Tag: Nudności

choroba lokomocyjna

Jak pokonać chorobę lokomocyjną?

Rejs statkiem
Choroba lokomocyjna to zaburzenia wywołane prędkością i przyśpieszeniami związanymi z ruchem pojazdu. Osoby cierpiące na chorobę lokomocyjną mogą również odczuwać jej skutki podczas huśtania się na huśtawce lub na karuzeli. Objawami choroby są nudności, zawroty głowy, migrena i osłabienie. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek dotyczących radzenia sobie z chorobą lokomocyjną.
wymioty i nudności podczas ciąży

Jak radzić sobie z wymiotami i nudnościami w ciąży?

Dolegliwości w ciąży
Wymioty i nudności są jednym z najpowszechniejszych objawów ciąży. Zwykle trwają do 3 miesiąca ciąży włącznie. Jeśli wymioty są częste i obfite należy niezwłocznie udać się do lekarza, jeśli nie, wówczas warto spróbować kilku domowych sposobów.
Mężczyzna trzyma się za brzuch

Jak uspokoić żołądek?

Choroby Układu Pokarmowego
Roztrój żołądka może być wynikiem wielu rzeczy. Zanim przystąpisz do leczenia musisz się zastanowić co jest jego wynikiem. Nudności może powodować niestrawność, grypa żołądkowa, choroba lokomocyjna, ciąża czy zatrucie pokarmowe.
Poranne nudności

Jak pokonać poranne nudności?

Dolegliwości w ciąży

Połowa kobiet w ciąży cierpi na poranne nudności. Uczucie mdłości, zgaga a nawet wymioty pojawiają się zwykle rano, jednak mogą występować nawet przez cały dzień.

 

Co powoduje poranne nudności? Istnieje wiele teorii na ten temat. Niektóre z nich tłumaczą je zmianami hormonalnymi zaś inne twierdzą, że są one mechanizmem obronnym organizmu przed żywnością, która potencjalnie mogłaby zaszkodzić dziecku. Poranne mdłości zwykle przechodzą po pierwszym trymestrze ciąży, lub po około 13 miesiącach.

 

Radzenie sobie z porannymi mdłościami

 

Na szczęście istnieje kilka sposobów na radzenie sobie z porannymi mdłościami. Poniżej znajdziesz kilka wypróbowanych sposobów, które uwolnią cię od niektórych objawów tej dolegliwości.

Podróż samochodem

Jak zapanować nad chorobą lokomocyjną?

Podróż samolotem
Choroba lokomocyjna wynika z zaburzeń między naszym błędnikiem, mózgiem a nerwami, czyli z różnic między tym, co widzimy, a naszymi odczuciami. W ostateczności doprowadza to do mdłości a nawet wymiotów. Czasami choroba bywa dziedziczna i możemy przekazać ją w spadku naszym dzieciom. Niewątpliwie złe, samopoczucie, mdłości czy wymioty podczas jazdy są męczące i mogą zniechęcić do dalszych podróży. Na szczęście istnieją sposoby na zapanowanie nad chorobą lokomocyjną.
Nudności

Domowe sposoby na nudności

Dolegliwości w ciąży
Jest kilka domowych sposobów zwalczania nudności bez potrzeby używania farmaceutycznych specyfików. Zasoby przyrody są bogate w różnego rodzaju zioła, dzięki którym możesz pozbyć się nudności, kiedy następnym razem ci się przytrafią. Przede wszystkim jednak musisz najpierw ocenić swoją sytuację i znaleźć źródło nudności. Czy to migrena? Zatrucie pokarmowe? Grypa lub inny wirus? Kiedy już ustalisz przyczynę, łatwiej będzie ci dobrać odpowiednie lekarstwo.
nudności u dziecka

Sposoby na nudności i wymiotowanie·

Choroby Układu Pokarmowego
Nudności i wymiotowanie są bardzo uciążliwe, ale zazwyczaj nieszkodliwe. Częstą ich przyczyną może być infekcja wirusowa, zatrucie pokarmowe, ciąża, reakcja na leki lub choroba lokomocyjna. Jeśli dodatkowo pojawiają się zawroty głowy, bóle brzucha, wysoka gorączka lub osłabienie, należy niezwłocznie udać się do lekarza.
mdłości

8 cudownych sposobów na mdłości

Choroby Układu Pokarmowego
Nudności jest to nieprzyjemne odczucie silnej potrzeby zwymiotowania, któremu może towarzyszyć ślinotok, zblednięcie skóry i nadmierna potliwość. Przyczyn nudności może być wiele, często mogą być wywołane zatruciem pokarmowym, atakiem migreny, chorobą lokomocyjną, udarem słonecznym czy też zażywaniem niektórych leków oraz ciążą. Na rynku istnieje wiele leków, które mogą powstrzymać nudności, jednak można na początku spróbować niezwykle skutecznych domowych sposobów, aby pozbyć się uciążliwego problemu.