Tag: Jadłospis na komunię

obiad komunijny

Jakie mięsa podać na obiad komunijny?

Imprezy Komunijne
Przygotowując komunijny obiad musimy pamiętać o kilku zasadach - powinien być smaczny i spełniać oczekiwania najwybredniejszych uczestników przyjęcia. Przygotowywane mięsa powinny być niezbyt pracochłonne, przygotowane wcześniej, a ich odgrzanie w dzień przyjęcia nie powinno sprawiać większego problemu.
Pierwsza komunia

Jakie przystawki podać na obiad komunijny?

Imprezy Komunijne
Przystawki są ważnym elementem komunijnego obiadu. Stanowią lekką przekąskę dla głodnych gości, którzy po przyjściu z kościoła oczekują, aż gospodyni poda właściwy obiad. Powinny wyglądać apetycznie i jednocześnie doskonale smakować, stanowiąc zapowiedź wspaniałego obiadu. Poniżej znajdziesz kilka propozycji na smaczne przystawki.
Pierwsza Komunia Święta

Jak przygotować tort komunijny?

Imprezy Komunijne
Tort komunijny powinien podkreślać ważność obchodzonej uroczystości. Jest ważnym w tym dniu smakołykiem, na który czekają nie tylko dzieci, ale także dorośli. Od Ciebie zależy jego wygląd i smak. Poniżej znajdziesz przepis jak przyrządzić smaczny, a zarazem łatwy w wykonaniu tort komunijny.


Podobne porady

szybki i prosty obiad - pomysły

Jak zrobić szybki obiad?

Szybkie i proste dania
Kobiety w dzisiejszych czasach pracują nie mniej niż mężczyźni. Nic więc dziwnego, że nie mają czasu na przygotowywanie dwudaniowych obiadów, a niejednokrotnie swoim wyżywieniem panowie muszą zainteresować się we własnym zakresie. Gdy wracamy zmęczeni i głodni do domu, chcemy zjeść szybko coś ciepłego i sytego. Czym można się poratować w takiej sytuacji?
obiad

Jak szybko ugotować obiad?

Techniki gotowania
Znów nie masz pomysłu na obiad? Wiesz, że to zdrowo jadać w domu, ale przepisy kulinarne typu pierogi, czy inne pyszności są tak pracochłonne! Lepiej już kupić jakąś mrożonkę, czy zjeść na mieście. Tak, tylko czy to pełnowartościowe! Jednak nie ma jak domowy obiad! Co by tu zrobić, by w miarę szybko ugotować coś w domu? Jest na to kilka sposobów...
wianek komunijny

Jak zrobić wianek komunijny?·

Fryzury Komunijne
Ceny dodatków komunijnych są często równe dodatkom ślubnym. Poniżej przedstawiam instrukcję robienia wianka komunijnego - wygląda ślicznie a jego cena nie zrujnuje twojego portfela.
Tabletki dla psa

Jak podać psu tabletkę?

Zdrowie Psów
Podawanie psom tabletek nie jest takie trudne jak w przypadku kotów, jednak nie łudźmy się, że pies sam chętnie ją połknie. Musimy użyć podstępu lub po prostu włożyć ją naszemu pupilowi do gardła.
warzywa strączkowe

Jakie warzywa zamiast mięsa?

Warzywa
Dietetycy oraz lekarze zachęcają do zmiany nawyków żywieniowych. W naszej diecie jest za dużo mięsa! – mówią. Jego białko obciąża pracę nerek i wątroby, a zawarty w nim tłuszcz przyczynia się do powstawania miażdżycy oraz nowotworów jelita grubego. Dlatego powinniśmy jeść mięso nie częściej niż trzy razy w tygodniu. Co jeść w zamian? Najlepiej ryby, a także rośliny strączkowe. Te ostatnie z powodzeniem mogą zastąpić kotlet schabowy.