Tag: Jak uprawiać begonię

Pielęgnacja wymagających roślin doniczkowych

Rośliny doniczkowe
Chcąc uprawiać rośliny doniczkowe, na początku wybieramy te, które nie potrzebują zbyt wielu zabiegów pielęgnacyjnych. Jeśli po jakimś czasie stwierdzimy, że radzimy sobie z większością tych niewymagających, to nabieramy ochoty na okazy, którym trzeba poświęcić więcej uwagi. Wystarczy zapewnić im odpowiednie warunki, by odwdzięczyły się oryginalnym wyglądem. Jak przygotować się do ich prawidłowej uprawy? Jak je pielęgnować? Czy trzeba przestawiać je w zależności od pory roku? Przekonajmy się.

Jak pielęgnować popularne kwiaty balkonowe?

Rośliny balkonowe
Kwiaty na balkonie dają nam namiastkę ogrodu i zapewniają odrobinę prywatności. Przede wszystkim jednak cieszą oko i sprawiają, że możemy poczuć wiosnę i lato także we własnym mieszkaniu. Od lat największą popularnością cieszą się pnące rośliny ozdobne, które obficie kwitną na całej długości pędów. Niekwestionowanymi faworytami są pelargonie. Są łatwe w uprawie, uwielbiają słońce i kwitną od maja aż do końca września. Sprawdź, jak pielęgnować najpopularniejsze kwiaty balkonowe, by pięknie kwitły i nie chorowały.

Jak pielęgnować begonię?

Rośliny rabatowe
Begonie ze względu na swoje atuty cieszą się w naszym klimacie ogromną popularnością. W zależności od odmiany mogą kwitnąć od wiosny aż do późnej jesieni. W dodatku są odporne na choroby i szkodniki. Świetnie nadają się na rabaty, a także balkony i tarasy – z powodzeniem można uprawiać je w pojemniku. Dzięki nim stworzymy w ogrodzie wielobarwne kompozycje. Begonie w zależności od odmiany mogą być niskie (do 30 cm wysokości), wysokie (do 50 cm) i pnące (polecane na balkony). Szczególnie popularne są begonie bulwiaste i begonie stale kwitnące. Te ostatnie posiadają jeszcze jeden atut – odstraszają ślimaki. Sprawdź, jak pielęgnować begonię, by bujnie rosła i obficie kwitła.