Tag: Obliczanie bmi wzór

Obliczanie BMI

Jak obliczyć BMI?

Podstawy Fitnessu
Wskaźnik wagowo-wzrostowy BMI z ang. body mass index, znany również pod rzadziej używaną nazwą „Wskaźnik Queteleta II”. Jest on najprostszą metodą do zbadania cech morfologicznych jakimi są waga i wysokość ciała. Prawidłowe określenie BMI i przyporządkowanie wyniku do odpowiedniego przedziału może nam pomóc określić, budowę naszego ciała co jest niezwykle przydatne przy określeniu, czy nie mamy np. nadwagi. Obliczenie swojego BMI jest niezwykle łatwą czynnością, którą może wykonać każdy za pomocą najprostszych przyrządów. Wystarczy jedynie skorzystać z poniższych porad.
zdrowa dieta

Jak zdecydować czy faktycznie musimy się odchudzać?

Diety
Kult szczupłej sylwetki trwa już od dawna. Kobiety wydaja grube pieniądze na osobistych trenerów, diety cud, suplementy itp. Próbując przystosować się do panujących w świecie trendów, panie staja przed lustrem i płaczą z powodu swojej „nadwagi”, grubych ud, tłuszczu na ramionach itd. Należy jednak zadać sobie pytanie, co dziś uważamy za szczupłą sylwetkę? Bo czy kobieta nosząca rozmiary 38 lub 40 może być posądzona o nadwagę? Zgodnie ze światem mody rozmiar 40 jest już „plus size”, natomiast zgodnie ze światem realnym jest to kobieta o posągowej figurze, pięknych krągłych biodrach i przyciągającym spojrzenia biuście. Czy warto wiec z takich ponętnych kształtów odchudzać się do rozmiaru „0”?


Podobne porady

owulacja

Jak obliczyć dni płodne?

Planowanie ciąży
Starasz się o dziecko a może chcesz kochać się z partnerem bez ryzyka zajścia w ciążę? W każdym z tych przypadków powinnaś ustalić czas kolejnej owulacji. Poniżej znajdziesz proste porady jak obliczyć i wykryć dni płodne, aby uniknąć zajścia w ciążę lub ją ułatwić.

Jak obliczyć zapotrzebowanie na kalorie?

Odżywianie
Każdy żywy organizm potrzebuje energii do wszystkich czynności życiowych. Jej brak lub niewystarczająca ilość może doprowadzić do osłabienia organizmu, obniżenia poziomu odporności a nawet do śmierci. Nadwyżka energii może przeobrazić się w tłuszcz, który powoduje przyrost na wadze. Warto, więc obliczyć optymalne zapotrzebowanie na kalorie.