Tag: Plamy z soli na butach zamszowych

Plamy na butach z soli

Jak oczyścić buty z soli?

Usuwanie plam

Buty skórzane, zamszowe lub z eko-skóry łatwo mogą ulec zniszczeniu przez okres zimowy poprzez sól, która się osadza na butach. Kilka produktów do czyszczenia obuwia usuwa plamy z soli bardzo skutecznie, ale często zawierają one składniki które nie są przyjazne ani dla obuwia, ani dla środowiska. Zamiast takich produktów, użyj łagodnego środka, który usunie plamy z soli w naturalny sposób.

<iframe width="100%" height="439" src="https://interia.tv/embed-video?id=2282032&cid=INTERIA/portal/tipy&play=1&volumeOff=1" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

plamy z soli

Jak usunąć z butów plamy z soli?

Pielęgnacja Obuwia
Zima to ciężki okres nie tylko dla nas, ale i dla naszych butów. Śnieg, błoto pośniegowe, mróz, a przede wszystkim sól, odbijają się na ich wyglądzie. Dziś pokażemy, jak radzić sobie z tym ostatnim problemem. Zapewne znacie to uczucie, gdy po dokładnym umyciu butów zauważycie, że plamy z soli pozostały na swoim miejscu. Teraz mamy na to rozwiązanie.

Jak usunąć plamy z soli z butów?

Pielęgnacja Obuwia
Sól, którą jesienią i zimą regularnie posypywane są drogi, krawężniki i płyty chodnikowe, okazuje się mordercza dla naszych butów. Zwłaszcza tych wykonanych ze skóry czy zamszu. Najczęściej - mimo stosowania przez nas rozmaitych past i impregnatów - osadza się na nich, tworząc bardzo nieefektowne plamy i zacieki. Podpowiemy wam, jak przy użyciu naturalnych środków, czyli ciepłej wody, rozcieńczonego octu spirytusowego, ciepłego mleka, płynu do mycia naczyń, soku z cytryny i rozcieńczonej wody utlenionej, skutecznie pozbyć się uporczywego problemu i przywrócić swoim butom dawny blask, pozbywając się z nich nadmiaru soli.


Podobne porady

Buty brudne z soli

Jak chronić buty przed solą?

Usuwanie plam
Uporczywe plamy z soli to zmora każdego sezonu zimowego. Jak pozbyć się plam z soli z naszych ukochanych butów? Przeczytaj artykuł i poznaj sposoby na usuwanie plam a przede wszystkim dowiedz się jak im zapobiegać! Jeśli odpowiednio nie przygotujemy się do sezonu zimowego nasze buty z pewnością na tym ucierpią. Posypywanie chodników i ulic solą to wciąż jedna z najtańszych metod na pozbycie się śliskiej nawierzchni.