Tag: Snowboard porady

Jazda liściem na snowboardzie

Jak jeździć liściem na snowboardzie?

Snowboard
Następną rzeczą jaką powinieneś się nauczyć jest technika spadającego liścia. Jest to ćwiczenie, gdzie snowboardzista ślizga się do tyłu i do przodu na tej samej krawędzi deski, prawie jak liść spadający z drzewa. Różnica polega na tym, że w przeciwieństwie do liścia snowboardzista może kontrolować drogę którą chce jechać. Ślad jaki będzie zostawać na śniegu, będzie miał wzór zygzaka. Technika spadającego liścia umożliwi Ci w przyszłości jazdę po trudnych i skomplikowanych stokach. Kiedy opanujesz już tą technikę, będziesz w stanie jeździć w każdym kierunku jakim zechcesz. Pomoże Ci ona również doskonalić umiejętność kontrolowania krawędzi.


Podobne porady

ollie snowboard

Jak zrobić ollie na snowboardzie?

Snowboard
Ollie jest podstawowym trikiem na snowboardzie. Każdy początkujący snowboardzista powinien zacząć swoją przygodę z freestyle'm właśnie od tego triku. Po jego opanowaniu będzie można przejść do kolejnych ewolucji.
Snowboard

Jak wyjeżdżać na orczyku na snowboardzie?

Snowboard
W Polsce, póki co panują wyciągi orczykowe, zatem sprawą niezwykle ważną dla początkującego snowboardzisty jest umiejętność wyjeżdżania na desce na orczyku. Bez tej umiejętności będziemy zmuszeni do podchodzenia pod górkę przez większość czasu zamiast poświęcić go na naukę jazdy na snowboardzie.
50-50 snowboard

Jak zrobić 50-50 na snowboardzie?

Snowboard
Trik 50-50 jest jednym z tych, które przyciągają tłumy ludzi na zawodach snowboardowych. Poza tym, nie jest trudny i dzięki niemu można umilić sobie zjazd z górki. Trik ten polega na wskoczeniu na jakąś podłużną przeszkodę (murek, rurka, barierka, poręcz) i prostym zjechaniu z niej. Poniżej przedstawiam krok po kroku jak to zrobić.
lądowanie na desce

Jak lądować na snowboardzie?

Snowboard
W ciągu ostatnich 15 lat snowboard stał się szalenie popularny. W tym sporcie tak naprawdę liczy się inwencja twórcza (freestyle). Jednak jedną z pierwszych rzeczy, jakich musisz się nauczyć podczas skoków, jest miękkie i udane lądowanie. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek dla początkującego snowboardzisty.
upadek na snowboardzie

Jak upadać na snowboardzie?

Snowboard
Jeżeli uczysz się jeździć na snowboardzie, musisz wiedzieć, że zanim dokonasz jakichkolwiek postępów w jeździe, wielokrotnie upadniesz. Poznając niektóre techniki bezpiecznego upadania na desce, będziesz czuć się bardziej pewnie na stoku. Poniżej znajdziesz kilka kroków, jak się zachować podczas niespodziewanej wywrotki.
Jazda w puchu na snowboardzie

Jak jeździć w puchu na snowboardzie?

Snowboard
Jazda w puchu na snowboardzie jest czymś wspaniałym czego prędzej czy później musisz doświadczyć. Różni się ona od jazdy po ubitym śniegu czy oblodzonym stoku.
pisanki ręcznie robione

Jak zrobić pisanki z liściem?·

Dekoracje Wielkanocne
Oto przepis na ekologiczne, naturalistyczne pisanki. Wszystko w tym projekcie jest eko: eko jajka, eko barwnik wykonany z cebuli i eko liście zebrane w ogrodzie. Takie pisanki można najpierw wykorzystać jako dekorację stołu wielkanocnego, a później ze smakiem zjeść. Samo zdrowie!