Tag: Podlewanie kwiatków

podlewanie kwiatów doniczkowych

Jak podlewać kwiaty doniczkowe?

Rośliny doniczkowe
Kwiaty doniczkowe nadają mieszkaniu indywidualny, niepowtarzalny charakter. Jednak, aby rośliny były zdrowe i stanowiły ozdobę domu, trzeba o nie dbać. Wbrew pozorom nie jest to wcale trudne. Poniżej znajdziesz kilka sposobów, jak podlewać kwiaty i o nie dbać, by zawsze były piękne i zdrowe.
Dozownik wody do kwiatów

Jak sprawić, by kwiatki nie zwiędły podczas urlopu?

Rośliny doniczkowe
Zwłaszcza okres letni sprzyja urlopom i częstym podróżom. Co wtedy mamy zrobić z roślinami (które mamy w naszym domu), jeśli nie możemy liczyć na pomoc sąsiadów lub rodziny? W końcu podczas kilkudniowej nieobecności nie powinniśmy pozostawiać kwiatów bez odpowiedniego nawodnienia. Warto zaznaczyć, że jednorazowe nalanie dużej ilości wody do doniczek nie załatwi sprawy; wbrew pozorom ziemia szybko wysycha, szczególnie podczas upałów.
storczyki

Jak podlewać kwiaty podczas urlopu? Łatwy sposób „zrób to sam”·

Rośliny doniczkowe
Kochasz kwiaty i widać to w każdym pomieszczeniu twojego domu. Jednak co zrobić z nimi podczas wyprawy na kilku-kilkunastodniowe wakacje, gdy nie możemy liczyć na pomoc uczynnej sąsiadki, czy któregoś z członków rodziny? Zasuszyć? Nie ma takiego ryzyka. Już za chwilę przekonasz się jak zrobić banalnie prosty i tani mechanizm "samopodlewający". Co więcej, pokażę ci w jaki sposób postępować, by upewnić się, że przez cały okres wyjazdu twoim kwiatom nie zabraknie dostawy wody.
roślina doniczkowa w oknie

Jak nawadniać rośliny podczas urlopu?

Rośliny doniczkowe
Jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami pięknych roślin doniczkowych. Pieczołowicie dbamy o nie, jednak tuż przed wyjazdem pojawia się problem… Co zrobić, aby podczas naszego wypoczynku kwiaty nie uschły? Oczywiście można przekazać doniczki komuś z rodziny lub po prostu zostawić klucze zaufanej osobie. Nie każdy jednak ma taką możliwość. Bez obaw, są na to inne sposoby! Zobacz jak mogą podlewać się... same.
kwiaty na balkonie

Ogródek na balkonie - poradnik

Rośliny balkonowe
Zamiast zazdrościć innym posiadania ogrodu, urządź swoje małe ogrodowe królestwo na balkonie. Zadbaj o to, by był nie tylko piękny, ale też użyteczny! Z powodzeniem można tu uprawiać kwiaty, warzywa i zioła. Jak i co robić, by dobrze rosły? Jakie odmiany wybrać? Jak podlewać rośliny i zwalczać szkodniki? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznasz już za kilka chwil.

Monstera: Uprawa, wymagania i pielęgnacja

Rośliny doniczkowe
Monstera nie bez powodu wiedzie prym wśród roślin ozdobnych i cieszy się ogromną popularnością w gronie dekoratorów wnętrz czy miłośników flory. Przejść obok niej obojętnie trudno, bo rozmiary, jakie osiąga, są naprawdę okazałe. Wzrok przyciągają jej skórzaste, przypominające kształtem serce, liście. Do jej atutów zaliczyć należy także fakt, że nie jest zbyt chimeryczna i wymagająca w uprawie. Jakie warunki należy spełnić, aby monstera pięknie rosła w mieszkaniu? Kiedy najlepiej ją przesadzać i w jaki sposób rozmnażać? Jak często ją nawadniać i czym nawozić? Niezbędne wskazówki znajdziecie poniżej.

Monstera: Jak ją pielęgnować, by miała piękne liście?

Rośliny doniczkowe
Jeśli prześledzić zdjęcia roślin doniczkowych pokazywane w mediach społecznościowych, to te prezentujące urokliwą monsterę wysuwają się na absolutne prowadzenie. Okazałe - zdobione finezyjnymi "dziurami" i imponujących rozmiarów - liście są choćby absolutnym hitem Instagrama. W końcu nie od parady monstera otwiera zestawienie najbardziej popularnych kwiatów. Czego zatem warto dowiedzieć się o tej nietuzinkowej roślinie? Dlaczego brak wspomnianych dziur na jej liściach jest niepokojącym symptomem i świadczy o błędach popełnianych w pielęgnacji? Czego dowodem są ciemne plamy obecne na roślinie? Na którym parapecie postawić najlepiej doniczkę z monsterą? Jak często ją podlewać i czym najlepiej nawozić? Odpowiedź na te i inne pytania oraz garść cennych informacji można znaleźć poniżej.