Tag: Fikus pielęgnacja

Fikus

Jak hodować fikusa?

Rośliny doniczkowe
Fikus, znany także jako figowiec, jest jedną z najczęściej uprawianych roślin doniczkowych. Roślina posiada duże, eliptyczne, skórzaste liście o charakterystycznym połysku. Fikus rośnie szybko, nawet w warunkach domowych. Jest doskonałą ozdobą nie tylko do domu, ale także i do biura. Poniżej znajdziesz kilka rad jak o niego dbać.


Podobne porady

Figowiec sprężysty

Jak należy dbać o figowiec sprężysty?

Rośliny doniczkowe
Figowiec sprężysty jest bardzo efektowny, dzięki białym krawędziom liści, odcinającym się na ogólnym ciemnozielonym tle rośliny. Jest to roślina długowieczna, o niewielkich wymaganiach. Stanowić może bardzo ładną ozdobę dla każdego pomieszczenia, odpowiednio pielęgnowany nie traci liści.
figa

Jak wyhodować figę?

Uprawa Owoców
Figi kojarzą nam się z rejonami śródziemnomorskimi i ciepłym klimatem, są jednak odmiany, które mogą być uprawiane również w Polsce (w cieplejszych regionach). Dojrzewające w naszym ogrodzie figi z pewnością zrobią olbrzymie wrażenie na wszystkich gościach, szczególnie, że w smaku w niczym nie ustępować będą tym ze sklepowych półek. Uprawa fig w naszym kapryśnym klimacie nie jest sprawą prostą, ale dla zapalonych ogrodników może być kolejnym ciekawym wyzwaniem.
rośliny doniczkowe

10 roślin, które tworzą odpowiedni mikroklimat w pomieszczeniu

Rośliny doniczkowe
Rośliny to nie tylko ozdoba domu. Pozytywnie wpływają na stan naszego zdrowia i samopoczucie. Dlaczego? Po pierwsze, pomagają oczyścić powietrze w pomieszczeniu, bowiem niektóre z nich posiadają zdolność pochłaniania rozmaitych szkodliwych substancji chemicznych, a nawet dymu tytoniowego. Po drugie, stabilizują wilgotność powietrza. Po trzecie, o czym z pewnością pamiętamy z lekcji biologii, biorą udział w procesie fotosyntezy, czyli pochłaniają dwutlenek węgla z powietrza, a uwalniają tlen.