Tag: Pchły u kotów

pchły u kota

Jak zwalczyć pchły u kota?

Zdrowie Kotów
Walka z pchłami u kotów jest nieco trudniejsza niż w przypadku psów. Różnica polega na tym, że kota jest bardzo ciężko wykąpać (jest to niemal niemożliwe) a poza tym koty ciągle się wylizują - cały preparat owadobójczy zostanie po prostu przez kota wylizany i zjedzony. Poniżej przedstawiam kilka metod na pozbycie się pcheł z kociego futerka.
chory kotek

8 najczęstszych kocich chorób i problemów ze zdrowiem

Pielęgnacja Kotów
Musisz zadbać o to, by kot dostał wszystkie zastrzyki i szczepionki. Powinieneś również badać kota regularnie, by wykryć ewentualne choroby. Jeśli zauważysz jakieś objawy wystarczająco szybko, jeszcze może nie być za późno. Oto lista kocich przypadłości, o których powinien wiedzieć każdy właściciel kota.


Podobne porady

Królik się drapie

Jak zwalczyć pchły u królika?

Króliki
Zauważyłeś, że twój królik ostatnio ciągle się drapie. Po przeglądnięciu jego sierści odkryłeś małe, brązowe kropeczki. Są to prawdopodobnie jaja i odchody pcheł. Jeśli uważnie zaczniesz oglądać sierść królika z pewnością zobaczysz również same pchły. Najwięcej będzie ich w okolicach noska i uszu królika. Co teraz robić? W sklepach zoologicznych nie znajdziesz żadnych środków na pchły u królika, więc jak je zwalczyć?
pchły u psa

Domowe sposoby na pchły u psa

Pielegnacja Psów
Nikt nie lubi pcheł - ani pies, ani jego właściciel. Jednak najgorsze, co możesz zrobić, to próbować wytępić je toksycznymi chemikaliami. Większość gotowych środków przeciw pchłom zawiera szkodliwe dla zdrowia i życia substancje, które mogą prowadzić do całego szeregu skutków ubocznych, począwszy od nudności, aż po raka. Po co więc ryzykować, skoro istnieje cały szereg naturalnych preparatów, które skutecznie pozwolą pozbyć się pcheł i są całkowicie bezpieczne zarówno dla psa, jak i wszystkich w jego otoczeniu. Jakie to środki? Tego dowiesz się z dalszej lektury.
rodzina na wakacjach

Jak cieszyć się zdrowiem na wakacjach?

Ogólne przygotowania do podróży
Urlop u cioci na działce czy wyjazd nad ciepłe morze – bez względu na to, gdzie odpoczywamy, warto zadbać, by nic nie zakłóciło słodkiego leniuchowania. Skoki ciśnienia, obrzęki czy dolegliwości trawienne to jedne z najczęstszych problemów, które mogą przytrafić nam się na wakacjach. Ale nie jesteśmy na nie skazani! Wystarczy stosować się do zaleceń lekarza i jeszcze przed wyjazdem zapoznać się z kilkoma prostymi zasadami. Oto krótki poradnik, na co zwrócić uwagę, by cieszyć się piękną pogodą i... zdrowiem. Bóle brzucha dzieci, obrzęki nóg mamy, nadciśnienie taty? Żadna z tych dolegliwości nie musi psuć wspólnego wypoczynku…
łupież

7 najczęstszych powodów występowania łupieżu

Pielęgnacja włosów
Łupież to jedna z najczęściej spotykanych chorób skóry głowy, na którą cierpi większość populacji. Prawie każdy z nas na pewnym etapie życia przetestował praktycznie wszystkie dostępne kuracje przeciwłupieżowe, ale ten uporczywy problem zazwyczaj powracał. W większości przypadków problem z łupieżem nie jest bardzo poważny, ale jest dość zawstydzający i irytujący. W niektórych przypadkach łupież może jednak powodować inne problemy skórne, takie jak wypryski i trądzik. Ale czy kiedykolwiek pomyślelibyśmy, że przyczyna tego uporczywego problemu może leżeć w tak prostych rzeczach jak nasz styl życia, przyzwyczajenia, dieta, higiena oraz stres? Poniżej prezentujemy niektóre z głównych przyczyn występowania łupieżu.
domowe zwierzęta

5 problemów ze zwierzętami domowymi

Kot w Domu
Skrzydlaci i puszyści członkowie naszej rodziny mogą być uroczy, ale potrafią też nieźle nabrudzić. Czyszczenie klatki, plam na dywanach czy usuwanie nieprzyjemnych zapachów to codzienność, choć oczywiście nie jest ona w stanie zniszczyć radości z posiadania zwierzęcia. Utrzymywanie czystości nie musi oznaczać ciężkiej pracy, a przy odrobinie dobrej organizacji można szybko i sprawnie doprowadzić do porządku nawet silne zabrudzenia. Oto kilka strategii sprzątania, które mogą nam pomóc w pozbyciu się problemu.
sprzątanie łazienki błędy

7 najczęstszych błędów podczas sprzątania łazienki

Sprzątanie łazienki
Łazienka jest jednym z najtrudniejszych do wyczyszczenia pomieszczeń. Ciągła wilgoć powoduje wzrost pleśni i innych grzybów, a także jest idealnym środowiskiem dla bakterii. Woda powoduje odkładanie się kamienia i osadów z wody. Jeżeli ciągle sprzątając swoją łazienkę, nie widzisz żadnych efektów pracy, to prawdopodobnie popełniasz jeden z błędów, które niweczą wszystkie wysiłki. Aby wiedzieć czego nie należy robić podczas porządków, koniecznie przeczytaj cały artykuł.