Tag: Makijaż po 50-tce

kosmetyki a wiek

Jak dobrać kosmetyki do wieku?

Makijaż
Nieraz będąc w drogerii zastanawiamy się, jakie kosmetyki wybrać i jakie będą odpowiednie do naszego wieku. Obecnie istnieje ogromny ich wybór. Jednak nie każdy kosmetyk jest dla każdego. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, jak wybierać odpowiednie kosmetyki, co z pewnością ułatwi Ci ich zakup.


Podobne porady

odchudzanie po 40

Jak schudnąć po 40?

Zdrowe Odżywianie
Ludzie, a w szczególności kobiety, powinny zdać sobie sprawę z tego, że schudnąć można w każdym wieku. Pewnie zastanawiasz się czy można zrzucić kilka kilogramów, jeśli ma się ponad 40 lat. Odpowiedź brzmi – tak. Dieta i ćwiczenia pozostają te same. Podstawy nie ulegają zmianie, nawet cele są te same. Istnieją bowiem różne metody, dzięki którym możesz podjąć walkę z nadwagą. Przeczytaj poniższe wskazówki, a dowiesz co powinnaś zrobić.
życie po czterdziestce

Jak dbać o siebie po 40?

Seniorzy
Wiele osób po czterdziestym roku życia popada w depresję. Uważają, że są starzy i nikomu niepotrzebni. Wiek ten buduje poczucie odrzucenia społecznego i pogłębia skrywane kompleksy. Jak można sobie z tym poradzić i czuć się młodo po czterdziestce? Dowiesz się czytając ten artykuł.
cukiernik

Jak zmienić zawód?

Zmiana Zawodu
Zmiana zawodu to ryzykowne, ale satysfakcjonujące posunięcie. Niezależnie od tego, czy jesteś kobietą, która wraca do pracy po urlopie macierzyńskim, czy pracownikiem wielkiej korporacji, który chciałby spróbować czegoś nowego, poniższe wskazówki pozwolą ci podjąć odpowiednią decyzję, by spośród wielu ścieżek kariery wybrać tę właściwą.
współżycie po pięćdziesiątce

Współżycie po pięćdziesiątce - co zrobić, żeby było satysfakcjonujące?

Poradnik Seksualny
Podczas perimenopauzy (to okres kilku lat przed ustaniem miesiączkowania) drastycznie spada poziom estrogenów – hormonów, które odpowiadają między innymi za właściwe nawilżenie pochwy. Pokrywający jej wnętrze nabłonek staje się coraz cieńszy, mniej elastyczny, a bardziej podatny na urazy i zakażenia, zwłaszcza że wzrasta też pH, bo brakuje glukozy potrzebnej bakteriom kwasu mlekowego. Sama pochwa staje się krótsza i węższa. Dodatkowo zmniejsza się napięcie tkanek krocza, co może prowadzić do wysiłkowego nietrzymania moczu, a w skrajnych przypadkach do wypadania pochwy. Dochodzi też do scienczenia warg sromowych. Zmiany hormonalne prowadzą przy tym do zmniejszenia wrażliwości stref erogennych (brodawki sutkowe, okolice krocza) na bodźce. Wszystko to może prowadzić do spadku ochoty na seks, a nawet do obawy przed zbliżeniem. Co zatem robić, żeby czerpać satysfakcję ze współżycia nawet po menopauzie?
dieta po 40.

Jaka dieta po czterdziestce?

Odchudzanie
Niektóre kobiety zaczynają tyć zaraz po 40. roku życia, mimo że nie jedzą więcej niż dotychczas. Wprawdzie to niełatwy problem do rozwiązania, ale nie oznacza, że zachowanie szczupłej sylwetki jest niemożliwe. Wymaga jednak nieco wysiłku. Przyczyną przybierania na wadze są zaburzeniami gospodarki hormonalnej. W organizmie kobiety, która zbliża się do okresu przekwitania, następują pewne niekorzystne zmiany. Wolniejsza jest np. podstawowa przemiana materii, może nastąpić wzrost stężenia lipidów we krwi, może pojawić się insulinooporność. Co zatem jeść po czterdziestce, żeby zachować szczupłą sylwetkę?
cera dojrzała z problemami

Jak leczyć trądzik po 40?

Trądzik
Zauważyłaś grudki, krostki w okolicy ust, na brodzie, żuchwie czy na szyi, a skóra jest przesuszona. Tak objawia się trądzik wieku dojrzałego. Jego przyczyną jest stres. Pobudza on pracę androgenów – hormonów odpowiadających za zwiększone wytwarzanie łoju w skórze. Ogromny wpływ na powstawanie niedoskonałości skóry ma też dieta obfitująca w wysokoprzetworzone produkty, m.in. fast foody. Takie menu powoduje gwałtowny wzrost poziomu insuliny we krwi, co nasila łojotok. Tworzą się zaskórniki, które blokują ujścia gruczołów łojowych, a w nich gromadzi się tłuszcz, będący pożywką dla bakterii beztlenowych. Wywołują one stany zapalne. Jeśli się nimi szybko nie zajmiesz, mogą pozostawić ślady w postaci blizn i przebarwień.
odchudzanie

Jak uniknąć przyrostu masy ciała?

Utrzymanie Wagi
Wraz z wiekiem metabolizm zwalnia, przez to ciężej jest utrzymać szczupłą sylwetkę. Błędem jest jednak zrzucanie całej winy na wiek i przemianę materii. Zamiast tego należy włożyć odrobinę więcej wysiłku w planowanie codziennego menu i nie zapominać o aktywności fizycznej, a waga powinna pozostać naszym przyjacielem – niezależnie od wieku.