Tag: Zwalczanie bólów kręgosłupa

bóle karku

Jak chronić kręgosłup?

Bóle Pleców
Zdrowy kręgosłup zależy od dobrych nawyków człowieka. Jedną z najbardziej znanych i niezawodnych metod stosowanych w leczeniu dolegliwości odcinka lędźwiowego i szyjnego jest metoda manualna. Metoda ta cechuje się tym, iż nie potrzeba tu żadnych zastosowań terapeutycznych. Wystarczy zapamiętać klika ważnych czynności w trakcie wykonywania zwykłych robót domowych, codziennych spraw czy uprawiania sportu.


Podobne porady

Bóle kręgosłupa

Jak zapobiegać bólom kręgosłupa?

Bóle Pleców
Jak mawiają nasi dziadkowie zdrowie jest najważniejsze. Trudno nie zgodzić się z tym stwierdzeniem, tym bardziej, że względu na sędziwy wiek właśnie oni najczęściej zmagają się z rożnymi dolegliwościami. Bóle kręgosłupa potrafią być bardzo uciążliwe, cierpią na nie osoby, które doznały urazów, ale również nauczyciele i urzędnicy? Przyczyn bólów kręgosłupa jest wiele, ale stres, zła dieta i zła postawa ciała to najpowszechniejsze z nich.
bóle kręgosłupa

Jak wykonać ćwiczenia na kręgosłup?

Bóle Pleców
Osoby cierpiące na ból krzyża nie powinny długo leżeć w łóżku. Po obudzeniu się należy wstać możliwie szybko i przejść do codziennej porannej gimnastyki. Nie musi ona być długa i męcząca. Każda osoba cierpiąca na bóle kręgosłupa powinna nabrać zwyczaju systematycznego wykonywania ćwiczeń wzmacniających kręgosłup, mięśnie brzucha oraz poprawiających elastyczność ciała. Takie ćwiczenia rozluźniają napięte mięśnie i więzadła, zmniejszają podrażnienie powierzchni stawowych na wyrostkach kręgów oraz złagodzą objawy rwy kulszowej.
ból głowy

Jak zapobiegać bólom głowy?

Bóle Głowy
Są środki inne niż tabletki przeciwbólowe na pozbycie się bólu głowy. Zresztą, tabletka to nie wszystko. Jeśli nie pozbędziemy się źródła bólu będzie on do nas wracał jak bumerang. Ale gdzie szukać przyczyn i jak sobie z nimi radzić? Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się co możesz w tej kwestii zrobić, aby bóle głowy nie nękały Cię już tak często, albo i wcale.
kręgosłup

Jak dbać o kręgosłup?

Bóle Pleców
Ważnym elementem dla naszego kręgosłupa jest mocny gorset mięśniowy, który utrzymuje go w odpowiedniej pozycji. Dlatego tak ważna jest dobra kondycja ogólna. Najważniejsze są tu mięśnie, które wspierają kręgosłup i są jego naturalną, skuteczną ochroną przed urazami, czyli mięśnie brzucha i pleców. W jaki sposób zachować je zawsze w dobrej kondycji?
ból głowy

Zaskakujące przyczyny bólu głowy·

Bóle Głowy
Cierpisz na częste bóle głowy? Powodem może być twój codzienny styl życia. Począwszy od śniadania, po godziny spędzone w biurze – każdy z nas ma swoje wypracowane nawyki, które nie zawsze wpływają korzystnie na nasze zdrowie. Część z nich może być przyczyną bólu głowy, z którym zmagamy się bez większych rezultatów. Na szczęście większość tych „ukrytych przyczyn” można łatwo naprawić. Najpierw jednak należy je zidentyfikować. Jak to zrobić? Bazując na lekturze tego artykułu.
prasowanie ubrań

Jak dbać o kręgosłup przy sprzątaniu i prasowaniu?

Bóle Pleców
Bolą Cię plecy, gdy pochylasz się lub prostujesz? Odkurzanie i prasowanie sprawia Ci kłopot? Zapewne przy tych pracach nie zachowujesz właściwej postawy. Błędne ruchy powtarzane każdego dnia mogą w pewnym momencie przeobrazić się w zagrożenie dla zdrowia. Dlatego tak ważne jest, przede wszystkim dla układu ruchu, prawidłowe wykonywanie codziennych czynności.

Sześć sposobów, by zapobiec bólom krzyża

Medycyna Niekonwencjonalna
Bóle krzyża często doskwierają osobom, które pracują fizycznie, albo w pozycji siedzącej. Dolegliwość ta objawia się głównie sztywnieniem mięśni w dolnej okolicy kręgosłupa. Zaniedbywanie tej części naszych pleców może prowadzić do poważnych wypadków i schorzeń, m. in. do wypadnięcia dysku. W przypadku dolegliwości kręgosłupa nie ma żartów! Lepiej im zapobiegać, niż je leczyć. Pomoże ci w tym sześć skutecznych sposobów, które przedstawiamy poniżej.