Tag: Odmrażanie lodówki

mycie lodówki

Jak myć lodówkę?

Sprzątanie kuchni
Lodówka stanowi niezbędny element wyposażenia kuchni każdego z nas. Dzięki niej możliwe jest przechowywanie potraw przez dłuższy czas, by uniknąć ich psucia. Jednak, aby odpowiednio nam służyła, musimy o nią dbać i przestrzegać kilku ważnych zasad jej użytkowania. Poniżej znajdziesz kilka sposobów jak to zrobić.


Podobne porady

lodówka

Jaką lodówkę kupić? Cz. 1

Lodówki
Nie do pomyślenia jest kuchnia bez lodówki, nawet najmniejsza. Dziś, poszukując lodówki, możemy trafić też na zaawansowane technologicznie urządzenia, gdyż obecnie lodówka niekoniecznie ma tylko chłodzić. Jak więc się nie pogubić i wybrać optymalną dla siebie?
Korkowe magnesy z roślinami na lodówkę

Jak zrobić korkowe magnesy z roślinami na lodówkę?·

Sztuka i akcesoria
Robienie magnesów na lodówkę nie jest takie trudne. Podstawowymi składnikami jak wiesz są magnes, klej i coś do czego można magnes przykleić. Mogą to być guziki, plastikowe zwierzątka czy całe ramki ze zdjęciami. Poniżej znajdziesz pomysł na magnesy z korków po winie. Wystarczy wyżłobić im środek i zasadzić w nich maleńkie szczepki roślin.
Magnesy na lodówkę ze zdjęciami

Jak zrobić magnesy na lodówkę ze zdjęciami?

Sztuka i akcesoria
Magnesy na lodówkę się bardzo przydają a poza tym świetnie wyglądają. Dodatkowo takie magnesy możesz zrobić ze swoimi ulubionymi zdjęciami i je sobie zachować lub dać komuś w prezencie (mamie, babci czy przyjaciółce).

Jak wykonać eleganckie magnesy na lodówkę - złote literki?

Sztuka i akcesoria
Kolorowe magnesy na lodówkę w kształcie literek są obecne niemal w każdym domu, w którym są dzieci. Dla maluchów układanie napisów z kolorowych literek to świetna zabawa i nauka zarazem. Magnesy są świetnym sposobem na przekazywanie sobie wiadomości na dwa sposoby - układając napis bezpośrednio z literek, lub przypinając nimi karteczki do lodówki. Niestety takie kolorowe i dziecinne dodatki nie pasują do nowoczesnych eleganckich aranżacji kuchni. Na szczęście nawet jeśli jesteśmy świeżo po remoncie kuchni i wygląda ona teraz jak z katalogu sklepu meblowego, nie musimy rezygnować z tych uroczych i praktycznych magnesików. Wystarczy odrobina serca, by zamieniły się w wyjątkową i elegancką dekorację.
oszczędna lodówka

Jak dobrze wybrać lodówkę i zmniejszyć rachunki?

Zakupy i Oszczędność
Jeśli zamierzamy wymienić naszą starą lodówkę na nową, kupmy energooszczędną, np. klasy A++ lub A+++. Zużywają one o 40% mniej prądu. Warto też rozważyć zakup urządzenia z systemem No Frost. W takiej lodówce szron usuwany jest automatycznie i nie musimy martwić się o jej rozmrażanie. Zapytajmy też, czy wybrany przez nas model posiada funkcję alarmowania o otwartych drzwiach. Jest ona bardzo przydatna, gdy w domu są dzieci lub jesteśmy roztargnieni.
gliniane gwiazdki

Jak zrobić magnesy na lodówkę - gliniane gwiazdki?

Projekty dla dzieci
Marzysz o oryginalnych magnesach na lodówkę? A może zastanawiasz się nad podarowaniem bliskiej osobie własnoręcznie zrobionego prezentu? A co powiesz na takie urocze gliniane magnesiki w kształcie gwiazdek? Po wyschnięciu struktura gliny będzie wspaniale kontrastowała z powierzchnią drzwi lodówki. Szczegółów dowiesz się z tutorialu w dalszej części artykułu.
magnesy czekoladki

Jak zrobić magnesy na lodówkę - czekoladki?

Inne projekty i wyroby
Te czekoladki na pewno nie zaszkodzą twojej figurze, choć rzeczywiście wyglądają słodko. Staną się za to fajną ozdobą kuchni. Będą także pełnić praktyczną funkcję, za ich pomocą przymocujesz do lodówki wiadomość skierowaną do dzieci czy drugiej połówki, listę zakupów czy rysunki twoich pociech. To również ciekawy pomysł na prezent, a z jego wręczeniem wcale nie musisz czekać na walentynki. Instrukcja ze zdjęciami krok po kroku poniżej.