Tag: Jak przechowywać żywność

lodówka

6 sprytnych sposobów na usprawnienie lodówki

Sprzątanie kuchni
Kto kupując nową lodówkę sprawdza w instrukcji obsługi, gdzie układa się poszczególne produkty? Chyba niewielu z nas. A jednak ma to znaczenie nie tylko dla prawidłowego działania naszego urządzenia, ale również dla świeżości produktów, które w nim przechowujemy. W jakim miejscu i w jakim towarzystwie poukładać nasze jedzenie, aby pozostało świeże na dłużej? Wystarczy zastosować kilka prostych zasad, by nasza lodówka optymalnie spełniała swoją funkcję.
smieci

10 sposobów na zmniejszenie ilości śmieci w kuchni

Nietypowe zastosowania
Czujesz się źle, wyrzucając odpadki kuchenne? Marnowanie żywności to globalny problem. Statystycznie 20– 30% jedzenia ląduje w koszu. Zdajemy sobie jednak sprawę, że wciąż jest to ogromna ilość. Na szczęście można temu zapobiec. Oto kilka sztuczek, które pomogą ci zmniejszyć ilość wyrzucanych odpadków!
przechowywanie zywności

8 bezpiecznych sposobów przechowywania żywności

Przechowywanie
Przechowywanie pożywienia to nie tylko ładne pojemniczki, ale również cała masa niebezpieczeństw, która kryje się za niewłaściwym sposobem przechowywania żywności. To co jemy musi być zdrowe, dlatego zawsze zwracaj uwagę na to, w czym przetrzymujesz swoje posiłki. Muszą być to pojemniki przeznaczone specjalnie do przechowywania żywności, oznaczone odpowiednimi znakami. W przeciwnym razie narazisz się na szkodliwe substancje, które mogą przenikać do twoich posiłków. Przedstawiamy 8 bezpiecznych sposobów przechowywania i przenoszenia pożywienia.
gotowanie

Kulinarne sztuczki, o których nikt ci nie powiedział

Podstawy gotowania
Gotowanie i sprzątanie kuchni to czynności, przy których przyda nam się kilka pomocnych sztuczek. Mogą być dla nas trudne, zwłaszcza wtedy gdy jesteśmy zdane na siebie i nikt inny nie może nam pomóc. Sprytne sposoby na ułatwienie sobie pracy, które znajdziesz w niniejszym artykule, pomogą ci zaoszczędzić czas, wysiłek, a nawet pieniądze.
kulinarne sztuczki

10 sztuczek kulinarnych z wykorzystaniem poduktów spożywczych

Techniki gotowania
Jak ułatwić sobie prace w kuchni i w sprytny sposób zaoszczędzić czas? Poniższy artykuł sprawi, że poznasz kilka kulinarnych sztuczek, które uproszczą czynności w kuchni.

Sześć twórczych sposobów na dłuższe przechowywanie jedzenia

Warzywa
Wszystkie produkty żywnościowe łatwo się psują, a czasem się zdarza, że trudno jest je wykorzystać przed upływem terminu przydatności do spożycia. Dlatego skala marnotrawienia żywności, a co się z tym bezpośrednio wiąże, także pieniędzy, jest tak ogromna. Wystarczy przestrzegać kilku prostych wskazówek, aby zmniejszyć psucie się żywności i zaoszczędzić dzięki temu sporo pieniędzy. Oto kilka sztuczek, które mogą okazać się bardzo przydatne: