Tag: Fiołek afrykański choroby

fiołek afrykański

Jak pielęgnować fiołka afrykańskiego?

Rośliny doniczkowe
Fiołki afrykańskie są pięknymi kwiatami doniczkowymi. Pięknie prezentują się na parapecie okna. Kwitną obficie, a przy odpowiedniej pielęgnacji - nawet przez cały rok. Ich kwiaty mają barwę od ciemnofioletowej po jasny fiolet, róż, biały, niebieski, czerwony a także dwukolorowy. Niektóre odmiany mają kolorowe liście.


Podobne porady

Fiołek alpejski

Jak dbać o fiołek alpejski?

Kwiaty
Fiołki alpejskie (cyklameny) są jednymi z najpiękniejszych kwiatów doniczkowych kwitnących również zimą. Poniżej znajdziesz informacje na temat pielęgnacji fiołka alpejskiego.
Cyklameny (fiołki alpejskie)

Jak sadzić cyklameny?

Rośliny bulwiaste
Sadzenie cyklamenów z nasion jest zaskakująco proste, ale nie jest to praca dla niecierpliwego ogrodnika, ponieważ może potrwać nawet do roku czasu, zanim zasadzona w ten sposób roślina obrodzi w piękne kwiaty. Aby wyhodować rośliny, które będą rosnąć w pomieszczeniach należy używać nasion odmian o dużych kwiatach, które są dostępne w cudownej gamie kolorów.
galaretka z fiołków

Jak zrobić galaretkę z fiołków?

Desery Owocowe
Galaretka z fiołków to wyjątkowy deser, którego nie kupisz w żadnej cukierni. A dopóki go nie skosztujesz, nie docenisz tego wyjątkowego aromatu i smaku. Jak w przypadku każdej innej galaretki, również tutaj przepis nie należy do skomplikowanych. Wystarczy kilka garści świeżo zebranych fiołków. Więcej szczegółów znajdziesz w dalszej części porady.
Fiołki właściwości lecznicze

Jak zrobić gliceryd fiołkowy

Pielęgnacja cery
Popularny fiołek, przez niektórych uważany za zwykły chwast, ma wiele właściwości leczniczych, które możemy wykorzystać. Jego jadalne liście i kwiaty są bogate w klej roślinny (substancja, która ma właściwości chłodzące i nawilżające) oraz witaminę A i C. Stanowią również wspaniały środek przyspieszający przepływ limfy oraz łagodzący podrażnienia (tworzą warstwę ochronną na podrażnionej błonie śluzowej, co sprawia, że są wspaniałym lekarstwem na niewielki ból gardła czy kaszel). Działają również łagodnie przeczyszczająco.
Fiołki właściwości lecznicze

Jak zrobić syrop na kaszel z liści fiołka i miodu?

Syropy
Dzisiaj chcemy wam pokazać, jak zrobić prosty syrop, który może być pomocny w leczeniu kaszlu i innych schorzeń związanych z drogami oddechowymi. To interesujące, że badano również właściwości fiołka pod kątem działania przeciwnowotworowego i okazało się, że jest szczególnie skuteczny przeciwko chorobom jamy ustnej. Pamiętajmy, że domowe sposoby leczenia działają w przypadku jednych osób, a w przypadku innych – nie. Podchodźmy więc do wszelkich ziołowych leków z otwartym umysłem i zastrzeżeniem, że dany środek może pomóc, ale może też w naszym przypadku nie zadziałać.
Jak zrobić dżem z fiołków

Jak zrobić dżem z fiołków

Inne zdrowe przepisy
Fiołki to piękne wiosenne kwiaty. Niestety ich zapachem możesz cieszyć się przez krótki czas. Wykorzystaj je jednak do zrobienia domowych przetworów. Zrób konfiturę z kwiatów fiołka i ciesz się jej smakiem i aromatem przez cały rok. Dokładny przepis znajdziesz poniżej.