Tag: Zdrowe zęby

szczotkowanie

Jak prawidłowo szczotkować zęby?

Czyszczenie Zębów
Prawidłowe szczotkowanie zębów jest bardzo ważnym elementem codziennej higieny. To właśnie od tej czynności zależy stan naszych zębów. Dzięki temu możemy zapobiec wielu chorobom związanym z jamą ustną. Jak szczotkować zęby, żeby zapewnić zdrowy i biały uśmiech? Jest kilka sposobów. W tym artykule znajdziesz wskazówki.
białe zęby

Jak domowymi sposobami wybielić zęby?

Higiena jamy ustnej
Zdrowe białe zęby to oznaka siły. Ludzie z ładnym uśmiechem są bardziej atrakcyjni dla potencjalnych partnerów. Jest to związane z naturalnym instynktem doboru partnerów. Wybielanie zębów nie musi być drogim zabiegiem. Można je wykonać w zaciszu własnego domu bez żadnych specjalistycznych urządzeń oraz substancji. Jest to bardzo prosta metoda. Wymaga jednak pewnej samodyscypliny. Dzięki temu efekt białych zębów będzie bardziej widoczny. W jaki sposób wybielić zęby? Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule.
Prostowanie zębów

Jak wyprostować zęby domowym sposobem?

Aparaty Korekcyjne
Czy zastanawiasz się nad tym, czy można wyprostować zęby za pomocą jakiegoś domowego sposobu? Wiele osób korzysta w tym celu ze standardowego sposobu, czyli aparatu ortodontycznego, ale jeżeli nie interesuje Cię taka metoda i szukasz dla siebie czegoś innego, przeczytaj poniższy artykuł.
zabiegi dentystyczne

Jak wybrać odpowiedni zabieg dentystyczny ?

Higiena jamy ustnej
Dentyści już nie trudzą się tylko łataniem i wyrywaniem zębów. Coraz więcej ludzi bowiem stawia na zabiegi dentystyczne o charakterze kosmetycznym. Zdrowy i piękny uśmiech jest wymagany w pracy, ponieważ coraz częściej odpowiednia prezencja to podstawa. Jeśli nie wiesz jaki zabieg wybrać aby upiększyć swoje zęby - ten artykuł jest dla Ciebie!
zdrowe zęby

Jak uniknąć próchnicy?

Zęby i Dziecko
Próchnica polega na rozmiękaniu dziąsła oraz szkliwa zęba. Niewielki ubytek szkliwa powoduje atak próchnicy na zębinę oraz nerwy. Wtedy zaatakowane miejsca przybierają brązową barwę. Wygląda to przede wszystkim mało estetycznie, lecz próchnica jest także groźne dla zdrowia. Jak jej zapobiegać? Dowiesz się czytając ten artykuł.
Białe zęby.

Sposoby na białe zęby

Higiena jamy ustnej
Piękne i zdrowe zęby to wizytówka każdego z nas, dlatego powinniśmy szczególnie o nie dbać. Czasami jednak pomimo codziennej pielęgnacji, zęby zaczynają nam żółknąć i zbiera nam się kamień na zębach. Przyczyną mogą być złe nawyki żywieniowe, nadmierne picie kawy i palenie papierosów. W jaki sposób możemy odzyskać piękny śnieżnobiały kolor? Poniżej przedstawiamy różne sposoby na wybielenie zębów.

Jak mieć zdrowe zęby?

Stomatologia Ogólnie
Zdrowe zęby to pojecie względne. W tym artykule dowiesz się, co zrobić aby osiągnąć ten cel i go utrzymać. Jeżeli twój zgryz potrzebuje aparatu ortodontycznego i nosisz go, to jest to pierwszy krok do zdrowych zębów i pięknego uśmiechu.

Jak prawidłowo dbać o zęby, aby były zdrowe?

Czyszczenie Zębów
Piękne zęby to ważny aspekt w naszym wyglądzie. Podobnie jak fryzura, makijaż, czy ubiór - mogą przyciągać spojrzenia lub odstraszać swoim wyglądem. Jak zadbać o zęby i dziąsła, aby były piękne i przede wszystkim zdrowe? Przeczytaj artykuł!
dentysta

Co szkodzi zębom?

Bóle Zębów
Często zdarza się, że o zębach zaczynamy myśleć dopiero wtedy, kiedy się psują. I choć wydaje nam się, że odpowiednio dbamy o higienę jamy ustnej, bo przecież rano i wieczorem myjemy zęby, a czasem zdarza nam się nawet użyć nici dentystycznej lub płynu do płukania ust, prawda jest nieco inna. W rzeczywistości na nasze zęby czyha codziennie mnóstwo niebezpieczeństw, za które to my sami jesteśmy odpowiedzialni.
8 złych nawyków podczas mycia zębów

8 złych nawyków podczas mycia zębów

Codzienna higiena
Najważniejszym powodem dla którego codziennie przynajmniej dwa razy myjemy zęby jest zapobieganie próchnicy i dbanie o zdrowie jamy ustnej. Kolejnym powodem jest zapobieganie nieświeżemu oddechowi. Co jednak, jeżeli w codziennej higienie popełniamy błędy, które sprawiają , że zamiast dbać o zdrowie zębów, doprowadzamy do ich niszczenia? Aby temu zapobiec, stworzyliśmy listę 8 złych nawyków podczas mycia zębów, które mogą zrujnować zdrowie naszej jamy ustnej.