Tag: Domowe porady babuni

warzywa

Jak przyrządzać warzywa?

Potrawy wegańskie
Warzywa są często podstawą naszych dań. Pyszne, kolorowe i zdrowe, wyglądają wspaniale na każdym talerzu. Co jednak należy zrobić, aby przygotowane przez nas szparagi nie miały nutki goryczy lub żeby obrać i posiekać cebulę nie zalewając się przy tym łzami?
Przygotowanie ciasta

Sposoby na wspaniałe wypieki

Techniki pieczenia
Dorodne wypieki to duma każdej pani domu. Piękne torty, wysokie baby i pyszne ciasta - tym panie domu chwalą się, a goście prześcigają się w komplementach. Jak sprawić, aby nasze ciasta zawsze były piękne i udane?
puree ziemniaczane

Jak gotować ziemniaki i inne dodatki do obiadu?

Techniki gotowania
Ziemniaki, makarony i ryż to nieodzowne dodatki do obiadów. Zwłaszcza w Polsce nie możemy sobie wyobrazić kotleta schabowego bez kartofli z sosem. Jakich zasad należy się trzymać, aby nasze potrawy nie były nigdy rozgotowane i bez smaku?

Triki kucharskie dla nie zawsze perfekcyjnej pani domu

Techniki gotowania
Marzysz o tym, by zostać perfekcyjną panią domu, ale coś cały czas staje ci na drodze? Przesolona zupa, przypalony ryż, nieatrakcyjnie pachnące czosnkiem ręce? Jest na to sposób. A nawet 12 sposobów, które poznasz poniżej.
czysty dywan

Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z mieszkania?

Sprzątanie pomieszczeń
Źródeł nieprzyjemnego zapachu w naszym domu może być bardzo wiele. Nieświeżo pachnące ubrania, dziwny zapach ze zlewu lub lodówki, dawno nie prany dywan – to tylko kilka przykładów, które skutecznie są w stanie zepsuć domową „atmosferę”. Na szczęście istnieje kilka sprawdzonych, a co najważniejsze naturalnych sposobów, żeby pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z domu czy mieszkania. Ich omówienie znajdziesz poniżej.
pranie

Naturalne środki do prania – przepisy, sposób użycia

Środki czyszczące
Większość środków do prania, mimo jednoznacznie kojarzących się z przyrodą zapachów "morska bryza", "leśny", "kwiatowy", niewiele ma wspólnego z naturą. Zawierają sztuczne dodatki, a często także toksyczne składniki, Wybielacze, płyny do płukania, proszki – często są źródłem alergii, a nawet mogą prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Łatwo im dostać się do naszego organizmu, ponieważ – nie do końca wypłukane – mają bezpośredni kontakt ze skórą, przez którą z łatwością zostają zaabsorbowane. Żeby uniknąć komplikacji, najlepiej używać naturalnych środków do prania. Jakich? Tego dowiesz się z dalszej lektury.
triki ułatwiające sprzątanie w kuchni

16 genialnych i zaskakujących trików ułatwiających sprzątanie kuchni

Sprzątanie kuchni
Kto choć raz sprzątał kuchnię to wie, że nie jest to proste zadanie. Każdy z nas szuka niezwykłych porad kuchennych, które ułatwią sprzątanie, jednak przeglądając je, zadajemy sobie pytanie czy to naprawdę  działa? Mimo, że chcemy ułatwić sobie życie, to sceptycznie podchodzimy do takich trików. Specjalnie dla was, znaleźliśmy najbardziej niezwykłe porady, aby sprawdzić które z nich rzeczywiście działają. Oto lista 16 najlepszych wskazówek czyszczących, które ułatwią ci życie choć mogą wydawać się dziwne.
przydatne zastosowania cytryny

15 przydatnych zastosowań cytryny, o których jeszcze nie słyszałaś

Sprzątanie pomieszczeń
Cytryny to cudowne owoce. Kwaśne, soczyste i pełne witamin, sprawdzają się w kuchni, pomagają przy przeziębieniach, a nawet przy sprzątaniu. Cytryny maja niezwykle wiele zastosowań. Jeżeli chcesz je poznać, to przedstawiamy listę 15 najbardziej nietypowych, ale niezwykle przydatnych zastosowań cytryny.
cytryna

13 genialnych pomysłów na wykorzystanie cytryny

Środki czyszczące
Cytryna to niezwykły owoc. Drzewka cytrynowe uprawiane są jako rośliny ozdobne. Owoce zaś wykorzystywane są na wiele sposobów.  Od sprzątania, po kosmetykę. Niektóre sposoby jej wykorzystania mogą cię zaskoczyć. Przedstawiamy 13 zastosowań cytryny, które mogą wydać ci się dziwne, ale z pewnością działają. Wypróbuj je.