Tag: Ozdabianie kanapek

Półmisek z wędlinami

Jak ozdobić półmisek?

Przekąski Zimne
Gdy podajesz mięso lub wędlinę na półmisku często wydaje się on jakiś pusty i mało wytworny. Możesz oczywiście ozdobić go zieloną sałatą lub innymi warzywami, ale możesz też szybko i bardzo łatwo zrobić nieco bardziej wyszukane ozdoby. Poniżej znajdziesz instrukcję jak wykonać kilka ozdób, które świetnie będą się prezentowały na półmisku i zachwycą twoich gości.


Podobne porady

rzeźbienie w owocach

Jak rzeźbić w owocach?

Owoce
Niezależnie od tego, czy bawisz się w artystę, czy chcesz sprawić przyjemność dzieciakom, wycinanie różnych kształtów z owoców jest wielką frajdą. Zobacz jak łatwo można zamienić zwykły owoc w sztukę!
dynia na Halloween

Jak przygotować dynię na Halloween?

Dekoracje na Halloween
Z zachodu przyszło do nas wiele świąt. Między innymi halloween. Jest to wieczór poprzedzający 1 listopada. W Stanach Zjednoczonych dzieci przebierają się w tym dniu i chodzą od mieszkania do mieszkania płatając figle lub zbierając łakocie. Z roku na rok coraz więcej dzieci w naszym kraju bierze udział w tej zabawie. Nieodłącznym elementem tego święta jest dynia z wyciętymi oczami i uśmiechem. Jak przygotować jedyną w swoim rodzaju dynię na halloween? Oto prosty przepis.
Czarne koty z dyni - dekoracje na Halloween

Jak zrobić czarnego kota z dyni?

Dekoracje na Halloween
Stwórz upiorne trio czarnych kotów, które będą pilnowały twoich drzwi wejściowych do domu. Aby je zrobić potrzebujesz kilka dyń o kształcie podłużnym lub gruszki na tułów oraz kilka małych okrągłych na głowy. Wybierz podłużną dynię, aby zrobić eleganckiego kota lub okrągłą, pękatą dynię aby stworzyć kota leżącego na łapkach. Przyłóż do tułowia kilka małych dyń aby wybrać tą, która będzie najlepsza na głowę. Nie musisz czyścić z nasion i miąższu wszystkich dyni - wystarczy jeśli oczyścisz tylko te, które będą głowami kotów. Zrób kotom łapki z malutkich dyni, ogon z ogórków a uszy z filcu lub czarnej tektury. Następnie wytnij w głowach oczy, zapal w środku świeczki i czekaj, aż twoje halloweenowe koty ożyją.
lampion z dyni

Jak zrobić lampion z dyni z rzeźbionymi liśćmi?·

Florystyka
Dynie dekoracyjne stanowią wspaniałą dekorację bez żadnych ulepszeń. Jednak czemu nie wykorzystać ich do zrobienia czegoś jeszcze bardziej wyjątkowego? Wspaniałym elementem każdego wnętrza będzie lampion wykonany z małej dyni. Jego przygotowanie nie jest czasochłonne, a efekt wart jest pracy.

Jak zrobić pastę krabową?

Pasty
Pasta krabowa nie jest u nas jeszcze zbyt popularnym dodatkiem do pieczywa. Pora to zmienić, gdyż smakuje naprawdę wybornie. Oto prosty przepis na pastę z paluszków krabowych i marchewki.

Jak zrobić pastę z soczewicy?

Pasty
Soczewica od wielu lat znana jest ze swych dobroczynnych dla organizmu właściwości. Szkoda tylko, że doceniana jest głównie przez wegetarian, którzy zastępują nią mięso. A przecież potrawy z tej zawierającej wiele ważnych składników rośliny strączkowej są wyjątkowo zdrowe i naprawdę smaczne. Moja propozycja na dziś to pasta do chleba z czerwonej soczewicy.
świnka z banana

Jak zrobić świnkę z banana?

Desery Owocowe
Rodzice małych niejadków doskonale wiedzą, jak trudno przemycić choćby najdrobniejszy kawałek owocu czy warzywa w posiłku. Z dziećmi bywa jednak tak, że dużo chętniej sięgają po pokarmy, które ciekawie wyglądają. Gwarantuję, że na przykład taki banan na pewno będzie smakował lepiej, kiedy zamieni się w sympatyczną świnkę. Jak to zrobić? O tym w dalszej części tutorialu.