Tag: Kanapki dla dzieci

kanapki dla dzieci

Jak robić kanapki dla dzieci?·

Kanapki
Każde dziecko kocha kolorowe rysunki, zwierzątka czy bajkowe postacie. Fakt ten możemy wykorzystać, aby nakłonić dziecko do zrobienia rzeczy, na które normalnie nie ma ochoty. To samo dotyczy jedzenia. Niejedna mama ma problem z dzieckiem, które je jak ptaszek i to tylko po długich prośbach i namowach. W takich sytuacjach doskonałym pomysłem jest połączenie posiłku z zabawą. Teoretycznie "jedzeniem nie można się bawić", jak mawiały nasze babcie, jednak co innego pozostaje, jeśli mamy do czynienia z niejadkiem? Poniżej przedstawiam kilka pomysłów na zdrowe i pyszne kanapki dla dzieci - nawet tych najbardziej wybrednych!
Dziecko gotuje

Jakie dania można przyrządzić dla dzieci?

Przystawki
Dzieci to często małe niejadki, strasznie wybrzydzające i wymyślające najróżniejsze wymówki byleby tylko ominąć talerz z jedzeniem. Pamiętajmy, że zmuszanie maluchów kompletnie nic nie da, a jeśli już to jedynie nauczy je oszukiwać opiekuna, chować jedzenie, wyrzucać itp. Sprawmy, aby posiłki były dla dziecka przygodą i pobudzały jego wyobraźnie. Talerz dla malucha powinien być kolorowy i taki, żeby dziecko samo chciało z niego jeść.
kanapki żółwie

Jak zrobić kanapki żółwie?

Zimne śniadania
Twoje dziecko to prawdziwy niejadek? A może ty też nie lubisz nudy na talerzu i lepiej smakuje ci to, co nie tylko dobrze smakuje, ale i apetycznie wygląda? Niezależnie od tego, co tobą kieruje, kanapki żółwie przemówią zarówno do twojego serca, jak i żołądka. Aż żal będzie ci je zjeść.
Kanapki Angry Birds

Jak zrobić kanapki Angry Birds?

Odżywianie Dziecka
Wszystkie dzieci na całym świecie z pewnością znają Angry Birds czyli Wściekłe Ptaki. Jeśli Twoje dziecko jest również fanem tej gry, wówczas możesz zachęcić je do jedzenia przygotowując kanapki wyglądające identycznie jak główni bohaterowie. A zatem do dzieła!
Kanapka dla niejadka - domek dla ptaszków

Jak zrobić kanapkę - domek dla ptaszków?

Kanapki
Jeśli twoje dziecko wybrzydza i nie je "normalnych" kanapek to proponuję zrobić dla niego kanapkę o wyglądzie domku dla ptaszków. Do kanapki możesz dodać cokolwiek chcesz, bo i tak nie będzie tego widać na pierwszy rzut oka. Jeśli chcesz, możesz wykonać również koronę drzewa z różyczek brokułów a pień ze szparaga - będą dobrze smakować wraz z dipem czosnkowym.
Kanapka dla niejadka - zajączek

Jak zrobić kanapkę - zajączek?

Kanapki
Poniżej przedstawiam pomysł na kanapkę dla niejadka o wyglądzie zajączka trzymającego marchewkę. W poniższym przepisie kanapka ta jest "piętrowa" jednak możesz pominąć jej dolną część i podać kanapkę liściu sałaty. Na talerzu możesz dodatkowo namalować ketchupem kilka kwiatków.
Kanapka dla niejadka - lew

Jak zrobić kanapkę - lew?

Odżywianie Dziecka
Jeśli Twoja pociecha lubi Króla Lwa to z pewnością zechce zjeść taką oto kanapeczkę. Aby kanapka nie była sucha możesz "skleić" wszystkie składniki ze sobą za pomocą majonezu.
kanapki myszki

Jak zrobić kanapki myszki z serka topionego?

Zimne śniadania
Twoje dziecko to największy niejadek w klasie? W żaden sposób nie możesz go nakłonić do jedzenia czegokolwiek prócz cukierków i ciastek? Może wystarczy jedynie zmiana sposobu podania posiłku, by udało się przekonać malca, że to, do czego do tej pory się uprzedzał, w rzeczywistości jest naprawdę smaczne? Może spodobają mu się kanapki myszki przedstawione na zdjęciu obok? Nie dowiesz się, dopóki nie spróbujesz. Przepis poniżej.
kanapka biedronka

Jak zrobić kanapkę biedronkę?

Zimne śniadania
Prosty sposób na małego niejadka? Kanapka biedronka z pomidora i oliwek. Pyszna, pożywna i przede wszystkim bardzo efektowna. Gdy twoje dziecko ją zobaczy, na pewno poprosi o dokładkę. Biedroneczko leć do nieba, przynieś mi kawałek chleba!

Jak zrobić zabawne kanapki dla dzieci - ZOO?·

Odżywianie Dziecka
Jeśli nie lubisz spędzać dużo czasu w kuchni na gotowaniu i przygotowywaniu różnorakich potraw dla twojego malucha, który nic nie chce jeść to z pewnością zainteresują cię poniższe pomysły na kanapki. Wyglądają zabawnie i przedstawiają zwierzątka, które każde dziecko przecież kocha.