Tag: Ciąża cera

Trądzik w ciąży

Jak leczyć trądzik w ciąży?

Dolegliwości w ciąży
Wraz z radością, podekscytowaniem i oczekiwaniem, które wiążą się z faktem przybycia na świat nowego życia, pojawia się również kilka pułapek. Ból w krzyżu, opuchnięte stopy i najbardziej przerażający: trądzik. Nagłe szaleństwo hormonów, które ma miejsce w trakcie ciąży może sprawić, że niektóre kobiety będą wyglądać i czuć się jak za czasów dojrzewania, a przy tym nie będą mogły korzystać z żadnych leków. Na szczęście jeśli narzucisz sobie reżim i będziesz stosować naturalne środki, możesz utrzymać trądzik pod kontrolą i skoncentrować się na ważnych rzeczach, przez które przechodzi Twoje ciało.
ciąza

Co powinnaś wiedzieć planując ciążę?

Planowanie ciąży
Istnieje wiele faktów i mitów na temat ciąży. Oczywiście niektóre z nich, takie jak wahania nastroju, dziwne zachcianki i uciążliwe mdłości rano są prawdziwe, ale niektóre stereotypy są zdecydowanie mocno przesadzone. Kobiety w ciąży niekiedy czują się, jakby od początku przeżywały okres dojrzewania, ze wszystkimi zmianami hormonalnymi, podwyższonym poziomem estrogenów, zmianami skórnymi i wszystkimi objawami, które towarzyszą nam podczas okresu dojrzewania. Dla niektórych kobiet te zmiany mogą oznaczać zdecydowaną poprawę wyglądu skóry, a dla innych katastrofę objawiającą się trądzikiem, suchą lub tłustą skórą, przebarwieniami oraz swędzeniem. To nie wszystkie dolegliwości z jakimi możemy się zetknąć w czasie ciąży, jednak najważniejsze jest to, aby nasze maleństwo było zdrowe. Oto krótki przewodnik jak możemy pomóc sobie w czasie ciąży oraz czego powinniśmy unikać w tym szczególnym czasie.


Podobne porady

test ciążowy

Jak zwiększyć szanse zajścia w ciążę?

Zajście w ciążę
Większość współżyjących ze sobą par troszczy się tylko o to, jak nie zajść w ciążę. Jednak gdy dojrzeją już decyzji o własnym dziecku, okazuje się, że zajście w ciąże nie polega tylko na zaniechaniu antykoncepcji. Oto 10 prostych rzeczy, które możesz zrobić, by zwiększyć szanse na poczęcie.
ciąża

Jak szybko zajść w ciążę?

Zajście w ciążę
Masz problemy z zajściem w ciążę? Wydaje Ci się, że próbowałaś już wszystkiego a dziecka jak nie było tak nie ma? Nie martw się. Jeszcze nie wszystko stracone. Przeczytaj poniższy artykuł, aby dowiedzieć się co jeszcze możesz zrobić, aby w końcu móc się spodziewać swojego upragnionego i wyczekiwanego potomka. Trzymam kciuki!
ciąża

Jaki badania wykonać przed zajściem w ciążę?

Zajście w ciążę
Ciąża jest to bardzo ważna decyzja dwojga kochających się ludzi, którzy decydują o powołaniu na świat nowego życia - tak przynajmniej brzmi powszechna i ogólna definicja. Wszyscy jednak doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak często ciąża nie jest wynikiem podjęcia świadomej decyzji, a raczej skutkiem przypadku, bądź niedopatrzenia. Jeśli jednak zajście w błogosławiony stan ma być wynikiem świadomie podjętej decyzji, warto przygotować się do tego najlepiej jak tylko potrafimy. Zwłaszcza panie maja możliwość wykonania badań, które wykluczą wszelkie przeciwwskazania lub ewentualne możliwe powikłania, a tym samym zwiększą prawdopodobieństwo wydania na świat zdrowego potomka.
ciąża

Jak przygotować się do zajścia w ciążę?

Zajście w ciążę
Poczęcie dziecka powinno być wynikiem świadomej decyzji podjętej przez obydwoje partnerów. Jest to decyzja niezwykle ważna, a same starania o potomka powinny być poprzedzone szeregiem przygotowań, które ułatwią nam ten czas oraz przyspieszą zajście w ciążę.
Udawanie ciąży

Co robić przed zajściem w ciążę?

Zajście w ciążę
Aby ciąża była bezproblemowa i zdrowa musisz wiedzieć kilka rzeczy o sobie i o swoim ciele, zanim w nią zajdziesz. Planowanie ciąży pomoże uniknąć lub zredukować takie problemy jak przedwczesny poród, niska waga urodzeniowa itp. O ile pewne informacje mogą pomóc ci uniknąć późniejszych problemów, to wiedz, że każda ciąża jest inna i nie ma na nic gwarancji. Oto co powinnaś wiedzieć:
Produkty pomocne przy zajściu w ciążę

7 produktów spożywczych, które pomogą ci zajść w ciążę

Planowanie ciąży
Wiemy o tym, że istnieje wiele zasad, co powinnaś, a czego nie powinnaś jeść w ciąży. Co jednak w takiej sytuacji, kiedy starasz się o dziecko? Czy istnieją produkty spożywcze, które wspomagają zajście w ciążę? Oczywiście. Bez znaczenia, czy dopiero starasz się o powiększenie swojej rodziny, czy też usiłujesz zajść w ciążę już od dłuższego czasu, zapoznaj się z produktami, które mogą zwiększyć twoją płodność. I jednym którego powinnaś unikać.