Tag: Przyjaźń

przyjaciele

Jak być lubianym?

Relacje i Atmosfera w Pracy
Każdy z nas chce być lubianym i być jak najlepiej odbieranym przez otoczenie. Wprowadza to dobrą atmosferę w pracy, w szkole i w domu. Osoba lubiana z pewnością jest szczęśliwa, ma wielu przyjaciół, którzy wyciągną do niej pomocną dłoń. Jednak być lubianym przez innych, wcale nie jest takie proste. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które pomogą Ci nawiązać dobre kontakty z otaczającymi Cię ludźmi.
przyjaciele

Jak zdobyć przyjaciół?

Podtrzymywanie i Pielęgnacja Przyjaźni
W byciu wolnym strzelcem są pewne zalety. Ma się mnóstwo czasu na swoje zainteresowania, rozmyślania, czytanie książek, pisanie wierszy i inne formy aktywności twórczej. Jeśli jednak masz już dosyć samotności i rozmów z samym sobą, rozejrzyj się czy w twojej okolicy nie ma ludzi o podobnych do ciebie zainteresowaniach i poglądach. Wiele osób cierpi z powodu samotności i pragnie zdobyć przyjaciół. Rozważ kilka rad, które tu przedstawię, a już wkrótce uda ci się nawiązać silne, długotrwałe przyjaźnie.
bratnie dusze

Jak rozpoznać bratnią duszę?

Podtrzymywanie i Pielęgnacja Przyjaźni
Wszyscy marzymy o przyjaźni, miłości i zrozumieniu drugiej osoby. Można to osiągnąć poprzez znalezienie swojej bratniej duszy. Może wydaje ci się to niemożliwe, ale wcale tak nie jest. Poniżej znajdziesz wskazówki, które pomogą ci rozpoznać twoją bratnią duszę. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że nie popełnisz błędu pozwalając jej odejść.
Przyjaźń

Jak być dobrym przyjacielem?

Inne Związane z Przyjaźnią
„Dobrych przyjaciół poznaje się w biedzie” – każdy to zna, a ilu z nas może z czystym sumieniem nazwać się takim przyjacielem, który nie opuści drugiego nawet w biedzie. Przyjaźń jest słowem nadużywanym i zbyt łatwo przychodzi nam określanie tym mianem osoby z naszego otoczenia z którymi miło spędzamy czas. Tymczasem posiadanie, choć jednego prawdziwego przyjaciela w życiu jest niesamowitym szczęściem, którego nie wszyscy doświadczyli. Doceniajmy przyjaciół i sami starajmy się być jak najlepszymi.
Przyjaźń

Jak być prawdziwym przyjacielem?

Podtrzymywanie i Pielęgnacja Przyjaźni
Nikt nie chce przyjaźni w jedną stronę, choć chyba każdy z nas już miał z taką do czynienia. Warto mieć kilku, a przynajmniej jednego prawdziwego przyjaciela. Oczywiście rodzina daje nam wsparcie, ale to nie to samo. Z mamą nie wybierzesz się w egzotyczną podróż czy nie wyjawisz jej wszystkich sekretów. Tak jak każdy związek, przyjaźń należy również pielęgnować. Mam dla ciebie kilka sposobów jak stać się lepszym przyjacielem.
przyjaźń

Jak odzyskać zaufanie przyjaciela?

Problemy i Kłótnie
Zaufanie to bardzo cienka nić, którą łatwo zerwać. Raz zburzone zaufanie niesamowicie ciężko odbudować. Jak można to zrobić? Niżej znajdziesz kilka porad.
przyjaciele

Jak zyskać przyjaciół?

Podtrzymywanie i Pielęgnacja Przyjaźni
Czujesz się bardzo osamotiony? A może zmieniasz miejsce zamieszkania lub miejsce pracy? Jeśli tak, warto zadbać o to, by zyskać nowych przyjaciół, dzięki którym poczujesz się lepiej i bardziej komfortowo w nowym miejscu. Oddany przyjaciel to nie tylko podpora dla Ciebie lecz także osoba, z którą możesz spędzać wolny czas, rozwijać swoje zainteresowania lub po prostu czuć, że masz w kimś oparcie i możesz liczyć na drugą osobę w pewnych sytuacjach. Jednak często zdarza się, że zapominamy o tym, iż aby zyskać przyjaciela, należy dać również coś od siebie. Oto kilka porad, jak zyskać nowych przyjaciół i nie zrazić do siebie obecnych.
przyjaciółki

Jak nie być zaborczą przyjaciółką?

Podtrzymywanie i Pielęgnacja Przyjaźni
Twoja przyjaciółka zadzwoniła, że coś jej wypadło i nie ma czasu na spotkanie. A tak się na nie cieszyłaś! Jest ci przykro, może nawet się na nią obraziłaś. Jak mogła cię tak zawieść - myślisz z wyrzutem. Tymczasem warto pamiętać o tym, że przyjaźń to również danie drugiej sobie trochę wolności, zgoda na to, że jej życie nie będzie się kręcić wokół waszej relacji.

5 powodów, dla których Twój przyjaciel zawsze będzie przy tobie

Podtrzymywanie i Pielęgnacja Przyjaźni
Masz pewnie mnóstwo przyjaciół wokół siebie, ludzi z którymi kochasz spędzać wieczory pijąc drinki i śmiejąc się. Jednak wśród tych wszystkich ludzi jest jedna osoba, która jest dla ciebie najważniejsza – twój najlepszy przyjaciel. Przypadek chciał, że pewnego razu spotkaliście się w tym samym miejscu i okazało się, że macie setki wspólnych zainteresowań, a teraz nie wyobrażasz sobie życia bez swojego najlepszego przyjaciela u boku. Oczywiście nie oznacza to, że inni twoi przyjaciele są mniej ważni, po prostu czujesz że utrata najlepszego z nich byłaby jak utrata ręki. Na szczęście nie musisz się o to obawiać, ponieważ...
Toksyczni przyjaciele – dlaczego warto, aby zniknęli z twojego życia

Toksyczni przyjaciele – dlaczego warto, aby zniknęli z twojego życia?

Inne Związane z Przyjaźnią
Są przyjaciele na lata i… są przyjaciele na jeden sezon. Nie, nie chodzi o meble, czy sprzęt AGD, ale właśnie o ludzi. Z toksycznych przyjaźni i związków zwykle najtrudniej się uwolnić. Z jednej strony wiesz, że ci nie służą, ale z jakiegoś powodu nie możesz zostawić ich za sobą. Naucz się rozpoznawać toksycznych przyjaciół i zakończ ich sezon we właściwym momencie.