Tag: Pchły u kotów

pchły u kota

Jak zwalczyć pchły u kota?

Zdrowie Kotów
Walka z pchłami u kotów jest nieco trudniejsza niż w przypadku psów. Różnica polega na tym, że kota jest bardzo ciężko wykąpać (jest to niemal niemożliwe) a poza tym koty ciągle się wylizują - cały preparat owadobójczy zostanie po prostu przez kota wylizany i zjedzony. Poniżej przedstawiam kilka metod na pozbycie się pcheł z kociego futerka.
chory kotek

8 najczęstszych kocich chorób i problemów ze zdrowiem

Pielęgnacja Kotów
Musisz zadbać o to, by kot dostał wszystkie zastrzyki i szczepionki. Powinieneś również badać kota regularnie, by wykryć ewentualne choroby. Jeśli zauważysz jakieś objawy wystarczająco szybko, jeszcze może nie być za późno. Oto lista kocich przypadłości, o których powinien wiedzieć każdy właściciel kota.


Podobne porady

problemy ze słuchem

Jak uniknąć problemów ze słuchem?

Uszy i Słyszenie
Słuch jest jednym z najważniejszych i najwrażliwszych zmysłów człowieka. Mocno podkręcona głośność w telewizorze, radiu oraz hałas na ulicach i zakładach pracy mogą powodować uszkodzenia narządu słuchu. Nie ma nic bardziej mylnego, ze problemy ze słuchem dotyczą tylko osób starszych. Jeśli chcemy długo cieszyć się dobrym słuchem i otaczającymi nas dźwiękami powinniśmy właściwe o niego dbać. Poniżej znajdziecie porady, które pomogą wam pielęgnować wasz słuch.
żona z teściową

Jak uniknąć problemów z teściową?

Teściowie
Odmienne zdanie to częsta przyczyna kłótni między Tobą a Twoją teściową. Ty i Twoja teściowa oczekujecie szacunku, uznania i dobrych relacji, ale jak osiągnąć kompromis? Pochodzicie z dwóch różnych rodzin i środowisk, a teraz musicie stanowić jedność. Dużym wyzwaniem może być ustalenie granic i utrzymanie władzy w związku. Poniżej znajdziesz kilka kroków, które można podjąć, aby uniknąć problemów z teściową.
błędy makijażowe - eyeliner

5 najczęstszych błędów makijażowych przy nakładaniu eyelinera

Makijaż oczu
Eyeliner to jedno z najpotężniejszych narzędzi w naszym kuferku z kosmetykami do makijażu. Dzięki niemu podkreślisz kontur oczu lub zmodyfikujesz go, by uzyskać jeszcze lepszy efekt. Jednak nieumiejętne używanie eyelinera może przynieść więcej szkody, niż pożytku. Jakie błędy popełniamy najczęściej? Co zrobić, żeby ich uniknąć? Tego dowiesz się z dalszej lektury.
rodzina na wakacjach

Jak cieszyć się zdrowiem na wakacjach?

Ogólne przygotowania do podróży
Urlop u cioci na działce czy wyjazd nad ciepłe morze – bez względu na to, gdzie odpoczywamy, warto zadbać, by nic nie zakłóciło słodkiego leniuchowania. Skoki ciśnienia, obrzęki czy dolegliwości trawienne to jedne z najczęstszych problemów, które mogą przytrafić nam się na wakacjach. Ale nie jesteśmy na nie skazani! Wystarczy stosować się do zaleceń lekarza i jeszcze przed wyjazdem zapoznać się z kilkoma prostymi zasadami. Oto krótki poradnik, na co zwrócić uwagę, by cieszyć się piękną pogodą i... zdrowiem. Bóle brzucha dzieci, obrzęki nóg mamy, nadciśnienie taty? Żadna z tych dolegliwości nie musi psuć wspólnego wypoczynku…
Właściwości różnych rodzaji tłuszczów

7 najczęstszych mitów o tłuszczach

Dania niskotłuszczowe
W przeciwieństwie do innych składników odżywczych, kwasy tłuszczowe mają złą reputację. To myślenie powinno jednak jak najszybciej się zmienić, ponieważ "tłuszcz tłuszczowi nierówny". Wyróżnić możemy kwasy nasycone i nienasycone, jednonienasycone i wielonienasycone, a każdy z nich ma inne właściwości i wpływ na zdrowie. Eksperci ds. żywienia już dawno docenili cechy niektórych kwasów tłuszczowych, między innymi tych zawartych w awokado lub oleju kokosowym, jednak wciąż krąży wokół nich wiele teorii na "nie". Poniżej chcemy obalić najbardziej popularne mity związane ze spożywaniem tłuszczów i wyjaśnić, dlaczego nie warto wykluczać ich z codziennej diety:
domowe zwierzęta

5 problemów ze zwierzętami domowymi

Kot w Domu
Skrzydlaci i puszyści członkowie naszej rodziny mogą być uroczy, ale potrafią też nieźle nabrudzić. Czyszczenie klatki, plam na dywanach czy usuwanie nieprzyjemnych zapachów to codzienność, choć oczywiście nie jest ona w stanie zniszczyć radości z posiadania zwierzęcia. Utrzymywanie czystości nie musi oznaczać ciężkiej pracy, a przy odrobinie dobrej organizacji można szybko i sprawnie doprowadzić do porządku nawet silne zabrudzenia. Oto kilka strategii sprzątania, które mogą nam pomóc w pozbyciu się problemu.