Tag: Moczenie stóp

pielęgnacja stóp

Jak odpowiednio dbać o stopy?

Pielęgnacja dłoni i stóp
Nasze stopy wymagają stałej pielęgnacji. To od ich kondycji w dużej mierze zależy jak się poruszamy i jaką postawę przyjmujemy. Stopy narażone są na wszelkiego rodzaju choroby, to na nich spoczywa cały ciężar ciała, na nich też opiera się kręgosłup, dlatego tak istotna jest ich pielęgnacja. Choroby stóp są uciążliwe i długo się je leczy, dlatego lepiej jest im od razu zapobiegać.
moczenie stóp

Jak zrobić kąpiel dla stóp?

Pielęgnacja skóry
Kąpiel stóp to bardzo ważny element, składający się wraz z innymi zabiegami na całość zabiegów pielęgnacyjnych, mających na celu utrzymanie naszych stóp w jak najlepszym porządku. Obok peelingu, pedicure czy stosowania odpowiednich balsamów i kremów do stóp kąpiel, czyli moczenie stóp w wodzie jest istotnym elementem. Kąpiel taka zmiękcza naskórek, nawadnia skórę stóp i dostarcza jej składników odżywczych. Jakie to składniki? A to wszystko zależy od tego, co dodasz do wody do moczenia stóp. Możliwości jest kilka. Zobacz, czego możesz użyć do kąpieli stóp i wypróbuj różne kąpiele dla siebie.
piękne stopy

Jak mieć piękne stopy?

Pielęgnacja dłoni i stóp
Każda z nas chce mieć piękne stopy, których nie będzie musiała chować w lecie. Niestety stopy narażone są na otarcia, naskórek się łuszczy i twardnieje. Nie zostawiajmy stóp samym sobie, ale dbajmy o nie, nawilżajmy je i złuszczajmy. Tutaj znajdziesz przepis na super miksturę, w której możesz moczyć stopy. Po pewnym czasie przy regularnym stosowaniu zauważysz, że stopy są piękniejsze i lepiej Ci służą.
moczenie zmęczonych stóp

Jak pomóc zmęczonym stopom?

Pielęgnacja dłoni i stóp
Po całym dniu pracy twoje stopy wołają o pomoc. Są przemęczone i nie wyglądają najlepiej. W takiej sytuacji musisz postawić się w stan gotowości i porządnie wymoczyć je w odpowiednio przygotowanym roztworze. Zobaczysz, że to działa. Tylko spróbuj.
pielęgnacja stóp

Jakie są sposoby na piękne stopy z wykorzystaniem ziół?

Pielęgnacja dłoni i stóp
Miało być dobrze, bo obiecywałaś sobie, że w chłodne miesiące będziesz o nie dbać. Skończyło się jak zwykle, zapomniałaś. Efekt? Stopy są zmęczone, a na ich powierzchni zagościł stwardniały naskórek. Dzieje się tak dlatego, że jest stale ocierana przez buty, a poza tym słabiej ukrwiona niż reszta ciała, więc wolniej się regeneruje. Z pomocą przyjdą ci… ziołowe napary. Bez problemu zrobisz je w domu.
piękne stopy

Pielęgnacja stóp w domu - proste sposoby

Pielęgnacja dłoni i stóp
Dbasz o włosy, twarz, dłonie, ale czy pamiętasz o swoich stopach? One także zasługują na twoją uwagę. By były piękne i zadbane, wcale nie musisz korzystać z profesjonalnych zabiegów w gabinecie kosmetycznym. Wystarczą odpowiednio dobrane kosmetyki oraz to co masz w domu, np. sól czy saszetki z herbatą ziołową. Poświęć swoim stopom zaledwie 10-15 minut dziennie, a staną się miękkie i idealnie gładkie.
Kąpiel do stóp

Jak zrobić cytrusową kąpiel do stóp?

Pielęgnacja skóry
Jesteśmy tak przepracowani i zestresowani, że zapominamy zadbać o siebie, własne ciało. Kąpiel stóp pomaga ulżyć bólom reumatycznym, zmniejsza pocenie się stóp i rozpieszcza często zapomniane stopy. Dowiedz się jak przygotować kojącą kąpiel dla swych zmęczonych stóp.
piekące stopy

Jak zlikwidować pieczenie stóp?

Inne Choroby

Pieczenie stóp staje się u wielu ludzi coraz częstszym problemem. Istnieje wiele powodów jego powstawania. Uczucie pieczenia może być rezultatem braku składników spożywczych, artretyzmu, cukrzycy, alergii na pewne substancje chemiczne. Bez względu na powód, jest to bardzo uciążliwa przypadłość. Intensywność bólu różni się w zależności od typu pieczenia. Istnieje wiele sposobów na pozbycie się tego problemu. Domowe środki powinny przynieść pozytywne skutki. Oto kilka niesamowitych domowych sposobów na uczucie piekących stóp:

<iframe width="100%" height="439" src="https://interia.tv/embed-video?id=2260581&cid=INTERIA/portal/tipy&play=1&volumeOff=1" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>