Tag: Higiena osobista

skóra

Co negatywnie wpływa na skórę?

Skóra
Jest wiele czynników, które przyczyniają się do pogarszania stanu naszej skóry. Przeważnie nie zdajemy sobie z nich sprawy bądź też bagatelizujemy je. Jednakże warto wiedzieć, co może być przyczyną chorób skóry czy też różnego rodzaju stanów zapalnych. Oprócz czynników zewnętrznych wyróżniamy czynniki wewnętrzne czyli przeważnie dotyczy to naszej diety. Skóra spełnia bardzo ważną rolę w naszym organizmie. Między innymi jest naszym pancerzem ochronnym. W związku z tym warto zadbać o nią, żeby być odpowiednio chronionym. Z pewnością do stanu naszej skóry przyczynia się również tryb życia. W poniższym artykule znajdziesz informację na temat czynników, które mogą pogorszyć stan twojej skóry. Mając taką wiedzę możesz im przeciwdziałać.
Triki w łazience

5 użytecznych trików, które możesz wykorzystać w łazience

Codzienna higiena
Zapracowani ludzie zazwyczaj dopiero w trakcie kąpieli znajdują dla siebie czas na relaks i wypoczynek. Aby optymalnie spożytkować ten czas, a dodatkowo zaoszczędzić go trochę na później, zebraliśmy 5 prostych trików, które pomogą ci dokładnie zaplanować każdą minutę.
Zapach ciała

10 trików na uniknięcie przykrego zapachu ciała

Codzienna higiena
Na naszym ciele znajduje się wiele miejsc, które mogą nadmiernie się pocić, co powoduje powstanie nieprzyjemnego zapachu. I mowa tutaj nie tylko o pachach. Higiena osobista jest w tej kwestii numerem jeden, jednak nie zawsze jest czas, aby wziąć prysznic, na przykład przed randką czy rozmową o pracę. W tym momencie masz dwie opcje. Możesz popsikać się perfumami lub wodą kolońską, lub spróbować czegoś bardziej niekonwencjonalnego.
Codzienna higiena osobista

Błędy w higienie osobistej, które prawdopodobnie popełniasz

Codzienna higiena
Wiele osób wpada w rutynę dbając o higienę osobistą. Najgorsze jest to, że większość z nas robi to w niewłaściwy sposób. Może ci się wydawać, że wiesz, jak się o siebie troszczyć, podczas gdy w rzeczywistości robisz sobie krzywdę. Ta oto lista, która otworzy ci oczy i pokaże jak lepiej zadbać o zdrowie.
codzienny prsznic

7 powodów, dla których będziesz rzadziej brać prysznic

Pielęgnacja skóry
Większość z nas bierze prysznic co najmniej raz dziennie. Czy zastanawiamy się jednak, ile zużywamy w związku z tym wody? A jeśli mamy dużą rodzinę? Być może warto pomyśleć, co zrobić, by zaoszczędzić wodę i – co tu dużo mówić – czas. Może wcale nie potrzebujemy tylu kąpieli? Warto o tym pomyśleć, a niniejszy artykuł niech będzie zalążkiem do refleksji.
oszczedzanie wody

Triki urodowe, pomagające zaoszczędzić wodę

Budżet Domowy
Woda jest naszym najcenniejszym dobrem. Bez niej nie byłoby życia. Zasoby wody nie są jednak nieskończone. W upalne, suche dni, dobrze jest pomyśleć o zaoszczędzeniu odrobimy tej cennej rzeczy. Lecz najlepiej myśleć o tym cały czas, a nie wyłącznie wtedy gdy zaczyna jej brakować... W związku z tym, przedstawiamy kilka sprytnych, urodowych trików, które pomogą zaoszczędzić sporo wody. Koniecznie skorzystaj ze wszystkich.
kapiel

Jak kąpać się rzadziej i czuć się świeżo?

Codzienna higiena
Możesz się zastanawiać, dlaczego miałabyś się kąpać rzadziej. Otóż istnieje kilka powodów. Czasem trudno o kąpiel kiedy jesteś w długiej podróży, lub masz małe dziecko, które absorbuje całą twoją uwagę i nie masz czasu na kąpiel.
higiena

Higiena żeńskich narządów płciowych

Higiena intymna
Usiądź wygodnie i przejrzyj dokładnie to, co mamy dziś do omówienia. Prawidłowa higiena osobista zmniejsza ryzyko infekcji grzybicznej i pomaga unikać niepożądanych zapachów.

Zasady higieny, których należy uczyć dzieci

Zdrowie Dziecka
Odpowiednia higiena pomaga utrzymać organizm we właściwej kondycji, zapobiega rozprzestrzenianiu się wirusów i bakterii, pozwala utrzymać świeży wygląd oraz rozwija prozdrowotne nawyki, dlatego dzieci powinny uczyć się jej zasad od najmłodszych lat. Zadaniem rodziców jest pomóc im zrozumieć, dlaczego dbanie o swoje ciało ma fundamentalne znaczenie. Najlepiej zacząć od prostych, domowych praktyk, które w mgnieniu oka staną się rutyną. Dzieci szybko uczą się nowych rzeczy, są ciekawe świata i z chęcią naśladują dorosłych. Zasady higieny przedstawione w interesujący sposób z pewnością spodobają się dziecku i z czasem staną się przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem.