Tag: Prace dla dzieci

długopisy - kwiatki na dzień Matki

Jak zrobić stojak na długopisy w kształcie doniczki na Dzień Matki?

Prezenty na Dzień Matki
To jest wspaniała propozycja, na wykonanie dekoracyjnego stojaka na długopisy i ołówki. Gliniana doniczka z długopisami zakończonymi kwiatami będzie ślicznym prezentem na Dzień Matki. Poniżej znajdziesz instrukcję jak go wykonać.
obraz na sztalugach

Jak zrobić obraz na sztalugach? (projekt dla dzieci)

Prezenty na Dzień Matki
W bardzo prosty sposób możesz wykonać mini sztalugi, na których postawisz obraz. Doskonałe zadanie dla przedszkolaków, które chcą zrobić coś niezwykłego na Dzień Matki lub Dzień Ojca. Poniżej znajdziesz instrukcję jak się do tego zabrać.
Gotowy zajączek na kijku.

Jak zrobić zajączka na patyczku?

Zajęcia z Dziećmi w Przedszkolu
To dobry pomysł na zajęcie plastyczne z dziećmi w przedszkolu. Rozwija wyobraźnię i sprawność manualną. Oprócz tego wykonane zajączki mogą posłużyć jako ozdoba klasy, bo są kolorowe i mogą stać na przykład w doniczce. Efekt pracy zadowala dziecko i nauczyciela, polecam serdecznie.


Podobne porady

wybór projektu domu

Jak wybrać projekt domu?

Architektura i Dom
Wybór projektu to bardzo trudna sprawa. Dom powinno się dopasować stylistyką do okolicy, w jakiej on ma się znajdować, jednak z drugiej strony najważniejsze, żeby przede wszystkim podobał się przyszłym mieszkańcom. Domy mogą być bardzo różne, duże i małe, ale najważniejsze by były funkcjonalne. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek przydatnych przy wyborze najlepszego projektu domu.
Doniczki z butelek

Jak zrobić doniczki z butelek?

Wazony
Poniżej przedstawiam pomysł na recykling plastikowych butelek po napojach i wodzie. Do zrobienia doniczek potrzebujesz jedynie plastikowych butelek, ostrego nożyka, kolorowych farb, kleju i brokatu.
Patera z doniczki

Jak zrobić paterę z doniczki?·

Meble do Ogrodu
Taką paterę można w prosty sposób zrobić z małej, glinianej doniczki oraz dużej podstawki. Jeśli pomalujesz paterę specjalnymi farbami do ceramiki lub porcelany wówczas możesz na niej podawać jedzenie - w tym torty, ciasta i owoce.
pojemnik na długopisy

Jak zrobić pojemnik na długopisy - czarny kot?

Dekoracje na Halloween
Halloween już tuż tuż. Twoje dzieci suszą ci głowę i proszą, by zrobić wspólnie halloweenowe dekoracje? Może skusicie się na wykonanie zabawnych pojemników na długopisy? Oczywiście będą to czarne koty, bo właśnie takie towarzyszyły zawsze czarownicom. W ten wyjątkowy dzień pojemniki można przeznaczyć na halloweenowe łakocie. A kiedy Halloween minie, nic nie stoi na przeszkodzie by sympatyczne czarne kotki nadal cieszyły oczy naszych dzieci i przyczyniały się do utrzymania porządku na ich biurkach.
oryginalne doniczki

Jak zrobić doniczki z filiżanek?

Donice i Skrzynki
Nie wiem jak wy, ale ja bardzo często spotykam się z tym, że w prezencie, czy to rodzinie, czy znajomym, ofiarowuje się różnego rodzaju kubki czy filiżanki. Niekiedy są to komplety, innym razem pojedyncze egzemplarze. I choć kolejne filiżanki zawsze mogą się przydać, a od przybytku głowa nie boli, to jednak w końcu nie wiemy co z nimi robić. Może się też okazać tak, że mieliśmy swój ulubiony zestaw, ale został zdekompletowany. I tak stoją, kurzą się i tylko zajmują miejsce… A co powiecie na to, by takie naczynia przerobić na oryginalne doniczki. Będą one w sam raz do uprawiania niewielkich gabarytowo roślin.