Tag: Ciasto solne figurki

pisanki z masy solnej

Jak wykonać ozdoby z masy solnej?

Projekty dla dzieci
Masa solna jest wspaniałym surowcem do wyrabiania ozdób na każdą okazję. Można ją przygotować szybko i łatwo z niewielkiej ilości produktów. Świetnie nadaje się do zajęć z dziećmi, ponieważ znajdują się w niej same jadalne rzeczy, więc dziecko nie jest narażone na zatrucie (o ile nie wykorzystujemy przepisu z klejem do tapet). Co więcej, masa solna nie brudzi, tak jak ma to miejsce w przypadku gliny. Zbliża się Wielkanoc, możemy więc wraz z dzieckiem przygotować solne zajączki, kurczaczki, baranki i wszystko, co nam się kojarzy z Wielkanocą i wiosną.


Podobne porady

Ozdoby z masy solnej

Jak zrobić ozdoby na choinkę z masy solnej?

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Poniżej znajdziesz nowe wydanie starej metody zrobienia masy solnej a z niej ulubione kształty bożonarodzeniowe, które należy "upiec" w mikrofalówce i dekoracje gotowe.
Ozdoby na choinkę z masy solnej i synamonu

Jak zrobić ozdoby na choinkę z masy solnej i cynamonu?

Choinka
Pachną wyśmienicie jak święta Bożego Narodzenia, wyglądają na tyle dobrze, aby je zjeść, jednak te ozdoby choinkowe nie smakują dobrze. Możemy je za to przechowywać przez kilka lat i co roku ozdabiać nimi drzewko bożonarodzeniowe.
ozdoby z masy solnej

Jak zrobić gwiazdki z masy solnej na choinkę?

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Na choince przepięknie prezentują się różne ozdoby. Mnie przypadły do gustu gwiazdki z masy solnej, które można wykonać wraz z dziećmi. Poniżej podam przepis na masę solną i pokrótce opiszę przygotowanie takich gwiazdek.
Ozdoby choinkowe z masy solnej

Jak zrobić ozdoby choinkowe z masy solnej?·

Choinka
Oficjalny sezon świąteczny rozpoczął się już na początku grudnia zatem najwyższa pora zacząć przygotowywać ozdoby choinkowe, planować menu wigilijne oraz zastanawiać się nad prezentami dla najbliższych. W tym poradniku znajdziesz przepis na masę solną oraz instrukcje wykonania z niej ozdób.
śnieżynki - przywieszki do prezentów

Jak zrobić śnieżynki z masy solnej - przywieszki do prezentów?

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Jak najprościej zamienić zwykły prezent w coś wyjątkowego, ręcznej roboty? Ozdobić go przywieszką w kształcie śnieżynki wykonaną z masy solnej. Ten projekt przyniesie dużo radości zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Elementy potrzebne do jego wykonania nie obciążą natomiast nawet najbardziej napiętego świątecznego budżetu.

Jak zrobić ozdoby z masy solnej z napisami?·

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Z masy solnej można wykonać różne ozdoby choinkowe od aniołków do bardziej skomplikowanych postaci, jednak mogą to być również medaliony z przesłaniem. Na takich ozdobach można napisać życzenia lub krótkie cytaty.
pierniczki z masy solnej

Jak zrobić pierniczki z masy solnej na choinkę?

Choinka
Pachną jak prawdziwe, wyglądają jak prawdziwe, ale posłużą ci przez wiele lat jako piękna ozdoba choinkowa. W pierniczkową akcję możesz zaangażować najmłodszych domowników. Ozdoby z masy solnej sprawią im na pewno wiele radości. Przepis na piernikową masę solną wraz z instrukcją krok po kroku znajdziesz w dalszej części porady.