Tag: Przestać płakać

płacząca kobieta

Jak powstrzymać płacz?

Radzenie Sobie Ze Stresem
Płaczemy z różnych powodów. Są nimi głównie smutek, wzruszenie i złość. Płacz jest dobry. Pozwala nam się odstresować i przynosi ulgę. Jednak są czasem momenty kiedy nie wypada nam płakać a łzy same cisną się nam do oczu. Jak je powstrzymać? Poniżej znajdziesz kilka sposobów na to jak zapanować nad wybuchem płaczu.
panowanie nad emocjami

Jak panować nad emocjami?

Rozwój Kariery Zawodowej
Panowanie nad emocjami świadczy o naszej dorosłości. Jednak nie zawsze i nie w każdej sytuacji, jesteśmy w stanie nad nimi zapanować. Nieraz złościmy się niepotrzebnie, wybuchamy płaczem czy histerycznym śmiechem. Nie wygląda to jednak zbyt dobrze, jeśli jesteśmy w większym towarzystwie. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, jak zapanować nad swoimi emocjami, by uniknąć żenujących dla Ciebie sytuacji.


Podobne porady

medytacja

Jak zwiększyć poziom dopaminy?

Odchudzanie
Dopamina to neuroprzekaźnik wytwarzany w ludzkim mózgu potocznie zwanym hormonem szczęścia. Odgrywa ona ważną rolę w regulowaniu emocji, nastroju, radzenia sobie ze stresem, poziomu lęku i możliwości snu. Poziom dopaminy może także wpłynąć na zwiększenie zdolności do podejmowania decyzji oraz kontroli nad pragnieniami. Podobnie jak pozytywne doświadczenia wysoki poziom dopaminy może działa korzystnie na rozwijanie umiejętności społecznych. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek jak w sposób naturalny zwiększyć poziom dopaminy.
złość

Jak radzić sobie ze złością?

Stres
Złość, gniew, zdenerwowanie. Każdy z nas zna doskonale te uczucia. Czy są one dobre? Oczywiście, że tak, jeśli wiemy jak sobie z nimi radzić. Dzięki złości odreagowujemy różne stresujące sytuacje. Należy jednak pamiętać, że to my powinniśmy nauczyć się radzenia sobie ze złością. To my jesteśmy za nią odpowiedzialni. Definicja złości jest dość ciekawa. Jest to stan emocjonalny powodowany strachem. Następuje, gdy zablokowane jest jakieś dążenie, następuje zmiana poczucia kontroli. Często zdarza się tak, że osoby kontrolujące wszystko, w momencie, gdy stracą panowanie nad jakąś sytuacją popadają w gniew. Z ich punktu widzenia jest to zrozumiałe, bo w przypadku braku kontroli zaczynają się bać. Jednak czy jest to dobre? Niekoniecznie. Może to prowadzić do różnego rodzaju zaburzeń, ponieważ nie da się kontrolować wszystkiego.
agresja

Jak panować nad agresją?

Stres
Agresja jest jednym z naturalnych sposobów wyrażania emocji. Jednak zdarza się, że niektórzy z nas nie potrafią kontrolować własnych posunięć, słów, które wypowiadamy. Emocje tak bardzo narastają w nas, że za pomocą agresji pragniemy się ich pozbyć. Jednak należy pamiętać, że po przez agresję bardzo często ranimy nie tylko nas samych, lecz również naszych najbliższych, rodzinę, czy też znajomych. Nie warto zrażać do siebie ludzi, natomiast warto zadbać o to, byśmy potrafili bardziej kontrolować własne emocje. Jak zapanować nad agresją? Oto wskazówki.
Złość i smutek

Jak poradzić sobie ze złością?

Przetrwanie w Pracy
W dzisiejszych czasach, kiedy tempo życia jest naprawdę szybkie wciąż się stresujemy i dopadają nas ciągle ataki złości nawet z błahych powodów. Dużo nie trzeba, aby w takich warunkach coś wytrąciło nas z równowagi. Często te powody nie warte są straty czasu na myślenie o nich. Przeczytaj poniższy artykuł a dowiesz się jak skutecznie poradzić sobie ze złością.
gniew

10 uspokajających myśli, dzięki którym zapanujesz nad gniewem

Radzenie Sobie Ze Stresem
Panowania nad gniewem można się nauczyć. To po prostu kwestia siły umysłu. To, o czym myślisz, ma znaczenie, ponieważ może zadecydować o tym, czy będziesz wściekły, czy też wręcz przeciwnie - bardzo spokojny. Oto dziesięć uspokajających myśli, które pomogą Ci skutecznie zapanować nad gniewem – wczoraj, dziś i jutro.
negatywne emocje

8 sposobów na radzenie sobie z negatywnymi emocjami

Depresja
Negatywne emocje są w stanie nas osaczyć i przytłoczyć, nie pozwalając niekiedy nawet na swobodny oddech. Budzą nas w nocy, powodują niepokój i strach w ciągu dnia. Nie pozwalają nam na rozwinięcie naszego potencjału. Jednak tak nie musi być. Choć nieraz wydaje się to niemożliwe, to zawsze istnieje światełko w tunelu. Czarne chmury nad naszymi głowami mogą się rozpierzchnąć. Spójrzmy na osiem rożnych sposobów radzenia sobie z negatywnymi emocjami, takimi jak niepokój i napięcie.