Tag: Jak dobrze oddychać

oddychanie

Jak wykonywać ćwiczenia oddechowe?

Ćwiczenia Oddechowe
Oddychanie to podstawowa funkcja, bez której nasz organizm nie przeżyłby długo. Dostarcza naszemu organizmowi odpowiedniej ilości tlenu. Jest on kierowany do tkanek. Dzięki temu nasz mózg i nasze mięśnie są w stanie poprawnie funkcjonować. Co jeszcze zawdzięczamy temu procesowi? Dzięki niemu z naszego organizmu jest usuwany dwutlenek węgla, a tym samym dostarcza nam energię życiową. Wyróżniamy dwa rodzaje oddychania. Pierwszy to oddychanie zewnętrzne, a drugi to oddychanie wewnętrzne, czyli komórkowe. W tym artykule skupimy się na pierwszym typie oddychania. Znajdziesz w nim wskazówki dotyczące ćwiczeń oddechowych.
oddychanie

Głębokie oddychanie - jak wpływa na organizm?

Zdrowie Kobiety
Wszyscy mówią o potrzebie dotleniania organizmu. Wiadomo, że tlen jest potrzebny do oddychania. To jednak nie wszystko. Prawidłowe głębokie oddychanie to filar kuracji leczniczych w medycynie wschodniej. Traktuje się je jako warunek zdrowia, który kontroluje pracę serca, wątroby, nerwów. Poprawia samopoczucie i wydłuża życie.


Podobne porady

oddychanie na stres

Jak się odstresować poprzez oddychanie?

Stres
Wszyscy wiemy jak dobry wpływ ma świeże powietrze na nasze samopoczucie, ale często nie dostarczamy naszym płucom odpowiedniej dawki tlenu. Dzieję się tak dlatego że zapominamy jak powinniśmy prawidłowo oddychać. Odpowiednie, głębokie oddychanie nie tylko pozwala nam się zrelaksować, ale również działa doskonale na system nerwowy, redukuje stres i napięcie. Poniżej znajdziesz proste zasady prawidłowego głębokiego oddychania.
prawidłowe oddychanie

Jak oddychać?

Stres w Pracy
Prawidłowy oddech różni się od zwykłego nabierania powietrza. Świadomy, dobry oddech poprawia naszą zdolność koncentracji i sprawia, że jesteśmy lepiej dotlenieni. To może się okazać dla nas lekarstwem, które nic nie kosztuje. Jak ćwiczyć prawidłowy oddech? Dowiesz się czytając ten artykuł.
napar ziołowy

Jak zrobić napar ziołowy na drogi oddechowe?

Ziołolecznictwo
Poniższy przepis na napar jest dobry na niektóre infekcje dróg oddechowych. Bardzo pomaga przy kaszlu czy chrypce oraz wówczas gdy wytwarza się za dużo śluzu który cały czas trzeba odchrząkiwać. Czasami takie pokasływanie czy odchrząkiwanie może świadczyć o grzybicy dróg oddechowych. Poniższa mikstura pomoże zaleczyć nadżerki spowodowane grzybicą jednak należy pamiętać, że to leczenie może zabrać dużo czasu i przy bardzo zaawansowanych stadiach może w ogóle nie zadziałać.

Jak zniwelować stres głęboko oddychając?

Odchudzanie
Jednym z najprostszych i najlepszych sposobów na pozbycie się stresu jest głębokie oddychanie, które niweluje stres w trybie natychmiastowym. To jak oddychasz ma wpływ na całe twoje ciało, więc kiedy twój oddech jest spokojny i głęboki wysyłasz do swojego mózgu informację, aby się zrelaksował i uspokoił. Pozwala to na zmniejszenie stresu oraz powoduje, że jesteś bardziej zrelaksowana. Aby zmniejszyć uczucie stresu o każdej porze i w każdym miejscu, zacznij ćwiczyć oddychanie przeponą. Oto co musisz zrobić.
katar

Domowy preparat udrażniający drogi oddechowe

Choroby Układu Oddechowego
Zatkany nos, zapalenie zatok czy zalegająca w płucach flegma mogą powodować problemy z oddychaniem, przez co czujemy się osłabieni, występują duszności i ból głowy. Zazwyczaj sięgamy wówczas po chemiczne preparaty udrażniające drogi oddechowe. Czy wiesz jednak, że taki środek, pomocny na wszystkie wyżej wymienione dolegliwości możesz przygotować własnoręcznie w domu? Ten domowy, naturalny preparat  udrażniający drogi oddechowe ma działanie przeciwzapalne, przeciwutleniające  i wzmacniające układ odpornościowy, a przede wszystkim udrażnia zatkany nos i pomaga wykrztusić zalegającą w płucach flegmę.