Tag: Nużliwość mięśni

miastenia

Co to jest miastenia i jak ją leczyć?

Kości, Stawy i Mięśnie
Miastenia, inaczej nazywana nużliwością mięśni jest chorobą nerwowo-mięśniową. Jest ona bardzo rzadką przypadłością i charakteryzuje się narastającym osłabieniem mięśni. Najczęściej atakuje okolice twarzy, a dokładnie mówiąc mięśnie: unoszące powieki oraz ust i gardła. Z czasem choroba wywołuje coraz silniejsze słabnięcie mięśni mimicznych czego skutkiem jest m.in. niemożność uśmiechania się, trudność w żuciu, połykaniu, mówieniu.


Podobne porady

migrena

Jak wyleczyć migrenę?

Migreny
Osoba cierpiąca na ataki migreny ma do czynienia z silnymi bólami występującymi po jednej stronie głowy, które mogą utrzymywać się od kilku do kilkunastu godzin. Bóle te mają postać nagłych ataków, a towarzyszą im często nudności, wymioty oraz zaburzenia wzroku. Choroba ta jest bardzo uciążliwa i ma postać przewlekłą. Czytając ten artykuł dowiesz się jak walczyć z migreną.
zaćma

Jakie są objawy zaćmy?·

Oczy i Wzrok
Zaćma (zwana inaczej kataraktą) to postępujące, bezbolesne zamglenie soczewki oka. Zaćma blokuje dostęp światła do oka, utrudniając wyraźne widzenie. W dłuższej perspektywie czasu choroba ta może prowadzić do ślepoty. Zaćma zazwyczaj związana jest ze starzeniem, ale czasami dotyka też osoby młodsze. Poniżej poznasz jej objawy.
trądzik różowaty

Jakie są objawy trądziku różowatego?

Problemy z cerą
Trądzik różowaty to przewlekła choroba skóry, objawiająca się zaczerwienieniem, obrzękiem i często wypryskiem, zlokalizowanym głównie na twarzy, ale też na skórze głowy, karku, uszach, klatce piersiowej i plecach. Jeśli podejrzewasz u siebie trądzik różowaty, przeczytaj ten artykuł, by poznać jego objawy.
mięśnie

Co jeść na przyrost masy mięśniowej?

Diety
Twoja zdolność do przyrostu mięśni ma tak samo dużo wspólnego z tym co jesz, jak z tym, ile i jak ćwiczysz. W czasie diety i podczas ćwiczeń należy zwracać uwagę na wszystko, aby osiągnąć dany cel. Obok odpowiednich ćwiczeń, bardzo ważna jest dieta. Spożywanie odpowiednich produktów pomoże tkance mięśniowej w prawidłowej rozbudowie. Co zatem jeść, aby nasz trud na siłowni szedł w mięśnie, a nie tylko w pot?
kwas hialuronowy zastosowanie

Kwas hialuronowy - jakie ma działanie?

Oczy i Wzrok
Dotychczas kwas hialuronowy robił karierę w medycynie estetycznej. Pomagał likwidować zmarszczki, powiększać piersi, modelować ciało. Teraz zdobył też inne dziedziny medycyny: okulistykę, ginekologię, urologię i ortopedię. Jego największą zaletą jest to, że nie wywołuje reakcji alergicznych.
Dlaczego kobietom trudniej schudnąć

8 naukowych powodów, dlaczego kobietom trudniej schudnąć

Ćwiczenia
Stwierdzenie, że kobietom trudniej jest zrzucić zbędne kilogramy niż mężczyznom nie jest mitem. Oto osiem naukowych dowodów na to, że może to być prawda.
zaćma leczenie

Jak domowym sposobem leczyć zaćmę?

Oczy i Wzrok
Według wielu lekarzy okulistów, zaćma jest spowodowana przez coś, co nazywa się stresem oksydacyjnym. Nagromadzenie wolnych rodników sprawia, że soczewka oka staje się mętna a wzrok pogarsza się. Przeciwutleniacze mogą odwrócić stres oksydacyjny i pozbyć się wolnych rodników. Dlatego substancje odżywcze są niezbędne dla odwrócenia zaćmy. Poniżej znajdziesz wskazówki jak leczyć zaćmę.