Tag: Co sadzić w ogrodzie

ogródek

Jak założyć własny ogródek?

Ogrody Specjalne
Jest wielu ludzi, którzy pasjonują się ogrodnictwem. Jest to ich sposób na zrelaksowanie się oraz oderwanie od rzeczywistości. Praca w ogródku może połączyć przyjemne z pożytecznym. Dzięki dobrodziejstwu natury możemy uprawiać w naszym ogródku wiele warzyw, owoców oraz kwiatów. Przyglądanie się rozwojowi roślin jest bardzo interesujące a zarazem satysfakcjonujące. Rośliny wymagają pielęgnacji dzięki czemu otrzymujemy efekt naszej pracy w postaci dojrzałego owocu, warzywa bądź pięknego kwiatka. W tym artykule znajdziesz wskazówki dla ogrodników pasjonatów bądź działkowiczów dotyczące zakładania własnego ogródka.

Najpiękniejsze egzotyczne rośliny do ogrodu

Rośliny Ozdobne
Coraz więcej osób dba o swoje ogrody i tworzy ciekawe aranżacje, zapewniające nie tylko komfort wypoczynku, ale też przyjemne dla oka widoki. Ze względu na klimat w naszym kraju największą popularnością cieszą się zimozielone krzewy oraz rośliny jednoroczne, które obficie kwitną wiosną i latem. Prym wiodą pelargonie, hortensje, petunie i piwonie, a wśród krzewów berberysy, azalie, rododendrony i tawuły. Odmiana zawsze jednak cieszy, a świeżość do ogrodu wprowadzą oryginalne rośliny egzotyczne. Ich uprawa wbrew pozorom nie jest skomplikowana, a afrykańskie czy południowoamerykańskie kwiaty i krzewy z powodzeniem przetrwają zimę. Czemu więc nie wprowadzić do ogrodu tropikalnych kwiatów albo obficie kwitnącego pnącza, które będzie pasować do każdej aranżacji? Zobacz przepiękne rośliny, które nadadzą twojemu ogrodowi oryginalny wygląd i niepowtarzalny styl.

Kwiaty cebulowe i bulwowe sadzone wiosną

Rośliny cebulowe
Kwitnące kwiaty cebulowe i bulwowe stanowią oryginalną i efektowną ozdobę ogrodu. Różnorodność odmian i gatunków pozwala cieszyć się feerią barw od wiosny aż do końca jesieni. Sprawdź, które gatunki można wsadzić już w lutym, a które w marcu lub kwietniu. Poznaj przydatne wskazówki uprawy, by obficie kwitnącymi roślinami cieszyć się jak najdłużej. Przedstawiamy najpiękniejsze rośliny cebulowe na wiosnę, które będą pasować do wielu ogrodowych aranżacji.

Dawidia chińska: Uprawa i pielęgnacja

Drzewa
Dawidia chińska nie bez przyczyny nazywana jest „drzewem duchów”, „welonem panny młodej” czy „drzewem chusteczkowym”. Zjawiskowo wygląda na przełomie wiosny i lata, gdy pokrywa się dużymi dekoracyjnymi kwiatami przypominającymi chusteczki. Pięknie odznaczają się one na tle intensywnie zielonych liści, które jesienią wybarwiają się na żółto. Dawidia nadaje się do formowania i wspaniale prezentuje się w ogrodzie jako soliter. Stosunkowo szybko rośnie i jest niezwykle odporna na szkodniki. Sprawdź, jak uprawiać i pielęgnować dawidię, by stała się oryginalną ozdobą ogrodu.