Tag: Dukan kolacja

Jak zrobić sałatkę białkową?

Dieta Dukana
Dieta białkowa, czyli dieta dr Dukana, bije ostatnio rekordy popularności. Nic dziwnego, można na niej jeść, ile się chce, o ile ograniczamy się do dozwolonych w tym czasie produktów. Właściwie dieta przynosi tym lepsze efekty, im więcej białka zjadamy. Jest to jednak dieta dość droga i czasochłonna, bo jak długo można jeść gotowaną pierś i chudy twaróg? Osoba na diecie Dukana musi wykazać się wielką wyobraźnią i całkiem sporym talentem kulinarnym. Sałatka przedstawiona poniżej jest łatwą przekąską, którą można szybko przygotować o każdej porze dnia, a dodatkowo może ona podlegać wielu modyfikacjom. Przygotowanie zajmuje ok. 10 minut

Co jeść na kolację? Pomysły na zdrowe potrawy

Odżywianie
Dietetycy są zdania, że niejedzenie kolacji prowadzi do zaburzeń w procesie przemiany materii i problemów ze snem. Warto o tym pamiętać, gdy tłumacząc się dietą i dbałością o prawidłową sylwetkę, pomijamy ostatni posiłek dnia. Równie często popełniamy inny błąd, czyli wybieramy to, co akurat mamy pod ręką i zjadamy w pośpiechu, dostarczając tym samym do organizmu nadmierne ilości kalorii, które wieczorem i w nocy nie są nam w ogóle potrzebne. Podpowiadamy, jakie dania wybierać na kolację, by móc się rozkoszować nimi bez wyrzutów sumienia.


Podobne porady

jedzenie kawioru

Jak jeść egzotyczne potrawy?

Owoce morza
Jedzenie niby nie jest niczym trudnym, ale coraz częściej mamy do czynienia z potrawami, które jeszcze niedawno były dla nas zupełnie egzotyczne. Aby uniknąć gaf przy stole, warto zapoznać się z zasadami jedzenia pewnych dań, utrwalonymi przez kanony savoir-vivre’u. Poniżej znajdziesz uwagi pomocne w jedzeniu kilku kłopotliwych potraw.
talerz ozdobiony cytryną

Jak ozdabiać potrawy cytrusami?

Przepisy Wielkanocne
Od dawna wiadomo, że jemy też oczami. Pięknie podana potrawa zachęca do spróbowania. Co więcej, dekoracja sprawia, że jedzenie smakuje nam dużo lepiej. Ładny talerz jest też sposobem na niejadków i osób wybrednych, które nie chcą, nie lubią, nie mają ochoty na jedzenie. Sztuka podania nie trzyma się w żadnych określonych ramach, wszystko zależy od naszej wyobraźni i pomysłowości. Poniżej znajduje się kilka pomysłów na wykorzystanie cytrusów.

Co jeść na kolację?

Zdrowe Odżywianie
Wychodząc z psem wieczorową porą, już po dobranocce i wiadomościach zawsze „najadam’ się zapachami z okien sąsiadów. A to czuję placki ziemniaczane, kilka kroków dalej, ktoś smaży kiełbasę, a jeszcze dalej komuś się jakieś inne mięsiwo przypala. Dochodząc już powoli do domu wdycham jeszcze zapach naleśników i prażonej kukurydzy. Wchodząc po schodach do domu i czując kiszoną kapustę już mam mdłości. I te wszystkie dania będą spożywane około 22!!

Zaskakujące potrawy, które możesz przygotować w gofrownicy·

Proste przepisy
Zwykła elektryczna gofrownica jest niemal w każdym domu. Zazwyczaj leży zamknięta gdzieś głęboko w szafce, wyciągana tylko od czasu do czasu tylko po to, by przygotować gofry. Większość ludzi nie docenia jej i nie zauważa jej potencjału. Gofrownica potrafi jednak o wiele więcej niż nam się wydaje. Czasami warto znać jej możliwości by móc przygotować śniadanie nawet wtedy gdy skończy się gaz, gdy mieszkamy w internacie bez dostępu do kuchni lub gdy jesteśmy na polu namiotowym. Wystarczy tylko gofrownica i dostęp do kontaktu z prądem.
Kolacja dla małego dziecka

Co na kolację dla małego dziecka?

Żywienie Niemowlaka
Niemowlę przez pierwsze sześć miesięcy życia często budzi się w nocy z pustym brzuszkiem. Dzieje się tak, bo jego mały żołądek nie jest w stanie pomieścić takiej ilości pokarmu, która nasyciłaby maluszka na 8-10 godzin. Szczególnie często brzdąc może domagać się jedzenia ok. 5.-6. miesiąca, gdy zaczyna mieć chęć na nieco konkretniejsze posiłki niż mleko. W miarę, jak maluch rośnie, zmieniają się jego potrzeby, dlatego doradzimy ci, jaką kolację podać smykowi w pierwszych miesiącach życia, a jaką zaproponować przedszkolakowi. Jeśli smyk dostanie wieczorem pożywny i lekki posiłek, prześpi całą noc. Sprawdź, co mu podać, zanim pójdzie do łóżeczka.
Dekoracja potraw

Jak dekorować potrawy na talerzu?

Przekąski Ciepłe
Owoce cytrusowe fantastycznie nadają się do dekoracji, nie tylko drinków, ale i potraw na talerzu. Owoce prezentują się elegancko i interesująco. Wszystko czego potrzebujesz to dobry nóż i kreatywność. Nie zniechęcaj się pierwszymi, gdyż ćwiczenie czyni mistrza. Na początek pokażemy ci kilka trików, by twoje dania wyglądały olśniewająco, niczym ze światowych restauracji.