Tag: Czosnek właściwości bakteriobójcze

czosnek

Jakie właściwości ma czosnek?

Zdrowe Odżywianie
Wszyscy znamy czosnek. Jest on często stosowany jako dodatek do potraw. Jedni go kochają, inni nienawidzą. Jedno jest pewne, jest on podstawowym elementem w kuchni i sprawia, że potrawy stają się bardziej wyraziste. Jest wiele gatunków tej rośliny, jednakże my znamy ją przeważnie jako czosnek pospolity. Mało kto wie, że czosnek wywodzi się z Azji Środkowej i właśnie stamtąd został rozprzestrzeniony na inne kontynenty. Był już znany w starożytnym Egipcie. Od dawien dawna przypisywano mu magiczne właściwości. Nie bez powodu miał służyć do zabijania wampirów. Ludzie wierzyli, że chroni on przed czarną magią. W tym artykule znajdziesz informacje dotyczące wpływu czosnku na nasz organizm.
przyrządzanie czosnku

Jak przyrządzać czosnek, żeby zachować jego właściwości?

Medycyna Naturalna
Wokół cudownych właściwości czosnku narosło wiele legend. Już w czasach starożytnych stosowano go w celu leczenia różnych schorzeń. Zawarta w czosnku allicyna ma działanie przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwpasożytnicze. Badania wykazały, że substancja ta jest w stanie zwalczyć nawet odporne na działanie antybiotyków szczepy bakterii E.coli. Cóż jednak z tego, skoro większość z nas przygotowuje czosnek w taki sposób, że pozbawia go jego leczniczego działania. Na czym polega nasz błąd? Jak go naprawić? Tego dowiesz się z dalszej lektury.
Domowy olejek do uszu

Jak zrobić olejek do uszu z czosnku (dla ludzi i zwierząt)

Uszy i Słyszenie
Przepis na domowy olejek czosnkowy do uszu jest niezwykle pomocną substancją. Olejek ten może być stosowany u ludzi, psów, kotów, koni, kóz oraz innych ssaków. Można go również używać do leczenia świerzbu usznego u ptaków. Więcej szczegółów poniżej. Surowy czosnek zawiera mnóstwo składników, które: - mają silne działanie przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze, - nie są tolerowane przez grzyby, które atakują zwierzęta. Jeszcze jedna rzecz, zanim zaczniemy: to klasyczny domowy środek, który może być skuteczny w przypadku infekcji ucha o łagodnym przebiegu oraz uczuciu dyskomfortu. Jednakże jeśli objawy pogarszają się lub cokolwiek innego nas zaniepokoi, należy skonsultować się z lekarzem lub weterynarzem w celu uzyskania dalszych wskazówek.

Jak ustrzec się przed grzybicą stóp?

Pielęgnacja dłoni i stóp
Grzybami nazywane są specyficzne mikroorganizmy, które spotkać możemy praktycznie przez cały rok. Występują one szczególnie często latem, ponieważ ciepło i wilgoć stwarzają korzystne warunki dla ich rozwoju. Obszarami naszego ciała, szczególnie narażonymi na pojawienie się grzybów, są nogi, pachy i pachwiny. U osób cierpiących na nadwagę mogą one zaatakować również fałdy, powstałe z powodu nadmiaru tłuszczu. Miejsca te zazwyczaj są wilgotne - z powodu intensywnego pocenia się lub niedokładnego wysuszenia skóry po kąpieli. Istnieje wiele leków skutecznych w usuwaniu tych uciążliwych mikroorganizmów. Po odpowiedniej diagnozie lekarz powinien dobrać właściwy dla nas sposób leczenia. Oprócz tego istnieje również kilka prostych zaleceń, które pomogą nam ustrzec się przed grzybem.
naturalne antybiotyki

Jakie są najsilniejsze, naturalne antybiotyki?

Medycyna Naturalna
Choć antybiotyki były zbawieniem w walce z wieloma bakteriami, leczyły choroby bakteryjne i w wielu przypadkach zapobiegały śmierci z powodu chorób zakaźnych, w dzisiejszych czasach stają się mało użyteczne, ze względu na rosnącą odporność bakterii na antybiotyki. Dlaczego? Ponieważ antybiotyki są przez nas nadużywane. W wyniku nadużywania antybiotyków powstają superbakterie, wywołujące groźne choroby, na które nie mamy leków.  Więc co robimy? Stosujemy coraz silniejsze antybiotyki  lub zwiększamy ich  dawki. Zamiast tego warto zastosować naturalne preparaty zawierające antybiotyki. Jakie? Oto najsilniejsze i najpopularniejsze!