Tag: Choroby układu krążenia

Senior

Jak wykonywać ćwiczenia pobudzające krążenie?

Choroby Serca
Ćwiczenia pobudzające pracę serca są wskazane nie tylko dla osób cierpiących na choroby układu krążenia, ale także dla tych którzy pragną pozbyć się fałdek na brzuchu. Zastanawiasz się jakie ćwiczenia pobudzające krążenie wykonywać, aby pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej? Poniżej znajdziesz przykładowe ćwiczenia. Możesz je dopasować do swoich możliwości oraz wykorzystać jako inspirację do stworzenia własnego harmonogramu ćwiczeń.
choroby układu krążenia

Jak zapobiegać chorobom układu krążenia?

Choroba Sercowo-Naczyniowa
Układ krążenia odpowiedzialny jest za rozprowadzanie składników odżywczych i tlenu po całym naszym ciele. Każda tkanka i organ potrzebuje bowiem tlenu, jonów i składników odżywczych, aby mogła przeżyć. Choroby układu krążenia uniemożliwiają pompowanie krwi do tkanek. Zdrowy układ sercowo – naczyniowy możemy utrzymać poprzez zmianę trybu życia, regularne ćwiczenia i odpowiednią dietę.
choroby serca

Kardiologiczny zespół X - objawy i leczenie

Choroby Serca
Kardiologiczny zespół X, czyli zmiany w małych naczyniach wieńcowych, najczęściej dotyka panie w wieku okołomenopauzalnym tj. 50-60 lat. Jego objawy są typowe dla choroby wieńcowej serca, jednak często po przeprowadzonych badaniach nie stwierdza się zmian charakterystycznych dla tej dolegliwości. Jakie są więc objawy kardiologicznego zespołu X? Jak leczyć tę przypadłość?
Domowe sposoby na problemy z krążeniem

Domowe sposoby na problemy z krążeniem

Choroba Sercowo-Naczyniowa
Problemy z krążeniem dotyczą coraz większej grupy ludzi. Wszystko spowodowane jest niezdrowym trybem życia, złą dietą i siedzącą pracą. Oczywiście możesz zmienić swoje złe nawyki, jednak nie zawsze to pomaga. Czasami nasz organizm potrzebuje dodatkowego wsparcia. Dobrym rozwiązaniem będą zioła, które delikatnie i bezpiecznie poprawią pracę serca. Przedstawiamy 5 najlepszych ziół i przypraw, wspomagających pracę serca i układ krążenia.
Lecznicze działanie owoców głogu

Lecznicze działanie owoców głogu

Alternatywne Remedia
Osoby cierpiące na choroby układu krążenia powinny znać głóg. Jest to roślina o bardzo korzystnych właściwościach. Głóg może zmniejszyć ryzyko zawału serca i jest niezwykle ważny dla układu krążenia. Dla tych, którzy mają problemy z nadciśnieniem, wysokim poziomem cholesterolu lub cierpią na choroby naczyń krwionośnych może stać się skutecznym, naturalnym lekiem.

Naturalne herbatki, które poprawią krążenie krwi

Choroby Układu Krążenia
Krążenie krwi to jeden z najważniejszych procesów życiowych naszego organizmu. Gdy jest zaburzony, nie jesteśmy w stanie normalnie funkcjonować. Nieprawidłowe krążenie krwi prowadzi również do wielu przewlekłych chorób serca, a także zawału i wylewu, które, jak wiemy, mogą prowadzić do śmierci. Pozytywny wpływ na pracę układu krążenia ma aktywność fizyczna, zdrowa dieta, ale także preparaty, które samodzielnie przygotujesz w domu. Poniżej przedstawiamy kilka naturalnych herbat, które poprawią krążenie krwi i uchronią organizm przed niebezpiecznymi chorobami.

Choroby, na które Polki zapadają najczęściej

Choroby Układu Krążenia
Statystyki dotyczące zachorowalności i umieralności Polek są niepokojące. Wbrew pozorom to wcale nie nowotwory są najczęstszą przyczyną zgonów. Kobiety w naszym kraju wciąż znacznie częściej umierają na choroby układu krążenia niż ich rówieśniczki w Europie. Polki żyją średnio o 8 lat dłużej od mężczyzn, ale bardziej dbają o zdrowie swoich rodziców, mężów i dzieci, zapominając o sobie. Niska jest też świadomość czynników ryzyka najczęstszych chorób, a wiedza na temat profilaktycznych badań wciąż pozostawia wiele do życzenia. Sprawdź, na jakie choroby najczęściej zapadają kobiety w Polsce i jak się przed nimi w porę uchronić.

Choroba Buergera: Przyczyny, objawy i leczenie

Choroba Sercowo-Naczyniowa
Choroba Buergera najczęściej dopada mężczyzn przed 45. rokiem życia. Choć wciąż nie odkryto jej przyczyn, dużą rolę odgrywa palenie papierosów i niska aktywność fizyczna. Ta groźna choroba układu krążenia początkowo daje nieswoiste objawy, takie jak ból i mrowienie kończyn czy ciągłe odczuwanie zimna. Warto jednak wiedzieć, że nieleczona prowadzi do niedokrwienia tkanek, a nawet ich całkowitego obumarcia, co może skończyć się amputacją kończyn. Czym jest choroba Buergera, jak się objawia i na czym polega leczenie?

Olbrzymiokomórkowe zapalenie tętnic: Przyczyny, objawy i leczenie

Choroba Sercowo-Naczyniowa
Olbrzymiokomórkowe zapalenie tętnic jest groźną i wyniszczającą organizm chorobą. Mechanizm jej rozwoju może przypominać miażdżycę lub chorobę wieńcową, jednak objawy są na tyle swoiste, że pacjenci rzadko łączą je z problemami układu krążenia. Tymczasem brak odpowiedniego leczenia może nawet doprowadzić do całkowitej utraty wzroku, udaru niedokrwiennego oraz uniemożliwiających normalne funkcjonowanie bólów głowy. Czym jest olbrzymiokomórkowe zapalenie tętnic, jak się objawia i na czym polega leczenie?

Dusznica bolesna: Przyczyny, objawy i leczenie

Choroby Serca
Dusznica bolesna to groźna choroba układu krążenia, która objawia się silnym bólem w klatce piersiowej podczas nawet niewielkiego wysiłku fizycznego. Z tego powodu mylona jest z zawałem serca. Jej główną przyczyną jest miażdżyca tętnic wieńcowych, a także otyłość oraz zaburzenia metaboliczne i hormonalne. Dusznica utrudnia codzienne funkcjonowanie, a zbyt późno zdiagnozowana może być bardzo niebezpieczna dla serca. Jak objawia się to schorzenie i na czym polega leczenie?