Tag: Diety odchudzające

Odchudzanie

Prawdy i mity na temat odchudzania

Diety
Okres wiosenny, a tym bardziej zaraz po świętach Wielkiej Nocy, gdy każdy dogodził swojemu brzuszkowi i napasł go do oporu, jest okresem prawdziwego boomu na diety odchudzające. Odchudza się teraz prawie każdy, przecież już niedługo rozpocznie się sezon letni, a co za tym idzie plaża i bikini. A żeby prezentować się w nowym stroju jak najlepiej postanawiamy zrzucić kilka kilo. Niestety zbyt często zabieramy się za diety bez elementarnej wiedzy na temat odżywiania, a później nie sposób się nadziwić, dlaczego zamiast chudnąć tyjemy, lub skąd wzięły się nagłe problemy zdrowotne. Poniżej kilka podstawowych błędów i złych przekonań na temat odżywiania.
dieta niskowęglanowa

Dieta niskowęglowodanowa – wady i zalety

Inne Diety
Czy tzw. dieta low carb jest zdrowa i bezpieczna? To pytanie nasuwa się każdemu, kto chce przejść na dietę i szuka zdrowego i bezpiecznego rozwiązania dla siebie. Niektórzy twierdzą, ze bardzo niska zawartość węglowodanów w diecie niskowęglowodanowej może być niebezpieczna i zaburzyć pracę gruczołu tarczycy. Jednak dieta low carb ma na celu zaprogramować nasz organizm tak, aby pobierał energię z tłuszczów, wówczas w dużo prostszy sposób jesteśmy z stanie metabolizować białka i związki, które są nam potrzebne do prawidłowego funkcjonowania.

Koktajle odchudzające: Sprawdzone przepisy

Odchudzanie
Katorżnicze diety to nie twoja bajka, a chcesz możliwie jak najszybciej i jednocześnie najmniej inwazyjnie zrzucić zbędne kilogramy, by poczuć się lepiej i ubrać ulubioną, przylegającą do ciała sukienkę? Postaw na odżywcze, detoksykujące koktajle. Te apetyczne przekąski mogą śmiało stanowić alternatywę dla normalnego posiłku. Nie tylko wysmuklą sylwetkę, ale też doskonale oczyszczą twój organizm z zalegających w nim toksyn i poprawią wygląd skóry. Poniżej prezentujemy sprawdzone przepisy na odchudzające koktajle.

Najbardziej niebezpieczne diety: Rujnują zdrowie i powodują jo-jo

Odchudzanie
Szczupła sylwetka i jędrna skóra to upragniony cel wielu osób. Niestety walka z nadprogramowymi kilogramami nie jest łatwa. Wymaga dużej motywacji, samodyscypliny, a także wielu wyrzeczeń. Nic dziwnego, że diety cud „bez głodzenia się”, „pięciodniowe” czy polegające na tym, że „jesz, co chcesz” biją rekordy popularności. Niestety wiele z nich jest poważnym zagrożeniem dla zdrowia. Okazuje się, że popularne diety wyniszczają wątrobę i nerki, obciążają jelita, a nawet mogą być niebezpieczne dla serca. Niemal wszystkie powodują groźne niedobory i osłabiają odporność. Jakby tego było mało, ich zakończenie bardzo często prowadzi do efektu jo-jo. Sprawdź, które popularne diety mogą być niebezpieczne dla zdrowia.