Tag: Chryzantemy odmiany

Chryzantemy w ogrodzie. Najlepsze gatunki i ich pielęgnacja

Kwiaty
Chryzantemy najbardziej kojarzą się z cmentarzem, gdzie najczęściej dekorują groby naszych bliskich na początku listopada. Okazuje się, że te wyjątkowo piękne kwiaty mogą być praktyczną ozdobą w ogrodach. Chryzantemy idealnie nadają się na rabaty, także jako ich obwódki, a do tego świetnie sprawdzają się zasadzone wzdłuż ścieżek i podjazdów. Niestety, te kupowane w donicach przed dniem Wszystkich Świętych nie przetrwają zimy. Płytki system korzeniowy jest podatny na ujemne temperatury, dlatego w czasie przymrozków roślina szybko zamiera. Aby mieć piękny ogród udekorowany chryzantemami, warto zasadzić je nieco wcześniej. Jeśli dobrze się przyjmą, będą ozdobą wtedy, gdy inne gatunki kwiatów przekwitają. Jakie odmiany chryzantem można zasadzić w ogrodzie? Jak je trzeba pielęgnować, aby rosły przez wiele lat?


Podobne porady

Chryzantema ogrodowa

Jak uprawiać chryzantemy?

Kwiaty w Ogrodzie
Chryzantemy (złocienie) zwykle kojarzone są z Dniem Wszystkich Zmarłych. Posiadają one wiele odmian, z których część można uprawiać w szklarniach, a część w ogrodach. Do uprawy w ogrodach świetnie nada się złocień ogrodowy należący do grupy roślin rabatowych, o którym będzie mowa w dalszej części artykułu.
Rozmnażanie chryzantem

Jak rozmnażać chryzantemy?

Kwiaty w Ogrodzie
Rozmnażaniem chryzantem ozdobnych które możemy podziwiać przed Dniem Wszystkich Świętych zajmują się profesjonaliści, jednak aby je rozmnożyć dla własnych celów nie potrzeba zbyt dużo wiedzy ogrodniczej i świetnie poradzi sobie z tym każdy amator.
zakładanie jagodnika

Jakie gatunki wybrać do założenia jagodnika? Cz.I

Uprawa Owoców
Jagodnik nie jest jakimś sztywnym określeniem, w którym jasno jest zaznaczone jakie gatunki, w jakich ilościach i w jakiej rozstawie powinniśmy posadzić. Jest to wydzielona część sadu czy ogrodu, w której sadzimy krzewy owocowe. Warto jest mieć taki kącik, ponieważ jeśli odpowiednio dobierzemy gatunki i odmiany, będziemy mogli cieszyć się własnymi owocami od początku czerwca aż do późnej jesieni oraz przyrządzić z nich wspaniałe przetwory na zimę.
zakładanie jagodnika

Jakie gatunki wybrać do założenia jagodnika? Cz. II

Uprawa Owoców
Jeśli chcemy, by nasz jagodnik wyszedł poza schematy i mamy ochotę spróbować uprawy mniej znanych krzewów owocowych, to możemy posadzić rośliny krótko opisane poniżej. Dają one bardzo zdrowe owoce, niektóre z nich nazywa się nawet leczniczymi. W większości nie sprawiają one większych problemów w uprawie i są dostępne już dość powszechnie, w szkółkach i centrach ogrodniczych.

Właściwości herbaty z chryzantemy

Herbata
Pyszny i popularny w wielu częściach świata napój, czyli herbata z chryzantemy posiada szereg imponujących właściwości zdrowotnych. Między innymi wzmacnia serce i układ odpornościowy, poprawia wzrok, koi nerwy, łagodzi stany zapalne, wzmacnia kości i leczy choroby układu oddechowego. W przeciwieństwie do wielu innych ziołowych odmian herbaty tę z chryzantemy przygotowuje się zalewając gorącą wodą kwiaty. W trakcie parzenia uwalniają one różnorodne przeciwutleniacze, związki organiczne, witaminy, minerały i aminokwasy, które zbawiennie wpływają na nasze zdrowie.

Jaką choinkę wybrać na święta? Najlepsze gatunki

Choinka
Choinka jest nieodłącznym atrybutem Bożego Narodzenia i w żadnym domu nie może zabraknąć świątecznego drzewka. Niezależnie od tego, czy jest ono sztuczne czy prawdziwe, wprowadza do naszego wnętrza wyjątkowy, bożonarodzeniowy klimat. Gdy decydujemy się na zakup żywej choinki, często pojawiają się wątpliwości w kontekście tego, jaki gatunek najlepiej wybrać. Oto przegląd różnych rodzajów świątecznych drzewek.

Najlepsze gatunki roślin na balkon

Rośliny balkonowe
Wiosna to idealny czas na gruntowne porządki. To również dobry moment, aby przygotować balkon do sezonu letniego. Kilka skrzynek z kolorowymi kwiatami sprawi, że balkon stanie się idealnym miejscem do relaksu. Choć najczęściej decydujemy się na pelargonie i surfinie, warto posadzić również inne gatunki, które, przy minimalnej pielęgnacji, wzbudzą zazdrość w oczach wszystkich sąsiadów. Jakie rośliny warto mieć na balkonie? Jak je pielęgnować? Sprawdźmy.