Tag: Niestrawność żołądka

przejedzenie

Jak złagodzić skutki przejedzenia?

Choroby Układu Pokarmowego
Udany grill, obiad u babci czy spotkanie rodzinne? Na stole było tyle smakołyków, które aż prosiły, by ich skosztować. Ale gdy apetyt nam dopisuje możemy nabawić się niestrawności. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, jak złagodzić dolegliwości związane z przejedzeniem.
niestrawność

Jak leczyć niestrawność?

Choroby Układu Pokarmowego
Niestrawność pojawia się wówczas gdy jemy za dużo, zbyt szybko, lub wtedy gdy zjedzone produkty nam szkodzą. Do najczęstszych objawów niestrawności należą wzdęcia, bóle żołądka, nudności, gazy i zgaga. Poniżej znajdziesz kilka sposobów na to, jak leczyć niestrawność.
niestrawność

Domowe sposoby na niestrawność

Choroby Układu Pokarmowego
Twój brzuch wydaje się pełny do granic możliwości? Cierpisz na zgagę, pieczenie w żołądku, odbija ci się niedawno zjedzonym posiłkiem? Nie potrzeba 12 wigilijnych dań, by zacząć odczuwać objawy niestrawności. Przypadłość ta wiąże się często nie tyle z przejedzeniem, co z niezdrowymi nawykami żywieniowymi czy nadmiernym stresem. Głowa do góry. Nie potrzeba wizyty u lekarza lub farmaceuty, by pozbyć się problemu. Wystarczą sprawdzone domowe sposoby. Jakie? Tego dowiesz się poniżej.
napar z bylicy piołunu

Jak zrobić napar z piołunu na apetyt i niestrawność?

Ziołolecznictwo
Przepis na poniższy napar przekazała mi moja babcia, która zawsze w komórce miała zasuszone zioła i stosowała je, w zależności od dolegliwości. Bylica piołun zwana jest popularnie piołunem, wermutem lub absyntem. W Polsce, w stanie naturalnym występuje w województwie świętokrzyskim. Roślinę tę charakteryzuje specyficzny zapach i gorzki smak. Zawiera ona goryczkę, olejki eteryczne, sole mineralne i witaminy. Bylicę stosuje się głównie przy braku apetytu spowodowanym słabym wydzielaniem soków żołądkowych i przy niestrawności. Z własnego doświadczenia wiem, że napar z piołunu jest bardzo skuteczny.
Stan zapalny

5 objawów przewlekłego stanu zapalnego

Trądzik
Słysząc termin stan zapalny, masz pewnie przed oczami spuchnięte od biegania kolano albo pryszcze na twarzy, czyli dolegliwości, które mogą być z łatwością złagodzone po przyłożeniu lodu lub zażyciu leku bez recepty. Jednak istnieje jeszcze przewlekły stan zapalny, którego nie możesz poczuć ani wykryć w żadnych testach. Oto 5 symptomów, które mogą świadczyć o przewlekłym stanie zapalnym.
niestrawność

8 domowych sposobów na gazy i niestrawność

Choroby Układu Pokarmowego
Dyspepsja to inaczej problemy z trawieniem, które dotykają wielu ludzi. Objawami są wzdęcia, uczucie pieczenia i mdłości. Gazy i niestrawność mogą występować na skutek wydzielania się soków trawiennych w naszych żołądkach. Kiedy kwas obecny w żołądku zaczyna podrażniać ścianki żołądka lub sięga przełyku, co potocznie nazywa się zgagą, człowiek może odczuwać dyskomfort i uczucie palenia w żołądku i przełyku. Niestrawność i gazy mogą być wynikiem jedzenia pikantnych i tłustych potraw albo przejedzenia, jednak czasem mogą one wskazywać na poważniejsze problemy.
jelita problem

Jak pozbyć się dyskomfortu jelit?

Choroby Układu Pokarmowego
Dyskomfort jelit może pojawić się po zjedzeniu zbyt dużej ilości pożywienia, nieświeżej potrawy lub może być spowodowany inną jednostką chorobową. W medycynie naturalnej znaleźć można wiele sposobów zaradzenia tym niedogodnością. Poniżej znajdziesz jeden z nich, prosty i skuteczny.