Tag: Feng shui w domu

Lustra w Feng Shui

Feng shui - lustra

Planowanie aranżacji wnętrz
W sztuce Feng Shui podstawową funkcją lustra jest zabezpieczenie naszej przestrzeni przed niekorzystnym wpływem otoczenia. Do elementów szkodliwych należą między innymi: drogi, skrzyżowania, wysokie budynki oraz ich narożniki.
Niebieskie naczynia

Jak schudnąć z Feng Shui?

Otyłość
Prawidłowa aranżacja wnętrza kuchni oraz całego mieszkania, zgodnie z zasadami Feng Shui z pewnością pomoże nam utrzymać każdą dietę. Jeśli zamierzamy zrzucić parę kilogramów warto zatem zacząć swoje odchudzanie od zmiany otaczających nas kolorów.
Kolory Feng Shui

Jak oddziaływują kolory w Feng Shui?

Kolory i wzory w dekoracji
W sztuce Feng Shui, jednym z najłatwiejszych sposobów przeniesienia właściwej energii do pomieszczenia jest użycie odpowiedniego koloru. Każdy kolor stanowi ekspresję jednego z Pięciu Żywiołów Feng Shui. Tymi żywiołami są: Drzewo, Metal, Ogień, Woda oraz Ziemia. W zależności od rodzaju energii, której potrzebujemy w pomieszczeniu, powinniśmy wybrać odpowiedni kolor ścian, ramek, sztuki oraz innych dekoracji.
Sypialnia Feng Shui

Jak urządzić sypialnię wg zasad Feng Shui?

Sypialnie
Sypialnia zgodna z zaleceniami i zasadami sztuki Feng Shui to taka sypialnia, która sprzyja harmonijnemu przepływowi psychicznej i fizycznej energii. Sypialnia urządzona według zasad Feng Shui, to taka sypialnia która Cię wabi do środka, kusi, rozbudza Twoje zmysły oraz jednocześnie uspokaja. W takiej sypialni miło jest przebywać, spać oraz uprawiać pasjonującą miłość. O zasadach Feng Shui możemy dowiedzieć się z licznych książek, czasopism i tysięcy różnych stron w Internecie. Jest to bardzo rozległy temat zatem w tym artykule zwrócimy uwagę wyłącznie na podstawowe, główne zasady Feng Shui dotyczące perfekcyjnego funkcjonowania naszej sypialni.
feng shui kuchnia

Jak urządzić kuchnię zgodnie z zasadami Feng Shui?

Feng Shui
Kuchnia ma wielkie znaczenie dla życia rodziny. Jest sercem, centrum mieszkania bądź domu, zwłaszcza jeśli spotykamy się w niej przy stole. Dlatego warto zadbać o korzystne feng shui w kuchni. Aby je zapewnić, kuchnia powinna być jasna, przestronna, uporządkowana i czysta. Jak zatem zadbać o właściwą energię w kuchni?
feng shui jadalnia

Jak urządzić jadalnię zgodnie z zasadami Feng Shui?

Feng Shui
Jadalnia to częstokroć centralny punkt domu, w którym toczy się życie rodzinne. Miejsce rodzinnych czy towarzyskich spotkań i spożywania wspólnych posiłków. A zatem szczególnie warto zadbać o jej pozytywną energię. Jak to zrobić?
feng shui łazienka

Jak urządzić łazienkę zgodnie z zasadami Feng Shui?

Feng Shui
Zgodnie z zasadami feng shui, łazienka powinna być możliwie oddalona od centralnej i dziennej części mieszkania. Według najbardziej tradycyjnych teorii feng shui, powinna wręcz znajdować się poza obrębem domu, bo woda i odpływy (wanna, prysznic, umywalka, ubikacja, pralka) mogą stwarzać wiele zagrożeń dla dobrej energii domu. Oczywiście obecnie chyba nikt nie zdecyduje się na urządzenie wychodka na podwórku, ale jak w takim razie urządzić łazienkę, żeby zminimalizować zagrożenia i zadbać o dobrą harmonię tego miejsca?
Feng Shui

Jak poprawić dobrobyt za pomocą feng shui?

Feng Shui
Kto nie chciałby żyć w dobrobycie i ogromnym bogactwie. Ale co zrobić, aby właśnie tak było? Próbowałeś już ciężkiej pracy, odkładałeś grosz do grosza, żałowałeś sobie na różne przyjemności czy inwestowałeś na giełdzie? Mimo tych wszystkich starań stan materialny pozostaje bez zmian. Próbowałeś może feng shui? Feng shui to starożytna praktyka, która mówi, że poprzez zwiększenie przepływu energii w swoim otoczeniu można zmienić jakość życia. Dlaczego by nie spróbować?
feng shui

Jak urządzić dom według zasad Feng Shui?

Planowanie aranżacji wnętrz
Feng-shui to starożytna metoda planowania/urządzania mieszkania zgodnie ze środowiskiem naturalnym. Dokładniej chodzi o zgodność z poszczególnymi żywiołami. Nie mogą one wchodzić sobie w drogę. W starożytnych Chinach feng-shui było bardzo rozpowszechnione. Zgodnie z tą filozofią budowano miasta czy też wsie. Mało kto zdaje sobie sprawę, że nieprawidłowe rozmieszczenie pokoi czy też mebli może mieć wpływ na nasze życie. Dlaczego? Według zasad feng-shui niektóre rzeczy mogą blokować przepływ dobrej energii w mieszkaniu. Może to powodować różnego rodzaju problemy zdrowotne, emocjonalne czy też finansowe. Warto zadbać o swój dom, ponieważ w końcu jest to miejsce, w którym regenerujemy siły. Powinien on być naszym azylem. W związku z tym w poniższym artykule dowiesz się czegoś więcej na temat podstawowych zasad urządzania domu według feng-shui.
Świeczki jabłka

Jak poprawić życie miłosne za pomocą feng shui?

Zdrowie Seksualne
Czy twoje życie wydaje się nudne i przewidywalne? Czy próby znalezienia kogoś wyjątkowego wydają się być "mission Impassible"? Może warto zastanowić się nad wykorzystaniem feng shui, aby poprawić życie seksualne. Feng shui to chińska sztuka stworzenia odpowiedniego, pozytywnego przepływu energii. Często zdarza się, że w naszym domu panuje chaos. Różne przedmioty stoją w różnych dziwnych miejscach blokując przy tym przepływ energii. Feng shui sprawi, że w twoim domu a przede wszystkim w twojej sypialni pojawi się harmonia, odblokuje entuzjazm i pomoże w szczęściu w miłości. Mam tu kilka przykładów jak za pomocą feng shui poprawić życie miłosne.