Tag: Bakszysz

Wakacje w Egipcie

Co zabrać do Egiptu?

Afryka
Jeśli w twoich tegorocznych planach urlopowych widnieje kierunek Egipt, poświęć trochę czasu, żeby dobrze przygotować się do wyprawy. Zmiana otoczenia i klimatu wymagać od ciebie będzie bowiem znacznie lepszego przygotowania logistycznego, niż zwykły weekendowy wypad za miasto. Poniżej przedstawiamy listę niezbędnych rzeczy, które koniecznie musisz ze sobą wziąć wybierając się na wakacje do Egiptu.


Podobne porady

Egipt

O czym pamiętać jadąc do Egiptu?

Ogólne przygotowania do podróży
Sezon wakacyjny nadal trwa, a ponieważ pogoda w Polsce potrafi być kapryśna, coraz więcej osób wybiera podróże za granicę, często właśnie do Egiptu. Kraj ten zdążył się już dobrze przystosować do obsługi ruchu turystycznego, jednak wybierając się tam należy pamiętać o kilku zasadach, które pozwolą nam spędzić bezpieczny urlop.
Dzwonienie z Egiptu do Polski

Jak tanio dzwonić z Egiptu do Polski?

Egipt
Rozmowy z telefonu komórkowego z Egiptu do Polski wynoszą za minutę od 8 do 13 zł w zależności od operatora. Oczywiście rzadko kiedy rozmawiamy minutę zatem rachunek może dosłownie zbić nas z nóg. Jak zatem dzwonić z Egiptu do Polski aby nie zbankrutować?

Co warto zobaczyć w Egipcie?

Atrakcje turystyczne
Jeżeli chcesz zanurkować, wybierz Synaj. Gdy marzy Ci się pustynne safari, jedź do oazy Farafra. Na wypoczynek z dziećmi najlepsza będzie Hurgada. Egipt jest dla każdego. Wybrzeże Morza Czerwonego ciągnie się 1600 km. Woda jest ciepła przez cały rok i zawsze świeci słońce. W zależności od tego, co chcesz robić, wybierz miejsce odpoczynku. Lot do Egiptu trwa ok. 4 godzin. Najlepiej i najbezpieczniej wybrać się z biurem podróży. Do polskiego czasu trzeba dodać dwie godziny. Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy, a po wjeździe do kraju należy uiścić opłatę wizową.
zatrucie pokarmowe

Jak uchronić się przed zatruciem pokarmowym?

Zatrucia
Zatrucie pokarmowe łatwo może się nam przytrafić w szczególności latem, gdy wysokie temperatury nasilają rozwój różnego rodzaju mikrobów. Również stołowanie się w nieznanych miejscach może zakończyć się kłopotami ze strony układu pokarmowego. Na co więc uważać, żeby uchronić się przed zatruciem pokarmowym? Co robić, gdy już nam się przytrafi?
klątwa faraona

Jak uniknąć klątwy faraona?

Choroby Układu Pokarmowego
W czasie wakacyjnych podróży nie sposób kontrolować, co jemy. Korzystamy z barów, restauracji, hotelowych stołówek. Wierzymy, że podawane tam jedzenie spełnia wymogi higieny, ale nie zawsze tak jest. Szczególnie podróże do krajów Afryki Północnej czy do Azji sprzyjają zatruciom pokarmowym. A to dlatego, że Europejczycy nie są przyzwyczajeni do flory bakteryjnej tamtych obszarów. To, co Egipcjaninowi nie zaszkodzi, dla Polaka może skończyć się poważną rewolucją w układzie pokarmowym. Dlatego tak ważne jest przestrzeganie kilku zasad.
zdrowie w podróży

Biegunka podróżnych - leczenie, profilaktyka

Choroby Układu Pokarmowego
Tak zwana biegunka podróżnych to przekleństwo turystów. W zależności od kraju szacuje się, że ryzyko jej wystąpienia wynosi 30-70 proc. Zwykle objawy pojawiają się w ciągu pierwszych kilku, kilkunastu dni podróży. Najbardziej narażeni na zachorowanie są ludzie w podeszłym wieku, a także dzieci. W grupie podwyższonego ryzyka znajdują się również chorzy przyjmujący długotrwale leki z grupy inhibitorów pompy protonowej. Hamują one wydzielanie w żołądku kwasu solnego, który niszczy bakterie. Gdy nie ma kwasu, bakterie harcują.
Piramidy w Egipcie

10 sekretów piękna pochodzących ze Starożytnego Egiptu

Pielęgnacja skóry
Nikogo zapewne nie zaskoczy fakt, że Starożytni Egipcjanie, płci zarówno męskiej jak i żeńskiej, byli fanami produktów do poprawy urody. Do dbania o wygląd wykorzystywali produkty naturalne wszelkiego rodzaju pochodzące z ich własnego kraju, a także z bardzo odległych miejsc. Mimo iż składniki oraz przepisy specyfików używanych przez Starożytnych Egipcjan mają ponad pięć tysięcy lat, niektóre z ich pomysłów są wykorzystywane do dziś. Piękno egipskich kobiet było słynne na całym świecie, przyjrzyjmy się więc dziesięciu sekretom piękna, którym zawdzięczały one swoją urodę.