Tag: Usuwanie plam z dywanu

Jak usunąć plamy z dywanu za pomocą wody i mydła?

Usuwanie plam
Na twoim dywanie pojawiły się trudne plamy, a ty nie wiesz, jakim środkiem je wyczyścić, by nie uszkodzić dywanu? Jeśli tak, to ta metoda czyszczenia dywanu jest właśnie dla ciebie! Sprawdź, na czym polega.
czyszczenie dywanów

Jak czyścić dywany?

Usuwanie plam
Dywany zdobią domy i podłogi u każdego z nas. Jednak podczas jego użytkowania często może zdarzyć się jakaś niemiła niespodzianka i na dywanach pojawiają się plamy. Najskuteczniejszym sposobem na ich usunięcie jest szybkie działanie, ale jeśli to nie pomoże poniżej znajdziesz kilka sposobów na usuwanie plam z dywanów.
Plamy z czekolady

Jak usunąć plamy z czekolady?

Wywabianie Plam
Znajomość sposobów usuwania plam z czekolady jest niezbędna dla wszystkich jej miłośników. Zastanawiasz się co zrobić, gdy sos czekoladowy spadnie na dywan lub małe dziecko dotknie swoimi ubrudzonymi w czekoladzie dłońmi kanapę? Poniżej znajdziesz wskazówki, w jaki sposób usunąć plamy po czekoladzie z odzieży, tapicerki oraz dywanów. Delektuj się więc smakiem czekolady, bez obawy o jakikolwiek plamy.
błoto na dywanie

Jak wyczyścić dywan z błota i soli?

Usuwanie plam
Jesień, zima i wczesna wiosna to pory roku, podczas których najłatwiej nanieść do domu brud. Nasze buty są ubłocone albo pełne soli, którą sypane są drogi. Nie ma gorszego widoku niż zabłocony dywan. Plamy z soli i błota są bardzo trudne do usunięcia. Zamiast spędzić godziny na praniu dywanu, wypróbuj szybkie i proste metody do zwalczenia tych plam. Oto sprawdzony sposób walki z takimi zabrudzeniami.
plama na dywanie

Jak usunąć plamy z dywanu?

Środki czyszczące
Dywan jest narażony na najwięcej plam. Dlaczego? Ponieważ chroni on podłogę przed zabrudzeniami. Oczywiście pełni również funkcję ozdobną. W związku z tym to, co nie spadnie na podłogę, spadnie na dywan. Mamy szczęście, jeśli spadną na dywan tylko okruszki jakiegoś ciasta, bądź różnego rodzaju suche przekąski. Wtedy zazwyczaj nie ma problemu z pozbyciem się tego. Możemy użyć odkurzacza i problem z głowy. Jednakże co zrobić, gdy nasz dywan zostanie pobrudzony jakimś sosem, błotem, czy chociażby krwią. W takich wypadkach proces czyszczenia jest dość czasochłonny. W tym artykule znajdziesz informacje dotyczące pozbycia się różnego rodzaju plam powstałych na dywanie.
czysty dywan

Jak czyścić dywan?

Środki czyszczące
Na twoim dywanie od dawna goszczą plamy, które za żadne skarby nie chcą się z nim rozstać? Czas najwyższy coś z tym zrobić. Przecież nie będziesz bez przerwy chodzić po poplamionym dywanie, a kupowanie nowego nie ma sensu. Wypróbuj przedstawiony niżej sposób na pranie dywanów. Niech twój dywan przejrzy i będzie super odświeżony, a co najważniejsze czysty.
plama z herbaty na dywanie

Jak usunąć plamy z wykładziny dywanowej?

Usuwanie plam
Skutecznym odplamiaczem na wykładziny może okazać się nawet… gazowana woda mineralna. Warunek jest jeden – błyskawiczna reakcja na zabrudzenie! Jeśli tego nie dopilnujesz, możesz już nigdy nie doczyścić dywanu! Najpierw przykryj świeżą plamę np. ręcznikiem papierowym lub czystą, kuchenną ściereczką. Pozwól, by materiał wchłonął jak najwięcej płynu. Dopiero potem przystąp do właściwego odplamiania.
Jak z dywanu usunąć plamy po lakierze do paznokci

Jak z dywanu usunąć plamy po lakierze do paznokci?

Usuwanie plam
Każdemu zdarzają się drobne wypadki. Jeżeli twoje dzieci bawiąc się butelką lakieru przez przypadek rozleją go na dywan, lub tobie spadnie odkręcona buteleczka to istnieje prosty sposób na usunięcie plam. I to bez wymiany dywanu na nowy. Jeżeli chcesz go poznać, to przeczytaj dalszą część artykułu. Wszystko co jest ci do tego potrzebne znajdziesz w swoim domu.
usuwanie plam

Jak uratować poplamiony dywan?

Usuwanie plam
Jeżeli na twoim ulubionym dywanie powstała plama, którą koniecznie chcesz usunąć, to mamy dla ciebie kilka podpowiedzi. W zależności od tego, co spowodowało plamę, rozwiązania są różne. Wszystkie łączy jedno, mogą uratować twój dywan. Pamiętaj jednak, że jeżeli palma powstała po rozlaniu jakiejś płynnej substancji, to od razu postaraj się odsączyć jak najwięcej płynu za pomocą papierowych ręczników. Nigdy nie pocieraj plam, ponieważ możesz spowodować jej głębsze wchłonięcie do wnętrza tkaniny, a przez to plama będzie trudniejsza do usunięcia.
jak poradzić sobie z plamami

6 niezawodnych domowych sposobów na plamy

Usuwanie plam
Ketchup, trawa, herbata, sos barbecue – to tylko przykłady rzeczy, które tracą naszą sympatię, gdy stają się źródłem trudnych do usunięcia plam. Na szczęście nie wszystko stracone. Chwila nieuwagi wcale nie musi się skończyć wyrzuceniem naszych ulubionych ubrań do kosza. Dzięki tym domowym sposobom skutecznie usuniesz nawet najbardziej uporczywe plamy z sosów, owoców, trawy, potu, kawy, ketchupu i majonezu. To naprawdę bardzo proste.