Tag: Suche włosy pielęgnacja

Romantyczne upięcie długich włosów

Jak dbać o suchą skórę i włosy?

Cera sucha
Męczysz się z wysuszoną skórą i włosami? Twarda miejska woda jeszcze pogarsza ten stan. Każdy prysznic jest jak trucizna dla stanu Twojej cery? Za to włosy są matowe i łamliwe... Po prostu jak siano? Niestety, to problem wielu kobiet, a także mężczyzn! O suchą skórę i włosy trzeba po prostu zadbać i nie ma innej rady! Na szczęście nie jest to tak trudne jak Ci się może wydawać. Wystarczy jedynie systematyczność. Wbrew pozorom nie musisz wcale udawać się do spa. Pielęgnacja suchej cery i włosów może być tańsza niż myślisz. Doskonale sprawdzają się w tym również domowe sposoby. Zachęcamy do lektury artykułu, który zdradzi Ci kilka sposobów na odpowiednie nawilżenie.

9 domowych zabiegów na suche, matowe i plączące się włosy

Pielęgnacja włosów
Oto proste przepisy na maski i płukanki do włosów. Do ich wykonania użyjesz składników, które najprawdopodobniej już znajdują się w twojej kuchni lub apteczce. Zdziwiona? Przecież nie od dziś wiadomo, że na nasze włosy zbawienny wpływ na choćby awokado, cytryna czy miód. Przyda się też… popularna aspiryna. Przeczytaj artykuł i wybierz specyfik najbardziej odpowiedni dla ciebie.
oliwa z oliwek na włosy

Jak zregenerować włosy za pomocą oliwy z oliwek?

Pielęgnacja włosów
Twoje włosy są przesuszone, łamliwe i mają rozdwojone końcówki? Zadbaj o nie, a na pewno odwdzięczą ci się pięknym wyglądem. Skorzystaj z dobroczynnych właściwości oliwy z oliwek i zafunduj im uzdrawiającą kurację na gorąco. Przywróci ona włosom siłę i blask oraz odpowiednio je nawilży. Po zastosowaniu gorącej maski domowej produkcji, twoja zregenerowana fryzura będzie wyglądać zdrowo i świeżo przez długi czas.
domowe sposoby na suche włosy

10 domowych sposobów na suche włosy

Pielęgnacja włosów
Włosy każdego dnia wystawiane są na szereg niekorzystnych dla nich czynników: farbowanie, prostowanie, suszenie, ekspozycja na promieniowanie słoneczne, wiatr czy chlorowaną wodę. Nic więc dziwnego, że są przesuszone i łamliwe. Nie poddawaj się jednak. Jeśli chcesz wyglądać jak gwiazda z reklamy szamponu do włosów, wystarczy, że zastosujesz się do kilku wskazówek zawartych poniżej. To całkowicie naturalne terapie, które przywrócą twoim włosom nawilżenie i blask.

3 domowe sposoby na regenerację włosów

Pielęgnacja włosów
Podczas gdy ty cieszysz się słońcem twoje włosy stają się suche i zaczynają się łamać? Jeśli chcesz odbudować i przywrócić twoje loki do życia to przedstawiamy trzy domowe sposoby które w łatwy sposób pomogą zregenerować zniszczone włosy i przywrócić im blask. Wypróbuj poniższe metody już dziś, a nim się obejrzysz, twoje włosy będą zdrowe, piękne i miłe w dotyku.
Suche włosy

Jak postępować z suchymi włosami?

Pielęgnacja włosów
Każda kobieta chciałaby mieć jedwabiste, lśniące włosy, ale istnieje tak wiele czynników mogących przesuszyć naszą czuprynę, że dla wielu kobiet utrzymanie włosów w świetnej kondycji oznacza wiele wysiłku. Włosy mogą stać się suche z wielu powodów. Może to być wina genów albo też czynników zewnętrznych, takich jak nadmierna ekspozycja na działanie promieni słonecznych, rozjaśnianie czy też nadużywanie przyrządów nagrzewających włosy. Na szczęście istnieją metody radzenia sobie z przesuszaniem się włosów. Oto dziesięć super skutecznych wskazówek jak dbać o suche włosy i jak zapobiegać ich przesuszaniu się.
pielęgnacja włosów

4 oznaki świadczące o nadmiernej pielęgnacji włosów

Pielęgnacja włosów
Odpowiednia pielęgnacja włosów jest ważna, ale czasem zmienia się ona w obsesję, która może przynieść wiele szkód niż pożytku. Oto i dlaczego należy zostawić swoje włosy. Przeczytaj o oznakach nadmiernej pielęgnacji włosów.
suche włosy

Dwa domowe sposoby na pielęgnację suchych włosów zimą

Pielęgnacja włosów
Włosy w zimie są narażone na działanie mrozu, śniegu, wiatru czyli czynników atmosferycznych, które ogólnie nie sprzyjają człowiekowi. Częste wahania temperatur przy wchodzeniu do ciepłego pomieszczania skutkują nadmiernym przesuszeniem włosów. Dodatkowo po zdjęciu czapki dochodzi zjawisko elektryzowania się włosów, czego nienawidzi każda kobieta, ponieważ nie dość, że włosy są „ulizane” na górze od czapki to do tego dochodzi nagłe naelektryzowanie się końcówek i mamy gotową „fryzurę”. Co możemy zrobić, aby nasze włosy dobrze wyglądały zimą? Najlepszym sposobem jest używanie domowych maseczek, które przywrócą blask Twoim włosom! Dzięki dobraniu odpowiednich składników, maseczki świetnie nawilżają suche włosy i sprawiają, że łatwo można je ułożyć za pomocą szczotki i suszarki.

Jak dodać włosom objętości?

Pielęgnacja włosów
Natura obdarowała cię cienkimi włosami, które uparcie odmawiają posłuszeństwa i niemal przez cały dzień są “przyklapnięte”? Głowa do góry! Istnieje kilka niezawodnych sposobów na to, by dodać im objętości i cieszyć się bujną fryzurą przez cały dzień!

Optymalna długość
Wielu stylistów uważa, że długość cienkich włosów nie powinna przekraczać linii ramion. Krótkie fryzury dają wrażanie większej objętości.

Fryzura wielowarstwowa

Optycznie objętości dodaje również strzyżenie wielowarstwowe. Zastosowanie tzw. cieniowania to prosty i sprawdzony sposób na mały "push up".

Domowa maseczka z papai na suche i matowe włosy

Pielęgnacja włosów
Każda z kobieta marzy o tym, aby mieć piękne, długie i jedwabiście gładkie włosy. Niestety codzienna stylizacja oraz częste farbowanie, a często także kosmetyki zawierające parabeny, niszczą strukturę włosów i stają się one cienkie oraz pozbawione życia. Ich kondycję może poprawić specjalna maseczka nawilżająca stworzona na bazie papai, mleka kokosowego i miodu. Ta idealna kompozycja pozwoli ci nawilżyć włosy w całkowicie naturalny sposób.