Tag: Zdrowie psychiczne

psychika

Jak dbać o swoje zdrowie psychiczne?

Stres
Utrzymanie i pielęgnowanie zdrowia psychicznego jest niezwykle ważnym aspektem naszego życia, niestety często jest zaniedbywane i ignorowane. Ludzie sądzą, że to mało ważne, że nie mają czasu na depresje, że to ich nie dotyczy. Skutkiem tego są załamania nerwowe czy właśnie depresje. Można tego uniknąć. Dowiesz się jak to zrobić czytając ten artykuł.
Wolna, szczęśliwa kobieta

Jak być silnym psychicznie?

Stres
Siła, bez względu na to, w jaki sposób się objawia, to coś o czym wiele ludzi marzy. Niektórzy pracują fizycznie, aby zdobyć siłę, a niektórzy pragną zdobyć silną wiedzę, kształcąc się. Są jednak osoby, których marzeniem jest siła psychiczna. Czasami wydaje się, że jest ona najważniejsza. Bez tej wewnętrznej, inne formy siły tak naprawdę nie mają znaczenia. Nie każdy jednak potrafi ją rozwinąć. Tak czy inaczej, nie ważne w jakim wieku jesteś, albo na jakim etapie życia, nigdy nie jest za późno na zdobycie siły psychicznej.
Załamania nerwowe

Jak się nie załamać psychicznie?

Stres
W dzisiejszych czasach świat stawia nam wysokie wymagania. Musimy być idealni, uśmiechnięci, wykształceni. Nie każdy za tym nadąża. Potem pojawiają się nieprzespane noce, chroniczny smutek i załamania nerwowe. Trudno sobie z tym poradzić, lecz istnieje kilka sposobów, które znajdziesz poniżej:
klaustrofobia

Jak wyleczyć klaustrofobię?

Ataki Paniki
Klaustrofobia to choroba, której objawem jest strach przed przebywaniem w zamkniętych, zatłoczonych lub ciasnych pomieszczeniach, np. teatrach, wąskich kabinach, windach. Podstawą klaustrofobii jest wyobrażenie i obawa przed niemożnością wydostania się na zewnątrz. Jeśli osoba cierpiąca z powodu klaustrofobii znajdzie się w opisanej sytuacji, jej strach przekształca się w panikę i przerażenie. Czytając ten artykuł dowiesz się jak leczyć klaustrofobię.
urojenia

Jak walczyć z urojeniami prześladowczymi?

Zaburzenia Lękowe
Urojenia prześladowcze zazwyczaj pojawiają się po traumatycznym przeżyciu lub są jednym z objawów schizofrenii paranoidalnej i innych rodzajów psychozy. Często są one uciążliwe i nie pozwalają nam one normalnie funkcjonować. Ciągle dręczy nas nieustanne poczucie zagrożenia i nie możemy uwolnić się od myśli, że ktoś nad obserwuje i śledzi. Czytając ten artykuł dowiesz się jak poradzić sobie z urojeniami prześladowczymi.
medytacja

Jak uspokoić myśli?

Stres
Każdy z nas miał sytuacje, w której natrętne myśli nie dawały mu spokoju. Jest to swoistego rodzaju wojna, która panuje w naszym umyśle. Nie możemy skupić się na konkretnej rzeczy, ponieważ coś cały czas koncentruje naszą uwagę na przeszłych zdarzeniach. Z tego powodu nie żyjemy tak jak chcielibyśmy żyć. Cały czas jesteśmy wybijani z rytmu. Najważniejszą rzeczą jest znalezienie przyczyny takiego stanu rzeczy. Trzeba zadawać sobie wiele pytań. Dzięki temu będziesz w stanie bardziej zapanować nad przeszkadzającymi myślami. W dzisiejszych czasach coraz częściej jesteśmy narażeni na sytuacje, które mogą wyprowadzić nas z równowagi. Sztuka polega na tym, żeby tą równowagę zachować bądź umieć ją szybko przywracać. Jak to zrobić? W poniższym artykule znajdziesz kilka wskazówek.
poranny prysznic

Dlaczego poranny prysznic może zwiększyć twoje zdrowie psychiczne?

Radzenie Sobie Ze Stresem
Depresja, lęki i inne problemy ze zdrowiem psychicznym są poważnym zagrożeniem współczesnego społeczeństwa i niestety jest coraz bardziej powszechnym problemem. Według specjalistów około 350 milionów ludzi na całym świecie cierpi z powodu lęków, depresji i innych zaburzeń emocjonalnych. Choroby takie obniżają jakość życia samego chorego, ale również ich partnerów czy rodzin.
choroby psychiczne

Co wpływa na poprawę zdrowia psychicznego lepiej niż leki?

Leczenie Zaburzeń Psychicznych
Często mówi się, że przemysł farmaceutyczny jest bardziej zainteresowany w tworzeniu dobrej sprzedaży niż kuracji. Jeśli chodzi o kwestie zdrowia psychicznego, wydawać się może, że określenie to jest wręcz cyniczne, jednak może zawierać trochę prawdy. Naukowcy z Nowej Zelandii odkryli, że lepsze odżywianie poprawia zdrowie psychiczne znacznie lepiej niż leki, nie powodując przy tym żadnych niepożądanych i dodatkowych skutków ubocznych w porównaniu ze środkami farmaceutycznymi.