Tag: Pielęgnacja ogrodu w kwietniu

Ogród w kwietniu

Co należy zrobić w ogrodzie w kwietniu?

Sadzenie
Kwiecień, oznacza coraz dłuższe i cieplejsze dni, świat budzie się do życia, a wszystko wokół się zieleni i nabiera kolorów. Jest to też okres ciężkiej pracy dla ogrodników. Mimo, że sezon ogrodowy, zaczyna się już w marcu, to kwiecień wymaga od nas dużo więcej czasu i zaangażowania, ze względu na pełny rozkwit.


Podobne porady

Jaśmin

Jak uprawiać jaśmin?

Kwiaty w Ogrodzie
Jaśmin jest rośliną pnącą rosnącą nawet do kilku metrów z licznymi i cudownie pachnącymi kwiatami. Pochodzi on z ciepłych krajów i nie toleruje mrozów. W Polsce uprawia się go w domu jednak podczas lata można go wystawić do ogrodu lub na balkon. Rośliną mrozoodporną, często myloną z jaśminem jest jaśminowiec (możemy go zobaczyć w wielu polskich ogrodach i na działkach).
Jaśminowiec

Jak sadzić jaśminowiec?

Kwiaty w Ogrodzie
Jaśminowiec jest rozłożystym krzewem o silnie i pięknie pachnących kwiatach. Kwitnienie trwa miesiąc i w zależności od odmiany rozpoczyna się w maju (jaśminowiec wonny) lub połowie czerwca (jaśminowiec panieński). Jaśminowiec jest rośliną mrozoodporną co oznacza, że możemy ją sadzić w ogrodach jak również odporną na warunki miejskie i suszę.
Forsycja

Jak sadzić forsycje?

Kwiaty w Ogrodzie
Forsycja jest krzewem kwitnącym wczesną wiosną i charakteryzuje się małymi, żółtymi kwiatkami porastającymi całe gałęzie. Forsycja świetnie radzi sobie z przymrozkami.

Jak uprawiać nasturcje?

Pnącza
Nasturcja w polskich warunkach jest uprawiana jako bylina jednoroczna. Z uwagi na jej pnący wzrost jest niemal niemożliwe przeniesienie jej do zimowania. Łodygi nasturcji dorastają do 5 metrów wysokości. Jest to roślina ozdobna (okres kwitnienia od czerwca do pierwszych mrozów), jednak coraz powszechniej wykorzystywana jest w kuchni, gdyż jej kwiaty i liście są jadalne i bardzo smaczne (przypominają nieco rzeżuchę).

Jak uprawiać migdałka?

Ozdobne
Migdałek to krzew jednak można go nabyć również jako niskie, szczepione drzewko. Charakteryzuje się on mnóstwem różowych, cukierkowych kwiatków przypominających różyczki, które wyrastają wzdłuż całej długości gałązek. Migdałek kwitnie od końca kwietnia i podobnie jak w przypadku magnolii - najpierw pojawiają się kwiaty a dopiero później listki. Przez pewien czas drzewko jest bajkowo różowe i wywołuje prawdziwy zachwyt.
ogród zimowy

Jakie krzewy ozdobne do ogrodu zimą?

Krzewy
Wydawać się może, że w zimie ogród niczym nas nie zadziwi… Chociaż jest to dla przyrody czas odpoczynku, to jednak są rośliny, dla których jest to właściwa pora kwitnienia. Są też krzewy, które właśnie zimą prezentują się najpiękniej, dzięki kolorowym pędom, pokrojowi czy owocom pozostającym zimą na gałązkach. Jeśli chcemy dodać naszemu ogrodowi kolorów i życia w zimie, zastanówmy się nad posadzeniem w nim kilku roślin przedstawionych poniżej!
rośliny doniczkowe

6 roślin, które odświeżą powietrze w twoim domu

Kwiaty
Wszyscy znamy znaczenie roślin. Dają nam one świeże powietrze do oddychania i wszyscy to dobrze wiemy. Jednak wiele osób unika posiadania roślin w domu. Powodem jest to, że są zbyt leniwi, aby się nimi zajmować. Rośliny w domu, nie tylko oczyszczają powietrze, lecz także wzbogacają wygląd domu, a niektóre z nich swym zapachem odświeżają powietrze. Dzięki nim w domu ładnie pachnie, bez wspomagania się szkodliwymi odświeżaczami powietrza, które zawierają substancje szkodliwe i toksyczne. Poniżej znajdziesz najbardziej znane rośliny, które sprawią, że w domu będzie unosił się świeży i przyjemny zapach.