Tag: Zniszczone włosy pielęgnacja

dieta na włosy

Co jeść żeby włosy były zdrowe?

Pielęgnacja włosów
Po zimie nasze włosy są w kiepskiej kondycji. Mimo, że wylewamy na nie tony odżywek, one nadal nie są piękne i zdrowe. Włosy mają wysuszone końcówki i wypadają… Cóż więc zrobić, aby poprawić ich kondycję? Nie wystarczy jedynie wzmacniać ich „od zewnątrz”, należy zmienić też nawyki żywieniowe i odbudować włosy „od wewnątrz”. Oto kilka prostych rad.
domowe sposoby na suche włosy

10 domowych sposobów na suche włosy

Pielęgnacja włosów
Włosy każdego dnia wystawiane są na szereg niekorzystnych dla nich czynników: farbowanie, prostowanie, suszenie, ekspozycja na promieniowanie słoneczne, wiatr czy chlorowaną wodę. Nic więc dziwnego, że są przesuszone i łamliwe. Nie poddawaj się jednak. Jeśli chcesz wyglądać jak gwiazda z reklamy szamponu do włosów, wystarczy, że zastosujesz się do kilku wskazówek zawartych poniżej. To całkowicie naturalne terapie, które przywrócą twoim włosom nawilżenie i blask.
Pielęgnacja włosów

10 domowych produktów na poprawę kondycji włosów

Pielęgnacja włosów
Masz już dość nieładu na głowie każdego ranka? Dla niektórych kobiet włosy, które nie chcą się ułożyć, to tylko okazjonalny problem, a dla innych nieustająca udręka. Przyczyną takiej burzy na głowie jest brak nawilżenia, który może być wynikiem pogody, zanieczyszczenia, a może po prostu taka już natura twoich włosów. By pozbyć się tego problemu, wystarczy zadbać o odpowiednie nawilżenie. Istnieje wiele produktów drogeryjnych, jednak równie dobre rozwiązanie znajdziesz w swojej kuchni. Odstaw więc kosmetyki pełne chemii i wypróbuj 10 naturalnych produktów, które polepszą kondycję włosów.
pielęgnacja włosów

8 błędów w pielęgnacji włosów

Pielęgnacja włosów
Wszyscy lubią mieć piękne włosy. Niektórzy nawet sięgają po wymyślne środki, aby tylko uzyskać taki efekt. Odżywki, balsamy, maski, oleje – stosowanie tych i wielu innych kosmetyków ma sprawić, że będziemy się cieszyć lśniącymi, zdrowymi włosami. Jednak nawet jeśli używamy mnóstwa produktów, ale popełniamy pewne podstawowe błędy, możemy nie doczekać się spodziewanych rezultatów. Oto, jakich błędów powinno się unikać.

Jak dodać włosom objętości?

Pielęgnacja włosów
Natura obdarowała cię cienkimi włosami, które uparcie odmawiają posłuszeństwa i niemal przez cały dzień są “przyklapnięte”? Głowa do góry! Istnieje kilka niezawodnych sposobów na to, by dodać im objętości i cieszyć się bujną fryzurą przez cały dzień!

Optymalna długość
Wielu stylistów uważa, że długość cienkich włosów nie powinna przekraczać linii ramion. Krótkie fryzury dają wrażanie większej objętości.

Fryzura wielowarstwowa

Optycznie objętości dodaje również strzyżenie wielowarstwowe. Zastosowanie tzw. cieniowania to prosty i sprawdzony sposób na mały "push up".