Tag: Uzależnienie od alkoholu

pokusa

Jak unikać pokus?

Palenie Tytoniu
Jeśli Twoim celem jest rzucenie palenia, picia alkoholu czy jedzenia słodyczy, przeczytaj poniższe sekrety unikania pokus i wzmocnienia swojej siły woli.
leczenie alkoholizmu

Jak sobie radzić z nawrotami przy leczeniu alkoholizmu?

Uzależnienia
Terapia wyzwalająca z alkoholizmu zazwyczaj trwa długo i nierzadko obfituje w nawroty. Jak sobie z nimi radzić? Już sama świadomość możliwości wystąpienia nawrotów jest korzystna, ponieważ zakładając z góry wysokie prawdopodobieństwo ich wystąpienia, można pracować nad konkretnymi sposobami zapobiegania im lub ich ograniczania. Przyczyną 60 % wszystkich nawrotów są pewne ryzykowne sytuacje, a do najczęstszych można zaliczyć wpływ otoczenia, różne konflikty czy nieprzyjemne stany uczuciowe.
alkoholik

Jak postępować z mężem alkoholikiem?

Kryzysy Rodzinne
Alkoholizm to niekończący się problem. Alkoholikiem jest się przez całe życie. Nawet jeśli osoba skończy picie, to nadal jest ryzyko, że będzie ona miała problem z alkoholem. Osoba, która wyszła z nałogu, jest nazywana trzeźwym alkoholikiem. W dzisiejszych czasach jest wiele rodzin, które zmagają się z problemem alkoholowym. Co roku jest wiele spraw rozwodowych, których przyczyną jest alkoholizm jednego z małżonków. Należy zaznaczyć, że problemy alkoholowe dotykają zarówno mężczyzn, jak i kobiety. Jednakże w tym artykule zajmiemy się płcią męską naszej populacji. W tej części społeczeństwa panuje większe przyzwolenie na picie alkoholu oraz łatwiej jest wpaść w nałóg. Poniżej znajdziesz wskazówki, które pomogą ci odpowiednio reagować na picie męża.


Podobne porady

alkoholik

Jak przekonać alkoholika do leczenia?

Uzależnienia
Czy jest sens zmuszać do leczenia kogoś, kto nie jest do tego chętny, lub po prostu tego nie chce? Jest to trudna sytuacja. Tylko pod pewnymi warunkami można zmusić alkoholika do podjęcia leczenia. Na przykład wtedy, gdy zachowuje się skandalicznie, bądź stanowi zagrożenie dla siebie samego lub dla innych i trzeba wezwać pogotowie lub policję. Nie oznacza to jednak, że powinno się czekać na takie sytuacje. Bazując na doświadczeniu, wielu specjalistów zaleca dostosowanie się do następujących wskazówek:
alkoholizm w rodzinie

Jak żyć z mężem alkoholikiem?

Małżeństwo i Alkoholizm
Życie z mężem alkoholikiem jest trudne, ponad siły wielu kobiet. Muszą one ciągle rozmyślać gdzie ich mąż się teraz znajduje, co robi, czy jest pijany, w jakim stanie wróci do domu. To ciągła katorga i życie w niepewności, ale z nadzieją, że kiedyś to się zmieni. Jeżeli znajdujesz się w takiej sytuacji, przeczytaj ten artykuł.
dda

Jak rozpoznać DDA?

Rodzina Dysfunkcyjna
DDA to dorosłe dziecko z rodziny dotkniętej problemem alkoholowym. Sama nazwa dorosłe dziecko wydaje się być wewnętrznie sprzeczna, ale faktycznie przeżycia związane z bardzo trudnym dzieciństwem mogą wpływać także na nasze późniejsze życie, dlatego też osoby, które identyfikują się z problemami DDA spotykają się na grupach wsparcia, podejmują indywidualną i grupową terapię i próbują poradzić sobie z koszmarami toksycznych wzorców wyniesionych z dzieciństwa by lepiej i szczęśliwiej żyć, po to by nie być do końca życia tamtym dzieckiem z toksycznej rodziny.
DDA

Jak sobie pomóc będąc DDA?

Rodzina Dysfunkcyjna
DDA to dorosłe dziecko alkoholika. W poprzednim artykule opisywałam jak rozpoznać czy masz cechy DDA. W tym tekście powiem co możesz zrobić z odkryciem, że jesteś DDA. To nie jest stygmat, ale raczej wskazówka do pracy nad sobą i dania sobie odrobiny cierpliwości, opieki i troski, nawet wtedy gdy wydaje nam się, że jej wcale nie potrzebujemy.