedz siemię lniane, słonecznik i migdały.
nerki kuracja

Jak pozbyć się kamieni nerkowych w 10 dni?

Choroby Nerek
Małe kamienie nerkowe mogą przedostać się przed układ moczowy nie wywołując bólu. W tym stadium często wystarczy pić dużą ilość płynów, by je wypłukać. Kiedy jednak kamienie są większe odczuwamy silny ból w okolicy lędźwiowej i mamy problemy z oddawaniem moczu. Wówczas pomocy należy szukać u specjalisty urologa.
picie wody

Napoje oczyszczające nerki

Choroby Nerek
Oczyszczanie nerek jest bardzo proste, nie wymaga specjalnych narzędzi ani ciężkiej pracy, wystarczy odrobina wiedzy, chęci i czasu. W rzeczywistości wystarczy po prostu pić duże ilości oczyszczonej wody. Woda zapewni Ci utrzymanie prawidłowej gospodarki wodnej organizmu. Poniżej przedstawiam Ci kilka napojów, które mogą podnieść jakość i zmniejszyć czas oczyszczania nerek.
dieta na nerki

Znaczenie diety dla oczyszczania nerek

Choroby Nerek
Oczyszczając nerki pozwalamy im funkcjonować jak najlepiej. Zdrowe nerki mają zasadnicze znaczenie dla wielu funkcji organizmu. Nerki oczyszczają krew z toksyn oraz z rozmaitych związków i wydalają je z organizmu wraz z moczem. Jeśli oczyszczanie krwi przez nerki staje się utrudnione wówczas szkodliwe toksyny pozostają w organizmie człowieka i wraz z nieoczyszczoną krwią krążą po nim zatruwając go.