Tag: Szkodliwe substancje

ochrona dzieci

Szkodliwe substancje, przed którymi powinniśmy chronić dzieci

Dziecko a Zdrowie
Ludzie są narażeni na działanie toksyn każdego dnia, nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Zarówno my, jak i nasze dzieci, jesteśmy narażeni na ich oddziaływanie na nasz organizm. Maluchy zjadając przetwarzaną żywność, nosząc ubranka ze sztucznymi dodatkami, bawiąc się plastikowymi zabawkami są wystawione na bezpośrednie zagrożenia. Rodzice starają się chronić swoje pociechy, kupując coraz to nowsze środki ochronne, a jednocześnie zapominając, że nawet rzeczy codziennego użytku mogą stanowić źródło zagrożenia dla zdrowia. Dlatego przedstawiamy listę toksycznych przedmiotów i substancji, których należy unikać, dla zdrowia dzieci.
tilapia

Dlaczego nie powinniśmy jeść tilapii?

Medyczne Badania Naukowe
Mając do wyboru zjedzenie tłustego boczku  i ryby, osoby dbające o zdrowie wybiorą oczywiście to drugie. Niestety, nie każda ryba jest taka zdrowa, jak się wydaje. Jednym z gatunków który należy omijać szerokim łukiem jest tilapia. Dlaczego nie warto jej jeść? Jeżeli chodzi o ryby, zasadnicze znaczenie ma to, czy dany gatunek pochodzi ze środowiska naturalnego, czy jest to gatunek hodowlany. Zdrowe ryby to te, które łowione są w naturalnych warunkach. Te hodowane już niekoniecznie. Tilapia jest właśnie najpopularniejszą rybą hodowlaną, jaką możemy spotkać w sklepach. Inne gatunki to łosoś, okoń czy dorsz.
plamoodporne tkaniany

Plamoodporne ale czy na pewno bezpieczne?

Medyczne Badania Naukowe
Od pewnego czasu na rynku możemy spotkać się z tkaninami, które są nie tylko odporne na wodę, ale także na zabrudzenia i tłuszcz. Nic więc dziwnego, że firmy produkujące odzież, tkaniny meblowe, buty, a nawet namioty prześcigają się w wymyślaniu nowych technologii.
ftalany

Jak bardzo szkodliwe są ftalany?

Medyczne Badania Naukowe
Dla tych z nas, którzy interesują się naturalnymi substancjami z których wytwarzane są przedmioty codziennego użytku, warto zapoznać się z listą substancji chemicznych, które są używane do wytwarzania kosmetyków, lakierów, zabawek oraz innych przedmiotów, takich jak np. zasłony prysznicowe. Lista tych wszystkich substancji może okazać się dla nas przytłaczająca, jednak warto dowiedzieć się co to są za substancje i w jakim celu się je stosuje.
skrzydełka szkodliwe

Dlaczego nie powinniśmy jeść skrzydełek z kurczaka?

Medyczne Badania Naukowe
Czy jesteś kobietą, która przeszła już przykrą dolegliwość jak torbiel jajnika? Czy ty też uwielbiasz smaczną, szybką i pikantną żywność? Jeśli odpowiedziałaś „ tak" na te pytania i chcesz wiedzieć o co właściwie mi chodzi, czytaj dalej, podam ci trzy główne powody dlaczego warto przestać jeść skrzydełka z kurczaka już dziś. Wiele kobiet, u których wystąpił torbiel jajników, ale nie zostały one odpowiednio zdiagnozowane, nie mają świadomości jak pikantna żywność negatywnie wpływa na torbiel powodując uciążliwe pieczenie oraz dyskomfort. Poniżej przestawiam ci krótki przewodnik, w którym przedstawiam trzy najlepsze wskazówki dlaczego ostre jedzenie nie powinno znajdować się w twojej diecie.