Tag: Sposoby na zachowanie koloru ubrań

Jak chronić kolor ubrań podczas prania?

Pranie
Ulubione ubrania zachwycające śnieżną bielą czy intensywnością kolorów nie wyglądają zazwyczaj już tak dobrze po zaledwie kilku praniach. Słaba jakość materiału i środków barwiących, używanie nieodpowiednich detergentów do prania przyczynia się do płowienia tkanin, a często także do farbowania innych ciuchów. Rynek oferuje dużo produktów piorących, radzących sobie z tym problemem. Często nie są one jednak zbyt skuteczne, a poza tym wiąże się to z dużymi wydatkami, gdyż do każdego rodzaju ubrań nadaje się inny środek. Warto wtedy sięgnąć po sprawdzone, domowe sposoby, które pomogą zachować kolor ubrań. Sprawdź, jakie produkty zapobiegną płowieniu i farbowaniu tkanin oraz odświeżą ich barwę.

Naturalne sposoby na zachowanie koloru ubrań

Usuwanie plam
Producenci środków piorących prześcigają się w rozwiązaniach i oferują coraz to nowsze i - jak sami zapewniają - bardziej skuteczne w działaniu detergenty. Nie zmienia to jednak faktu, że poddawane wielokrotnemu praniu ubrania tracą na atrakcyjności (pod względem intensywności kolorów i szybko płowieją). Proces ten przyspiesza także coraz gorsza jakość materiałów wykorzystywanych do produkcji odzieży. Zatem przy użyciu jakich środków najlepiej ochronić kolor ubrań? Z pomocą przychodzą nie tylko gotowe proszki, płyny czy inne środki piorące, ale także w pełni naturalne specyfiki, które każdy ma w zasięgu ręki. Podpowiadamy, jak przy użyciu pieprzu, octu spirytusowego, soli, cytryny oraz herbaty zachować kolor ubrań i jednocześnie zapobiec ich płowieniu.


Podobne porady

odpowiedni makijaż oczu

Jak dobrać cień do koloru oczu?

Makijaż
Odpowiednio dobrany cień do powiek natychmiast uwydatni piękno twoich oczu. Makijaż oczu to najważniejszy element twojego wyglądu. Oczy to pierwsza rzecz, na którą ludzie zwracają uwagę zapoznając się z tobą. Potęga właściwego makijażu sprawi, że twoje spojrzenie zrobi wrażenie na każdej napotkanej osobie. Poniżej dowiesz się jak wybrać kolor cieni do powiek, by jak najlepiej pasował do twoich oczu.
rozmowa z dzieckiem

Jak rozsądnie ukarać dziecko za złe zachowanie?

Dziecko i Dyscyplina
Żadne dziecko nie rodzi się z zestawem wyłącznie odpowiednich zachowań. Podczas dorastania na drodze eksperymentów uczy się, co jest dobre, a co złe. Gdy zrobi coś niewłaściwego, konieczna jest natychmiastowa interwencja rodzica. Jednak jak ukarać dziecko, by pozwolić mu zrozumieć swój błąd i jednocześnie nie wyrządzić krzywdy? Poniżej przedstawię rozsądny system kar za złe zachowanie. Dzięki niemu wychowasz swoje dziecko na odpowiedzialnego człowieka.

Co robić, aby czarne ubrania pozostawały czarne na dłużej?

Narzędzia czyszczące
Czarne ubrania są bardzo eleganckie, a ich klasyka pozwala na łączenie ich w wiele zestawów. Niestety wyblakłe materiały nie są już tak efektowne, a wręcz przynoszą odwrotny efekt. Co robić, aby czarne pozostało czarne na dłużej? Przeczytaj artykuł!
pisanki ręcznie robione

Jak ozdobić pisanki blokami koloru?

Pisanki
Bloki koloru to jeden z ciekawszych trendów ostatnich lat. Dlaczego by więc nie uwzględnić go również w dekorowaniu pisanek? Odpowiednie połączenie kontrastujących, intensywnych kolorów z odpowiednio zabarwionym brokatem sprawiają, że pisanki te to prawdziwe ikony mody i stylu wśród innych całkiem przeciętnych jajek.

Skuteczne sposoby na zachowanie śnieżnej bieli ubrań

Usuwanie plam
Po kilku miesiącach noszenia białej bluzki czy spodni trudno oczekiwać, by wciąż pozostawały śnieżnobiałe. Ich kolor ulega zmianie z powodu tłuszczu i potu, z jakimi mają styczność oraz z powodu prania z ubraniami w innych kolorach. Aby nasze ubrania wyglądały pięknie jak najdłużej, kupujemy drogie detergenty. Zawierają one środki wybielające, które sprawiają, że tkaniny stają się nawet bielsze niż były. Mamy wrażenie, że ubrania są czyste i w świetle ultrafioletowym rzeczywiście lśnią. Środki te zawierają jednak wiele składników, które mogą być bardzo niebezpieczne i między innymi prowadzić do reakcji alergicznych, wysypek i podrażnień w kontakcie ze skórą. Zanim sięgniesz po chemiczny wybielacz, zalecamy wypróbowanie bardziej bezpiecznych metod. Poniżej prezentujemy kilka z nich:

Sposoby na zachowanie czystości w kuchni

Sprzątanie kuchni
Czy wiesz, że pasta do zębów doskonale wyczyści kuchenkę z płytą indukcyjną, mielona gorczyca skutecznie usunie tłuszcz z twoich talerzy, a mieszanka sody kalcynowanej i proszku do prania pozwoli ci pozbyć się wszelkiego rodzaju plam powstałych na parapetach? Jeśli nie, zapoznaj się z czternastoma cennymi radami, które - bez większego wysiłku i bez konieczności wydawania dużej ilości pieniędzy - pomogą ci utrzymać kuchnię w idealnej czystości. Lśniące talerze Mielona gorczyca jest idealnym sposobem na pozbycie się tłuszczu i kamienia z talerzy. Wysyp jej odrobinę na gąbkę i wetrzyj w talerze i szklanki. Następnie umyj je pod kranem. Teraz twoja zastawa będzie wyglądać jak nowa. Czyszczenie mebli Połącz szklankę wody z 1/2 szklanki octu i 1/2 szklanki wódki. Wymieszaj wszystko dokładnie i przelej do butelki z dozownikiem (spray). Aby środek nie tylko czyścił, ale jednocześnie dezynfekował, dodaj do niego kroplę lub dwie olejku eukaliptusowego. Ta unikalna mieszanka z łatwością usunie kamień oraz tłuszcz. Uwaga: podczas sprzątania zawsze używaj gumowych rękawiczek i nie zapomnij po wszystkim przewietrzyć kuchni.