Tag: Chryzantemy jak je pielęgnować

Chryzantemy w ogrodzie. Najlepsze gatunki i ich pielęgnacja

Kwiaty
Chryzantemy najbardziej kojarzą się z cmentarzem, gdzie najczęściej dekorują groby naszych bliskich na początku listopada. Okazuje się, że te wyjątkowo piękne kwiaty mogą być praktyczną ozdobą w ogrodach. Chryzantemy idealnie nadają się na rabaty, także jako ich obwódki, a do tego świetnie sprawdzają się zasadzone wzdłuż ścieżek i podjazdów. Niestety, te kupowane w donicach przed dniem Wszystkich Świętych nie przetrwają zimy. Płytki system korzeniowy jest podatny na ujemne temperatury, dlatego w czasie przymrozków roślina szybko zamiera. Aby mieć piękny ogród udekorowany chryzantemami, warto zasadzić je nieco wcześniej. Jeśli dobrze się przyjmą, będą ozdobą wtedy, gdy inne gatunki kwiatów przekwitają. Jakie odmiany chryzantem można zasadzić w ogrodzie? Jak je trzeba pielęgnować, aby rosły przez wiele lat?


Podobne porady

Rozmnażanie chryzantem

Jak rozmnażać chryzantemy?

Kwiaty w Ogrodzie
Rozmnażaniem chryzantem ozdobnych które możemy podziwiać przed Dniem Wszystkich Świętych zajmują się profesjonaliści, jednak aby je rozmnożyć dla własnych celów nie potrzeba zbyt dużo wiedzy ogrodniczej i świetnie poradzi sobie z tym każdy amator.
ryż

Jak gotować ryż (podział na gatunki)?·

Podstawy gotowania
Wydawałoby się, że nie ma nic prostszego, niż ugotowanie ryżu. Jednak każdy gatunek tej rośliny wymaga innej ilości wody i często różnego czasu gotowania. Znaczenie ma również wybór samego sposobu przyrządzenia ryżu. Poniżej znajdziesz opis najczęściej występujących rodzajów ryżu wraz z informacją na temat ich zastosowania i sposobu przyrządzenia. Dokładny opis poszczególnych metod gotowania zamieszczam zaś na końcu artykułu.
zakładanie jagodnika

Jakie gatunki wybrać do założenia jagodnika? Cz.I

Uprawa Owoców
Jagodnik nie jest jakimś sztywnym określeniem, w którym jasno jest zaznaczone jakie gatunki, w jakich ilościach i w jakiej rozstawie powinniśmy posadzić. Jest to wydzielona część sadu czy ogrodu, w której sadzimy krzewy owocowe. Warto jest mieć taki kącik, ponieważ jeśli odpowiednio dobierzemy gatunki i odmiany, będziemy mogli cieszyć się własnymi owocami od początku czerwca aż do późnej jesieni oraz przyrządzić z nich wspaniałe przetwory na zimę.

Właściwości herbaty z chryzantemy

Herbata
Pyszny i popularny w wielu częściach świata napój, czyli herbata z chryzantemy posiada szereg imponujących właściwości zdrowotnych. Między innymi wzmacnia serce i układ odpornościowy, poprawia wzrok, koi nerwy, łagodzi stany zapalne, wzmacnia kości i leczy choroby układu oddechowego. W przeciwieństwie do wielu innych ziołowych odmian herbaty tę z chryzantemy przygotowuje się zalewając gorącą wodą kwiaty. W trakcie parzenia uwalniają one różnorodne przeciwutleniacze, związki organiczne, witaminy, minerały i aminokwasy, które zbawiennie wpływają na nasze zdrowie.

Jakie kwiaty są odporne na chłody?

Kwiaty
Jesień w pełni, co wcale nie oznacza, że nasz ogród nie może mienić się tysiącami barw. Istnieje całkiem okazałe grono roślin, którym nie są straszne niskie temperatury czy przenikliwe wiatry, tak charakterystyczne dla listopadowych dni. Wiele z nich pięknie rośnie w ogrodzie aż do przymrozków. O jakich gatunkach mowa? Warto postawić na chryzantemy, niecierpki czy astry. Jak je pielęgnować? Wszystkie potrzebne wskazówki znajdziesz poniżej.

Niebieskie ryby: Gatunki i właściwości

Ryby
Niebieskie ryby występują na płytkich głębokościach wody, przez co ich połów jest łatwiejszy, a cena niższa. Nie oznacza to jednak, że są gorszymi gatunkami. Wręcz przeciwnie – przewyższają białe ryby (które z kolei bytują znacznie głębiej) zawartością nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3. Cechują się także bardziej wyrazistym smakiem i aromatem. Niektóre z nich mają lekko niebieskie mięso, inne wyróżniają się łuskami w tym kolorze. Które ryby zalicza się do niebieskich i jak ich spożywanie wpływa na zdrowie?

Najlepsze gatunki roślin na balkon

Rośliny balkonowe
Wiosna to idealny czas na gruntowne porządki. To również dobry moment, aby przygotować balkon do sezonu letniego. Kilka skrzynek z kolorowymi kwiatami sprawi, że balkon stanie się idealnym miejscem do relaksu. Choć najczęściej decydujemy się na pelargonie i surfinie, warto posadzić również inne gatunki, które, przy minimalnej pielęgnacji, wzbudzą zazdrość w oczach wszystkich sąsiadów. Jakie rośliny warto mieć na balkonie? Jak je pielęgnować? Sprawdźmy.