Tag: Ciasto solne przepis

pisanki z masy solnej

Jak wykonać ozdoby z masy solnej?

Projekty dla dzieci
Masa solna jest wspaniałym surowcem do wyrabiania ozdób na każdą okazję. Można ją przygotować szybko i łatwo z niewielkiej ilości produktów. Świetnie nadaje się do zajęć z dziećmi, ponieważ znajdują się w niej same jadalne rzeczy, więc dziecko nie jest narażone na zatrucie (o ile nie wykorzystujemy przepisu z klejem do tapet). Co więcej, masa solna nie brudzi, tak jak ma to miejsce w przypadku gliny. Zbliża się Wielkanoc, możemy więc wraz z dzieckiem przygotować solne zajączki, kurczaczki, baranki i wszystko, co nam się kojarzy z Wielkanocą i wiosną.


Podobne porady

Halloween - masa solna

Jak zrobić ozdoby na Halloween z masy solnej?

Dekoracje na Halloween
Halloween to świetna okazja do zabawy z rodziną i przyjaciółmi. W USA dzieci przebrane za straszydła (np. duchy, wiedźmy itp.) odwiedzają domy sąsiadów krzycząc: trick or treat! (cukierek albo psikus). W zamian za pozostawienie domostwa w spokoju dostają cukierki, którymi zajadają się po powrocie z wyprawy. W Polsce tradycja „trick or treat” nie jest tak popularna, ale stanowi doskonałą okazję do zabawy, organizowane są imprezy w klubach, a dzieci urządzają przedstawienia i przebierają się. Poniżej znajdziecie wskazówki na zrobienie dyni z masy solnej.
ozdoby z masy solnej

Jak zrobić gwiazdki z masy solnej na choinkę?

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Na choince przepięknie prezentują się różne ozdoby. Mnie przypadły do gustu gwiazdki z masy solnej, które można wykonać wraz z dziećmi. Poniżej podam przepis na masę solną i pokrótce opiszę przygotowanie takich gwiazdek.
masa, solna, ozdoby, świąteczne

Jak zrobić ozdoby z masy solnej?

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Masa solna jest plastycznym mazidłem, które służy do modelowania rożnych przedmiotów (np. ozdób świątecznych, figurek, ramek itd.). Twardnieje w procesie suszenia, który często odbywa się w towarzystwie wysokiej temperatury. Modele powstałe z masy solnej mają długą tradycję, już starożytni (Grecy, Egipcjanie, Rzymianie) używali tego plastycznego materiału. Wystarczy trochę wyobraźni i w bardzo prosty sposób można wyczarować atrakcyjną ozdóbkę. Poniżej znajdziecie sprawdzony przepis na masę solną.
śnieżynki - przywieszki do prezentów

Jak zrobić śnieżynki z masy solnej - przywieszki do prezentów?

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Jak najprościej zamienić zwykły prezent w coś wyjątkowego, ręcznej roboty? Ozdobić go przywieszką w kształcie śnieżynki wykonaną z masy solnej. Ten projekt przyniesie dużo radości zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Elementy potrzebne do jego wykonania nie obciążą natomiast nawet najbardziej napiętego świątecznego budżetu.

Jak zrobić kolibry z masy solnej i wykałaczek?

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Kolibry to bardzo wdzięczne ptaszki, które podobają się zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Choć nie kojarzą się w ogóle z zimą i nie występują w naszych szerokościach geograficznych, nic nie stoi na przeszkodzie, by wykorzystać ten motyw przy ozdabianiu choinki. Nie musisz przecież poprzestawać na bombkach, gwiazdkach, aniołkach czy bałwankach. Zaletą tych ozdób jest to, że tak naprawdę możesz z nich korzystać cały rok. Wystarczy tylko powiesić je - zamiast na choince - w oknie czy w innym dowolnie wybranym miejscu.

Jak zrobić ozdoby z masy solnej z napisami?·

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Z masy solnej można wykonać różne ozdoby choinkowe od aniołków do bardziej skomplikowanych postaci, jednak mogą to być również medaliony z przesłaniem. Na takich ozdobach można napisać życzenia lub krótkie cytaty.

Jak zrobić rozgwiazdy z masy solnej?·

Projekty dla dzieci
Te rozgwiazdy wyglądają na dość drogą ozdobę a wcale takie nie są. Podobne dekoracje można kupić w miejscowościach nadmorskich na plaży i na straganach wzdłuż pomenady. Po co jednak wydawać niepotrzebnie pieniądze, skoro można je mieć niemal za darmo i przy okazji świetnie się bawić?